EasyJet Ερώτηση για easyjet

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Terms and conditions | easyJet.com

Fees and charges | easyJet.com

Για την αλλαγή ονόματος πληρώνεις ανά επιβάτη ανά πτήση και αν έχει αυξηθεί η τιμή του εισιτηρίου πληρώνεις και τη διαφορά.

Η αλλαγή ανά επιβάτη ανά πτήση κοστίζει €42. Άρα 2 επιβάτες επί 2 πτήσεις έκαστος, σύνολο €168. Αν πληρώσατε με πιστωτική έχετε μια έξτρα επιβάρυνση σε αυτό το ποσό 2.5%. Το ποσό των €170 που αναφέρεις μου ακούγεται λογικό σύμφωνα με τα παραπάνω.
 

silvia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα,

εμεις δεν καναμε αλλαγη επιβατη αλλα διορθωση στο ονομα του ενος,δηλαδη στον επιβατη Συλβια Ρουτσο. Ειναι ο ιδιος επιβατης απλα ειχαμε γραψει λαθος το ονομα της,ο αριθμος ταυτοτητας ειναι ο ιδιος.Για ποιο λογο να πληρωσουμε και για τους δυο επιβατες?Δεχομαστε να πληρωσουμε το λαθος,τη διορθωση του ονοματος,αλλα γιατι να πληρωσει κ ο αλλος επιβατης???
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Είτε κάνεις αλλαγή ονόματος επιβάτη είτε διόρθωση στο όνομά του είναι το ίδιο.

Επειδή ανέφερες ότι κάνατε μία αλλαγή ονόματος κανονικά θα έπρεπε να πληρώσετε €84 (ή €86 με πληρωμή με πιστωτική) και όχι 40 που γράφεις. Η διαφορά με τα €170 που σας ζητάνε μήπως είναι λόγω αύξησης του ναύλου; Mπορείς να μας πεις πόσο κλείσατε το καθένα εισιτήριο και πόσο κάνει τώρα για να σε βοηθήσουμε;

Terms and conditions | easyJet.com

Article 8 Name Changes
8.1 Names of passengers may be changed on payment of a "Name Change" Fee (see Article 8.4) per passenger, per Flight more than two hours prior to the Flight’s scheduled departure time via the Website, any licensed third party booking system or by telephoning Our Customer Service Team or more than one hour prior to the scheduled departure time by going to the airport Sales Desk.
8.3 In addition, if there is a difference between the original Fare paid and the current Fare available at the time the change is made, the customer will be required to pay any increase in the Fare since the original Booking was made. No refund will be given if the new Fare is lower.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ρε παιδιά μετά από 27 σελίδες τόπικ ερωτήσεις για την Easy, ακόμα απορίες έχετε? Άμα μετά από τόση κουβέντα, ακόμη έχετε πρόβλημα, πάει να πει ότι δεν το έχετε με τα εισιτήρια... δεν πάτε λοιπόν σε κανένα πράκτορα να σας βοηθήσει να ησυχάσουμε κι εμείς?

Και παρακαλώ μην αρχίσετε τις εξυπνάδες όποιος θέλει διαβάζει και όποιος θέλει όχι... είπαμε 27 σελίδες είναι αυτές και άλλες τόσες και παραπάνω σε παρόμοια θέματα... ήμαρτον πια!!
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
για οποιαδηποτε διόρθωση παιρνεις τηλέφωνο ή στελνεις μαιλ. Αν πας να το αλλαξεις μονος σου, το συστημα αυτοματα σε χρεώνει.
 

costasf1983

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα. Εχω κάνει κράτηση αλλά δεν μου έχουν στείλει τις κάρτες επιβίβασης ώστε να μπορώ να τις εκτυπώσω. Τι πρέπει να κάνω σε αυτήν την περίπτωση; Μου έχουν στείλει μόνο το mail με τον κωδικό κράτησης και τα στοιχεία της πτήσης μου...
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
πρέπει να κάνεις online checkin και θα στις στείλουν με εμαιλ ...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
πρέπει να κάνεις online checkin και θα στις στείλουν με εμαιλ ...
Συμπλήρωση: κάνεις online check in και τις εκτυπωνεις εσύ ο ίδιος από τη σελίδα τους ή τις αποθηκεύεις σε pdf. Δε στις στέλνουν με εμαιλ.
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
ουπς ...ναι σωστά μπερδεύτικα γιατί τα στέλνω στο εμαιλ μου μετά ...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Καλησπέρα. Εχω κάνει κράτηση αλλά δεν μου έχουν στείλει τις κάρτες επιβίβασης ώστε να μπορώ να τις εκτυπώσω. Τι πρέπει να κάνω σε αυτήν την περίπτωση; Μου έχουν στείλει μόνο το mail με τον κωδικό κράτησης και τα στοιχεία της πτήσης μου...
Tο check in ανοίγει 30 μέρες πριν την πτήση, όταν ανοίξει μπορείς να εκτυπώσεις και την κάρτα επιβίβασης. Επίσης σε κάποιες πτήσεις μπορείς πλέον με ένα έξτρα κόστος να επιλέξεις και τη θέση που θα καθίσεις στο αεροπλάνο..
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
νεα υορκη
Παιδια καλημερα και απο μενα!29 του μηνα πεταω με easy,μου ηρθε το μαιλ με τις καρτες επιβιβασης χρειαζεται να τις εκτυπωσω;και κατι ακομη τι ακριβως ειναι το online check in?αν δεν κανω θα ταλαιπωρηθω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom