Αίγυπτος Ερώτηση για κρουαζιέρα στο Νειλο

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Πολυ ωραια:clap:.Θα το ευχαριστηθεις σιγουρα.
Οπως θα εισαι στο Ασσουαν, δεν πεταγεσαι μεχρι το Αμπου Σιμπελ...
Απο τους ωραιοτερους ναους στην Αιγυπτο, στη μεση του πουθενα-
στη μεση της ερημου δηλαδη- ναος και τοποθεσια σου κοβουν την ανασα.
Ενα πρωινο ειναι:lol:...
 
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
θα κρινατε απαραιτητο να παω κρουαζιερα στο νειλο και λουξορ??θα παω για πρωτη φορα αιγυπτο.....
 

pantsi2

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
χαιρετω την μοναδικη παρεα σας .θα ηθελα να ζητησω τη γνωμη σας για το βυζαντινο τραβελ. ειναι αξιοπιστο πρακτορειο η οχι .περιμενω να μου απαντησετε . σας ευχαριστω πολυ υ.γ σκεφτομαι τα χριστουγεννα να ταξιδεψω στην αιγυπτο.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
δεν γνωριζω το συγκεκριμμενο πρακτορείο...πάντως 2 πρακτορεία ειδικεύονται στην Αιγυπτο...και θα σου πρότεινα να κλείσεις με ένα από αυτά...στην Αθήνα ειναι αυτό το πρακτορείο?
πιθανόν όμως αυτό το πρακτορείο να συνεργάζεται με τα 2 μεγάλα ,οπότε όλη η οργάνωση γίνεται απο αυτά...
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κανεις την κρουαζιερα ειναι ολα τα λεφτα!!!!!θα ξαναπηγαινα στην Αιγυπτο μονο και μονο γι αυτην την κρουαζιερα.....ακομη μου χει μεινει η θεα απο το τεραστιο παραθυρο-τοιχος του πλοιου....ηταν σαν να ησουν στον παραδεισο!!!!!!!!!!!!!!!!μην το χασεις με τιποτα.....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Παιδια δωστε μια εικονα .Ποσο περιπου κοστιζουν τετοιες κρουαζιερες ?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδια δωστε μια εικονα .Ποσο περιπου κοστιζουν τετοιες κρουαζιερες ?
Δε μπορώ να βοηθήσω μιας και ήταν στη τιμή του πακέτου, 1000 ευρώ με 4ημερη κρουαζιέρα. Σύνολο εκδρομης 8 ημέρες. Πάντως όπως είπε η rrrrr είναι όλα τα λεφτά όντως...Και 'γώ με το που γύρισα είπα ότι άνετα θα ξαναπήγαινα μόνο για την κρουαζιέρα. Οκ, ιστορία-πολιτισμό κλπ πόσο να τα ξαναδείς; Αλλά οι εικόνες στο Νείλο, οι φωτιές στην ακτή απο τους Αιγύπτιους με τις κελεμπίες, το ηλιοβασίλεμα, τα χωριουδάκια, οι φελούκες....τόση χαλαρότητα...τέλεια... Και τώρα ξαναβάζω τα κλάματα που σκέφτηκα πως δεν είμαι εκεί :klaps:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Παει ακριβα το μαλλι.
Τις προαλλες μου ελεγε φιλος οτι το γνωστο εξειδικευμενο πρακτορειο (ναι ..ναι αυτο που ξερετε ολοι) του ζητουσε για 8 μερες 1500.
Αν και ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ, 1500 δινω για Ασια,Βορεια και Νοτια Αφρικη ...οχι για Αιγυπτο.(οπως σου ελεγα Αντωνη και στον Υπερσιβηρικο)
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
Παει ακριβα το μαλλι.
Τις προαλλες μου ελεγε φιλος οτι το γνωστο εξειδικευμενο πρακτορειο (ναι ..ναι αυτο που ξερετε ολοι) του ζητουσε για 8 μερες 1500.
Αν και ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ, 1500 δινω για Ασια,Βορεια και Νοτια Αφρικη ...οχι για Αιγυπτο.(οπως σου ελεγα Αντωνη και στον Υπερσιβηρικο)
κι ομως το ταξιδι μου στην Αιγυπτο ηταν απ'τα καλυτερα που εχω κανει......συναρπαστικο,με πολλες αντιφατικες εικονες,ειδικα ο Νειλος (οχι στο ΚαΪρο,αλλα στην κρουαζιερα) εχει μια μοναδικη ατμοσφαιρα που σε μαγνητιζει,σε κανει να ερωτευτεις!!!σε συνδυασμο με τους ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥΣ Αιγυπτιακους ναους με τα θεορατα αγαλματα νιωθεις κατι μαγικο να αιωρειται στην ατμοσφαιρα.....εγω ετσι το βιωσα!!!

Το μονο αρνητικο στο ταξιδι ηταν η βρωμα του Καϊρου και το πολιτισμικο σοκ που παθαινεις κυκλοφορωντας στους δρομους του.....αν και ηταν κι αυτο μια εμπειρια!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Παει ακριβα το μαλλι.
Τις προαλλες μου ελεγε φιλος οτι το γνωστο εξειδικευμενο πρακτορειο (ναι ..ναι αυτο που ξερετε ολοι) του ζητουσε για 8 μερες 1500.
Αν και ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ, 1500 δινω για Ασια,Βορεια και Νοτια Αφρικη ...οχι για Αιγυπτο.(οπως σου ελεγα Αντωνη και στον Υπερσιβηρικο)
Κλεοπάτρα, σκέψου ότι αυτή η τιμή περιλαμβάνει πλήρη διατροφή κατά τη διάρκεια της κρουαζιέρας. Πας με 1500 ευρώ οργανωμένο σε Ασία, Βόρεια και Νότια Αμερική για 8 μέρες; Λίγα μου φαίνονται...:roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Oχι δεν μιλησε κανεις για οργανωμενο...να πας μονος σου ..αντε να τσονταρεις και κατιτις παραπανω.
Τα μακρινα ταξιδια δυστυχως ειναι σπανια και δυσκολα για μενα ,οποτε παει αυστηρα βαση προτεραιοτητων.Αν δηλ υπαρχουν τα λεφτα και μπορω ,θα διαλεξω ενα απο τα παραπανω.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ε, τότε και η Αίγυπτος αν δεν είναι οργανωμένο ταξίδι μπορεί να στοιχίσει φθηνότερα. Μη συγκρίνεις το τι θα πληρώσεις σε ένα οργανωμένο ταξίδι (Αίγυπτο όπως είπες παραπάνω) με το τι θα πληρώσεις σε ένα ταξίδι που θα οργανώσεις μόνη σου (Ασία, Βόρεια και Νότια Αμερική):lol: Βέβαια αν καταφέρεις να οργανώσεις ταξίδι στη Νότια Αμερική με 1500 ευρώ να με πάρεις κι εμένα μαζί σου:bleh:

Όχι βρε Κλεοπάτρα!!! Αν υπάρχουν λεφτά να μη διαλέξεις μόνο ένα από τα παραπάνω... βάλε και την Αίγυπτο κάπου μέσα στο πρόγραμμά σου. Το σόι Κλεοπάτρα είσαι;;;:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom