Αίγυπτος Ερώτηση για κρουαζιέρα στο Νειλο

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Πέρασαν 18 χρόνια απο τότε που πήγαμε στην Αίγυπτο. Είναι απο τα καλύτερα ταξίδια που κάναμε ,και θα συμφωνήσω με τους παραπάνω για την κρουαζιέρα στον Νείλο. Τότε μπήκαμε στο πλοίο ΗORIZON μεγάλο πλοίο, τα 30 περίπου ατομα του γκρούπ και ενα ζευγάρι Μεξικάνοι. Τό μόνο μείον η μεγάλη ζέστη του Ιουλίου.
Πάντως ήταν καταπληκτικά.
Καλό ταξίδι
 
Μηνύματα
2
Likes
0
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.
ΘΑ ΠΑΩ ΛΟΥΞΟΡ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ Η'
ΔΙΗΜΕΡΗ ΜΕ ΚΡΟΥΑΖΕΡΟΠΛΟΙΟ ΑΠΟ ΛΟΥΞΟΡ ΣΕ ΑΣΟΥΑΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
ΚΑΛΗ ΣΑ ΜΕΡΑ.
ΘΑ ΠΑΩ ΛΟΥΞΟΡ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ Η'
ΔΙΗΜΕΡΗ ΜΕ ΚΡΟΥΑΖΕΡΟΠΛΟΙΟ ΑΠΟ ΛΟΥΞΟΡ ΣΕ ΑΣΟΥΑΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Δεν ξερω αν κατι άλλαξε αλλά πολυ παλιά που ειχα κανει αυτη την κρουαζιερα ηταν 4 ημερες .
Καλά για μονοημερη ουτε με ταχυπλοο ! Σε αυτα τα μερη πας για τους αρχαιολογικους χωρους , θελει πολλες μέρες για να πεις οτι κάτι είδες .

Μη γραφεις με κεφαλαια .
 
Μηνύματα
2
Likes
0
σε ευχαριστω κικι μου για τον χρονο σου, λυθηκαν ολα τα προβληματα -
Λουξορ και Ασουαν φανταστικοι προορισμοι, και θελω λιγο βοηθεια οσο αφορα την μετακινηση απο δελχι - ακρα - τσαιπουρ ( με ενοικιαση αυτοκινητου με οδηγο -με τραινο - λεωφορειο.

φιλοι μου ειναι η πρωτη φορα που γραφω & συγχωρηστε με.
 

leovoko

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα! Θα ταξιδεψουμε τις επομενες μέρες Αιγυπτο χωρις ταξιδιωτικό πρακτορειο. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτησω έαν είναι καλυτερο να κανονιστεί η κρουζιερα στην Αίγυπτο Online ή είναι εφικτό να γίνει της ημέρες που θα είμαστε Καιρο.(περίπου 4)
 

AIKATERINI ZACHOU

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα σε όλους .Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω καν αν θα δείτε την ερώτηση μου .Παω Αιγυπτο για 12 μέρες και θέλω να ρωτήσω για την κρουαζιέρα στο Νειλο απο Λουξορ για Ασουαν Αξιζει να την κάνουμε ?είναι καλύτερα να κλείσουμε απο Ελλαδα η απο εκει?
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Καλημέρα σε όλους .Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω καν αν θα δείτε την ερώτηση μου .Παω Αιγυπτο για 12 μέρες και θέλω να ρωτήσω για την κρουαζιέρα στο Νειλο απο Λουξορ για Ασουαν Αξιζει να την κάνουμε ?είναι καλύτερα να κλείσουμε απο Ελλαδα η απο εκει?
Εγώ σας προτείνω να το οργανώσετε όλο το ταξίδι μόνοι σας!!
Αφήστε την κρουαζιέρα η οποία σας τρώει πολύτιμο ταξιδιωτικό χρόνο, και οργώστε την χώρα με τα πόδια σας χρησιμοποιώντας τρένα, λεωφορεία ή αεροπλάνα.
Το Νείλο και την ομορφιά του θα την δείτε από την διαμονή σας στο Λούξορ και Ασουάν!
Πιστεύω παίρνεις μια γερή δόση και χωρίς να κάνεις κρουαζιέρα!
Εγώ επισκέφθηκα μόνος μου, Κάϊρο - Λούξορ - Ασουάν - Άμπου Σίμπελ και για ακόμη μια φορά δεν το μετάνιωσα!
Κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο , θα γράψω και ιστορία! Βέβαια πάντα μου τρώει χρόνο εκτός από το αναγκαίο κακό που λέγεται δουλεία, η εύρεση και η οργάνωση των μετέπειτα ταξιδιωτικών προορισμών μου!
Άμα χρειαστείς κάποια άλλη βοήθεια εδώ είμαστε!
 

AIKATERINI ZACHOU

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εγώ σας προτείνω να το οργανώσετε όλο το ταξίδι μόνοι σας!!
Αφήστε την κρουαζιέρα η οποία σας τρώει πολύτιμο ταξιδιωτικό χρόνο, και οργώστε την χώρα με τα πόδια σας χρησιμοποιώντας τρένα, λεωφορεία ή αεροπλάνα.
Το Νείλο και την ομορφιά του θα την δείτε από την διαμονή σας στο Λούξορ και Ασουάν!
Πιστεύω παίρνεις μια γερή δόση και χωρίς να κάνεις κρουαζιέρα!
Εγώ επισκέφθηκα μόνος μου, Κάϊρο - Λούξορ - Ασουάν - Άμπου Σίμπελ και για ακόμη μια φορά δεν το μετάνιωσα!
Κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο , θα γράψω και ιστορία! Βέβαια πάντα μου τρώει χρόνο εκτός από το αναγκαίο κακό που λέγεται δουλεία, η εύρεση και η οργάνωση των μετέπειτα ταξιδιωτικών προορισμών μου!
Άμα χρειαστείς κάποια άλλη βοήθεια εδώ είμαστε!
Ευχαρστώ πάρα πολύ ,κι εμείς προς αυτό καταλήγουμε,δεν θα κλείσουμε τίποτα από πρίν ,θα πάμε εκει και θα απολάυσουμε το ταξιδι βήμα βήμα .Φαντάζομαι οτι δεν θα δυσκολευτουμε με το ιντερνετ για να κάνουμε κρατήσεις ξενοδοχείων μία δύο μέρες πριν?
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Ευχαρστώ πάρα πολύ ,κι εμείς προς αυτό καταλήγουμε,δεν θα κλείσουμε τίποτα από πρίν ,θα πάμε εκει και θα απολάυσουμε το ταξιδι βήμα βήμα .Φαντάζομαι οτι δεν θα δυσκολευτουμε με το ιντερνετ για να κάνουμε κρατήσεις ξενοδοχείων μία δύο μέρες πριν?
Δεν πιστεύω να δυσκολευτείτε. Θα αγοράσετε και την αιγυπτιακή σας sim και θα είσαστε αρχηγοί!
Πανέμορφη χώρα η Αίγυπτος,είναι τεράστιος ο βομβαρδισμός από ιστορία!
Είναι απ τα ταξίδια που καθε άνθρωπος οφείλει στον εαυτό του να προσφέρει!!Θα περάσετε υπέροχα!!
 

AIKATERINI ZACHOU

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δεν πιστεύω να δυσκολευτείτε. Θα αγοράσετε και την αιγυπτιακή σας sim και θα είσαστε αρχηγοί!
Πανέμορφη χώρα η Αίγυπτος,είναι τεράστιος ο βομβαρδισμός από ιστορία!
Είναι απ τα ταξίδια που καθε άνθρωπος οφείλει στον εαυτό του να προσφέρει!!Θα περάσετε υπέροχα!!
Ευχαριστούμε πολύ!!
 

elias74gr

Member
Μηνύματα
51
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Άρχισα να σχεδιάζω το ταξίδι στην Αίγυπτο και από όσα έχω διαβασει πρέπει να αφιερώσεις δυο ημέρες στο Ασουαν και δυο ημέρες στο Λούξορ.

Η απορία μου ειναι για την κρουαζιέρα πως κουμπώνει με τις παραπάνω διανυκτερεύσεις σε Ασουαν και Λούξορ.

Αν και για να βγαίνουν οι ημέρες, παρακαλώ διορθώστε με, μένεις ένα βράδυ στον τόπο αναχώρησης της κρουαζιέρας και την επόμενη επιβιβάζεται στο κρουαζεροπλοιο το οποίο εν πλω ουσιαστικά ειναι μια με δυο ημέρες και τις υπόλοιπες ειναι σε Λούξορ και Ασουαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom