EasyJet Ερώτηση για easyjet

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
απο φέτος ζητάν όλοι..
 

Olgaka

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Μόλις έκλεισα εισητηρια με easy και δεν ζητάει πουθενά αριθμό ταυτότητας! Τα κλασικά που ζητούσε πάντα.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
όταν κάνεις chek in on line
 

kel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
ma kai mena stin kratisi dn m zitise !!!twra sto check in dn kserw! giauto rwtisa an exw kanei kt lathos
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα!
Θέλω να κλείσω εισιτήρια συγκεκριμένες ημερομηνίες για τον Αύγουστο.
Δεν ξέρω με ποιον τρόπο μπορώ να πληρώσω χωρίς να υπάρξει καμία επιπλέον χρέωση και έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Έχει δύο επιλογές "με πιστωτική" και "με χρεωστική". Δεν έχω πιστωτική, έχω απλά μια χρεωστική στην Τράπεζα Πειραιώς, μπορώ να κάνω την αγορά εισιτηρίων με αυτή και να καταθέσω τα χρήματα; Θα είμαι εντάξει; Συγνώμη αλλά επειδή πάντα τα κλείναμε μέσω ταξιδιωτικού φραφείου και είναι η πρώτη φορά που επιχειρούμε μέσω της ιστοσελίδας μόνοι μας, φοβάμαι λιγάκι.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Έχω την εντύπωση πως για να γίνει η χρέωση στη χρεωστική πρέπει να υπάρχουν ήδη τα χρήματα μέσα.
Δηλαδή δεν μπορείς να χρεώσεις την κάρτα τώρα και να πας αύριο πχ να κάνεις κατάθεση.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Οπότε, εφόσον βάλω τα χρήματα στη κάρτα και κλείσω τα εισιτήρια, τα εκτυπώνω και αυτό είναι όλο;
Επίσης φοβάμαι τις πρόσθετες χρεώσεις πχ τι γίνεται με το check in... Μπορώ να το κάνω online για να μην επιβαρυνθώ;
 

Olgaka

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
γεια σου Κατερινα!
πρωτα απ όλα, καλύτερα που έχεις χρεωστική, γιατί θα πληρώσεις το ακριβές ποσό για τα εισιτήρια και δεν θα έχεις επιπλέον επιβαρύνσεις.
κάνεις στην τράπεζα την κατάθεση του ποσού, και μετά πολύ απλά κλείνεις τα εισιτήριά σου. εάν θέλεις βαλίτσα, καλό είναι να την κλείσεις και αυτήν από τώρα, για να γλυτώσεις το παραπάνω ποσό στο αεροδρόμιο.
από την στιγμή που τα κάνεις όλα αυτά και σου έρθει και στο μειλ σου η επιβεβαίωση της κράτησης μαζί με τον κωδικό, τότε απλά περιμένεις 30 ημέρες πρίν για να κάνεις το ηλεκτρονικό check in το οποίο πλέον είναι υποχρεωτικά ηλεκτρονικό αλλα είναι και πιο εύκολο! αν το ταξίδι σου δεν διαρκέσει πάνω από 30 ημέρες κάνε ταυτόχρονα και για τον γυρισμό.
εκτυπώνεις τα εισιτήρια, ή περνάς τον κωδικό στο κινητο σου και είσαι έτοιμη για να πετάξεις!
εάν πάρεις βαλίτσα και όχι μονο την χειραποσκευή σου, θα πας λίγο νωρήτερα, αλλιώς μισή ώρα πρίν και είσαι οκ!
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Olgaka ήσουν κατατοπιστικότατη μπορώ να πω. Δηλαδή στο online check in δεν χρεώνομαι επιπλέον; Το ταξίδι είναι απο 13 εώς 20 Αυγούστου. Δηλαδή αν κάνω το check in στις 25 Ιουλίου και για την επιστροφή είναι καλά ή μπορώ να το κάνω και δυο μέρες πριν πετάξω? Οι 30 ημέρες είναι το περιθωριο φαντάζομαι που έχω να κάνω check in πριν την πτήση. Πάντως δεν γνώριζα πως το online είναι πλέον υποχρεωτικό.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom