EasyJet Ερώτηση για easyjet

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
καλημέρα!!
δες τα αμέσως προηγούμενα ποστ λένε ακριβώς τι πρέπει να κάνεις...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Παιδια καλημερα και απο μενα!29 του μηνα πεταω με easy,μου ηρθε το μαιλ με τις καρτες επιβιβασης χρειαζεται να τις εκτυπωσω;και κατι ακομη τι ακριβως ειναι το online check in?αν δεν κανω θα ταλαιπωρηθω;
δε γινετε να σου ηρθε μαιλ με καρτες επιβιβασης αν δεν εχεις κανει πιο πριν ονλαιν τσεκ ιν
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.126
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παιδια καλημερα και απο μενα!29 του μηνα πεταω με easy,μου ηρθε το μαιλ με τις καρτες επιβιβασης χρειαζεται να τις εκτυπωσω;και κατι ακομη τι ακριβως ειναι το online check in?αν δεν κανω θα ταλαιπωρηθω;
Καλο ειναι να κανεις (ειδικα αν δεν εχεις να παραδωσεις αποσκευες). Οπως σου ειπαν δεν σου ηρθαν οι καρτες επιβιβασεις αφου δεν εχεις κανει check in. Αλλα και να κανεις δεν νομιζω πως σου ερχονται σε email απλα τις εκτυπωνεις.
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Καλο ειναι να κανεις (ειδικα αν δεν εχεις να παραδωσεις αποσκευες). Οπως σου ειπαν δεν σου ηρθαν οι καρτες επιβιβασεις αφου δεν εχεις κανει check in. Αλλα και να κανεις δεν νομιζω πως σου ερχονται σε email απλα τις εκτυπωνεις.
boarding pass αρα τσεκ ιν εκανα απο οτι φενεται...
 
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημέρα σε όλες και όλους!'Οπως οι περισσότεροι,έτσι κι εγώ,λέω να χρησιμοποιήσω την easyjet ώστε να κάνω ένα ταξίδι,στο Βερολίνο συγκεκριμένα!Αυτό που θα ήθελα να μου πείτε είναι αν πράγματι αξίζει να την προτιμήσω!Γνωρίζω ασφαλώς,πως ό,τι πληρώνεις παίρνεις,αλλά παρόλα αυτά τα στενά οικονομικά δεδομένα με οδηγούν προς αυτή την λύση!Ένα δύο πράγματα με προβληματίζουν!Θα τα παραθέσω και όποιος έχει λίγο χρόνο και διάθεση μου απαντά!Αν και ήδη έχουν απαντηθεί,σαν "χοντροκέφαλος" που είμαι τα θέλω λιανά :) !Καταρχήν τα χρήματα που θα πληρώσω μέσω διαδικτύου για την βαλίτσα καλύπτουν και τυχόν χειραποσκευή;Και λέγοντας χειραποσκευή,εννοούμε κάτι παρεμφερές με τις μαθητικές μας τσάντες;Επίσης ανυσηχώ ιδιαίτερα για τον χώρο στα πόδια μέσα στο αεροπλάνο!Είναι τόσο μικρός όπως έχει τύχει να διαβάσω;Τέλος,για το check in θα πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιον υπάλληλο η χρησιμοποιούνται μόνο τα αυτόματα μηχανηματα;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

taxidiakias

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ορλαντο
Ταξίδι-Όνειρο
ορλαντο
Καλημέρα σε όλες και όλους!'Οπως οι περισσότεροι,έτσι κι εγώ,λέω να χρησιμοποιήσω την easyjet ώστε να κάνω ένα ταξίδι,στο Βερολίνο συγκεκριμένα!Αυτό που θα ήθελα να μου πείτε είναι αν πράγματι αξίζει να την προτιμήσω!Γνωρίζω ασφαλώς,πως ό,τι πληρώνεις παίρνεις,αλλά παρόλα αυτά τα στενά οικονομικά δεδομένα με οδηγούν προς αυτή την λύση!Ένα δύο πράγματα με προβληματίζουν!Θα τα παραθέσω και όποιος έχει λίγο χρόνο και διάθεση μου απαντά!Αν και ήδη έχουν απαντηθεί,σαν "χοντροκέφαλος" που είμαι τα θέλω λιανά :) !Καταρχήν τα χρήματα που θα πληρώσω μέσω διαδικτύου για την βαλίτσα καλύπτουν και τυχόν χειραποσκευή;Και λέγοντας χειραποσκευή,εννοούμε κάτι παρεμφερές με τις μαθητικές μας τσάντες;Επίσης ανυσηχώ ιδιαίτερα για τον χώρο στα πόδια μέσα στο αεροπλάνο!Είναι τόσο μικρός όπως έχει τύχει να διαβάσω;Τέλος,για το check in θα πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιον υπάλληλο η χρησιμοποιούνται μόνο τα αυτόματα μηχανηματα;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
μια χαρα ειναι η εταιρια εχω παει τοσες φορες ρωμη....ναι μπορεις να παρεις την χειραποσκευη σε μεγεθος τσαντας δεν εχεισ προβλημα και καμια χρεωση επιπλεον...στο ελευθεριο βενιζελος εχει σταντ για το τσεκι ιν οπως εχει η ολυμπιακη και και απλως την τσαντουλα θα σε βαλουν να την βαλεις σε ενα κουτακι να δουν αμα μπαινει μεσα βασικα μεχρι 8 κιλα βαλιτσα δεν πληρωνεις..οσο για το χωρο βλακειουλες ειναι αυτα μια χαρα καθεσαι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
βασικα μεχρι 8 κιλα βαλιτσα δεν πληρωνεις..
Καλό είναι να μην ποστάρουμε κάτι αν δεν είμαστε σίγουροι και να παραπλανούμε. Η Easyjet δεν έχει όριο βάρους στη χειραποσκευή και οι διαστάσεις που επιτρέπει είναι 56 x 45 x 25cm, αρκετά μεγάλη σε σχέση με άλλες εταιρείες.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
δε γινετε να σου ηρθε μαιλ με καρτες επιβιβασης αν δεν εχεις κανει πιο πριν ονλαιν τσεκ ιν
Έχω πετάξει αρκετές φορές με την easyjet και όλες τις φορές πριν κάνω τσεκ ιν, μπαίνω πρώτα με τον κωδικό μου και βλέπω ότι όντως έχουν βγάλει από μόνοι τους τα boarding pass. Το ίδιο συμβαίνει και τώρα που σε λίγες μέρες θα πετάξω πάλι με την ίδια εταιρεία.
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
iopa22 said:
Έχω πετάξει αρκετές φορές με την easyjet και όλες τις φορές πριν κάνω τσεκ ιν, μπαίνω πρώτα με τον κωδικό μου και βλέπω ότι όντως έχουν βγάλει από μόνοι τους τα boarding pass. Το ίδιο συμβαίνει και τώρα που σε λίγες μέρες θα πετάξω πάλι με την ίδια εταιρεία.
Αυτο ακριβως εγινε φιλε μους στειλαν boarding pass...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.126
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχω πετάξει αρκετές φορές με την easyjet και όλες τις φορές πριν κάνω τσεκ ιν, μπαίνω πρώτα με τον κωδικό μου και βλέπω ότι όντως έχουν βγάλει από μόνοι τους τα boarding pass. Το ίδιο συμβαίνει και τώρα που σε λίγες μέρες θα πετάξω πάλι με την ίδια εταιρεία.
Αυτο ειναι το online check in της easyjet. Απλα εκτυπωνεις τις καρτες (οι οποιες ειναι ετοιμες στο λογαριασμο σου και σε περιμενουν 60 μερες πριν απο την ημερομηνια πτησεις). Δεν εχεις να επιλεξεις θεσεις (εκτος κι αν εχεις πληρωσει γι' αυτο, δεν παρεχεται ακομα σε ολες τις πτησεις αυτη η υπηρεσια).

Αυτο ακριβως εγινε φιλε μους στειλαν boarding pass...
Εσυ νομιζω ειπες αλλο πραγμα. Πως σου εστειλαν τις καρτες με mail. Ισως να ειναι καποια νεα υπηρεσια της εταιρειας, δεν τον γνωριζω. Παντως αν εχεις τις καρτες επιβιβασεις τοτε δεν υπαρχει λογος να ξανακανεις check in.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παιδια με ethnocash plus maestro (χρεωστικη) μπορω να κλεισω εισιτηρια με easy?εχει κλεισει κανεις?

NATIONAL BANK
Αν θυμάμαι καλά, όχι. Και' γω προσπάθησα το καλοκαίρι με την ίδια κάρτα αλλά δεν γινόταν...και επειδή δεν έχω πιστωτική, έκανα με την prepaid.
Αν κάνω λάθος, διορθώστε με...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.315
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom