Γενικά Ερώτηση για σύντομη απόδραση σε βόρειο Κυκλαδονήσι

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν είναι οι φίλοι σου party animals θα ζοριστουν στην Άνδρο!
Πάντως φροντίστε να έχετε οχημα μαζί σας.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Μια επίσης πολύ καλή πρόταση για κοντινό κυκλαδονήσι είναι η Σίφνος! Ωραίες παραλίες, super φαγητό και ποιοτική διασκέδαση!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μια επίσης πολύ καλή πρόταση για κοντινό κυκλαδονήσι είναι η Σίφνος! Ωραίες παραλίες, super φαγητό και ποιοτική διασκέδαση!
Και είναι μια καλή επιλογή για να βρείτε μια μέση λύση και να περάσουν καλά και οι party animals και αυτοί που θέλουν κατι πιο χαλαρό.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ πάλι από την άλλη, έχοντας "έννομο" συμφέρον, θα σου πρότεινα να επισκεφτείτε την Σύρο. Υπέροχο νεοκλασσικό περιβάλλον στην Ερμούπολη και κυκλαδικό στην Άνω Σύρο. εγγυημένη νυκτερινή ζωή, ωραίες παραλίες όπως το Δελφίνι, που τον Ιούνη θα είναι ακόμα μισογεμάτο, πολύ ωραίες βουτιές και στα Αστέρια μέσα στην πόλη. Αν έχετε διάθεση και κουράγιο ωραίες περιπατητικές διαδρομές προς τις παραλίες της Πάνω Μεριάς και βέβαια ωραία φαγητά και γραφικές ταβέρνες στο βουνό ή στη θάλασσα. Σε κάθε περίπτωση βέβαια θα χρειαστείτε αυτοκίνητο.

Υ.Γ. Όταν αναφέρομαι σε "έννομο" συμφέρον δεν αναφέρομαι βέβαια στο ότι μένω εδώ και στηρίζω τον τόπο, που μένω. Όχι, απλά θα ήταν ευκαιρία να γνωριστούμε να σε ρωτήσω κάποια ζητήματα, που θε ήθελα να μάθω για τη Σερβία....!!!! Σε περίπτωση που έρθετε στείλε μου πμ.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν και η Σύρος είναι νοτίως της Τήνου-άρα δεν ξέρω αν υπάγεται στον όρο βόρειο κυκλαδονήσι- θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα!
Περισσότερη ζωή, παραλίες όχι πολλές αλλά καλές. Νομίζω οτι σε πάει και καραβάκι στα Γράμματα και στη (στον) Λια, μικρότερο νησι που γυρίζεται εύκολα σε τέσερεις ημέρες, αρχοντικός αέρας. Υπέροχο φαγητό, η ωραιότερη πλατεια της Ελλάδας, καταπληκτικές βόλτες, τι άλλο να θελήσει κανείς;
 

chriskar83

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
USA....
Άμεσες και κατατοπιστικότατες όλες σας οι απαντήσεις μέχρι τώρα και σας ευχαριστώ πολύ! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς άποψη και για Κέα (Τζιά), μιας και είναι πολύ κοντινό νησί. Είναι ενδιαφέρουσα ή καλύτερα στην Άνδρο με τα κριτήρια που ανέφερα στο πρώτο ποστ;
Εννοείται ότι ανάμεσα σε Άνδρο και Τζια θα πας διαλέξεις την πρώτη. Έτσι την πάτησα και εγώ. Η τζια υστερεί είναι ακριβο νησί, σε σχέση με αυτά που σου προσφέρει. Να φανταστείς οτι Ιουλίο μήνα δεν έβρισκες 2κλινο κάτω από 60 ευρω. Όσο για την Άνδρο, όταν είχα πάει πιο πολύ μου είχε αρέσει το Μπατσί. έπισης βολεύει πιο πολύ να πάρεις το πλοίο από Ραφήνα.

Γενικά αν θέλεις κάτι διαφορετικό από Πάρο και Μύκονο θα σου συνιστούσα ανεπιφύλακτα την Νάξο.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω παντως που πηγα σιφνο οταν ημουν party animal :)haha:) , δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενη απο την νυχτερινη ζωη!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Υ.Γ. Όταν αναφέρομαι σε "έννομο" συμφέρον δεν αναφέρομαι βέβαια στο ότι μένω εδώ και στηρίζω τον τόπο, που μένω. Όχι, απλά θα ήταν ευκαιρία να γνωριστούμε να σε ρωτήσω κάποια ζητήματα, που θε ήθελα να μάθω για τη Σερβία....!!!! Σε περίπτωση που έρθετε στείλε μου πμ.
Ό,τι θέλεις και μπορώ τυχόν να βοηθήσω, στείλε μου ανά πάσα στιγμή προσωπικό μήνυμα! Ως προς τη Σύρο, έχω έρθει και τη λατρεύω και η αλήθεια είναι ότι έπεσε ως ιδέα, θα δούμε πόσοι θα την υποστηρίξουν.

εγω παντως που πηγα σιφνο οταν ημουν party animal :)haha:) , δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενη απο την νυχτερινη ζωη!
Η Σίφνος είναι από τα αγαπημένα μου νησιά, αλλά έχω πάει τρεις φορές (και τις τρεις οικογενειακά) και έτσι θα ήθελα να δω κάτι διαφορετικό. Πάντως απ' όσο θυμάμαι τρελές επιλογές δεν είχε, όντως!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
....στη Συρο υπάρχουν πέρα απολα τα παραπάνω και...φοιτητριες!!;)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ιούνιο όμως οι φοιτήτριες έχουν τμηματικές εξετάσεις!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Σιγα μην καθονται να ξημεροβραδιαζονται στο διαβασμα...:bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σωστο και αυτό! Άλλωστε τα party animals δεν ενδιαφέρονται για τα "φυτά"!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom