Εσείς τί έχετε καβατζώσει από ξενοδοχεία;

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Δεν παίρνω τίποτα, δεν θέλω αλλα πράγματα στο σπίτι. Είμαι σε mood πετάματος και όχι μαζέματος.
Ομως, πριν 30 χρόνια (πενταημερη εκδρομή στη Ροδο με το σχολείο) πήρα μία πετσέτα μπάνιου από το ξενοδοχείο. Πολύ ωραία πετσέτα χρώματος μπλε σκούρο και πολύ μεγάλη με το όνομα του ξενοδοχείου. Την είχα ξεχάσει μέχρι που 2-3 εβδομάδες πριν είδα τον γιο μου να έχει ένα μέρος της πετσέτας για να πάει γυμναστήριο. "Τη βρήκα στη γιαγιά, αυτή είναι πετσέτα" μου είπε. Έφτιαξε η μητέρα μου μικρότερες προσώπου γαζωμένες, ποιότητα άριστη. Αν δεν έβλεπα ένα μέρος του ονόματος του ξενοδοχείου δεν θα το καταλάβαινα..
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γέλασα πολύ με τις μπαταρίες από τα τηλεκοντρόλ...ούτε μου πέρασε από το μυαλό ποτέ :haha:
Εγώ τα κλασσικά ξενέρωτα, σαμπουανάκια κ παντοφλίτσες που ούτως ή άλλως είναι μιας χρήσης .
Ωστόσο το καλοκαίρι έκανα μια διανυκτέρευση Τρεβίζο κ την επόμενη έφυγα για Βενετία. Συνειδητοποίησα ότι ξέχασα το φορτιστή μου όταν ήδη είχα φτάσει Βενετία κ 2 μέρες φόρτιζα όπως έβρισκα!
Στην επιστροφή παρότι ο χρόνος ήταν σφιχτός έκανα...κατοστάρι κ πηγα από το ξενοδοχείο μήπως κ τον βρήκαν γιατί ήταν καινούργιος κ μάλιστα fast charging.
Μου είπαν πως δεν βρήκαν τίποτα στο δωμάτιο αλλά μου έφεραν μια μεγάλη κούτα με δεκάδες φορτιστές κάθε είδους κ αμέτρητα ακουστικά (τελικά χαμός οι ξεχασιάρηδες) κ μου είπαν να διαλέξω όποιον ταιριάζει με το τηλέφωνό μου!
Βρήκα αυθεντικό της μάρκας κ τον τσέπωσα ...και χτυπούσα κ το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν είπα ότι ξεχάσα επίσης και τα υπέροχα apple ακουστικά μου!!
Εκεί ήταν μέσα στο κουτί και με....κοίταζαν προκλητικά 😥

Μήπως πρέπει να ανοίξουμε κ νήμα, εσείς τι έχετε ξεχάσει σε ξενοδοχεία, χόστελ, airbnb κλπ;
Πολύ θα ήθελα να δω αν υπάρχει άλλος που έχει κάνει επικό φάουλ σαν το δικό μου...(δεν εννοώ το φορτιστή φυσικά)
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.514
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Μήπως πρέπει να ανοίξουμε κ νήμα, εσείς τι έχετε ξεχάσει σε ξενοδοχεία, χόστελ, airbnb κλπ;

Είμαι έτοιμος να κάνω check out και να πάω να νοικιασω σπίτι. Θα έπρεπε να συναντήσω τον ιδιοκτήτη και να δώσω το πρώτο ενοίκιο στο χέρι. Πρέπει να ταν 500+ε. Μετράω τα λεφτά και τα αφήνω στο κρεβάτι. Κάνω κάτι άλλο, ξεχνιεμαι και φεύγω...

Όταν πάω να πληρώσω τον ιδιοκτήτη βγάζω το πορτοφόλι και πιάνω ύφασμα. Μ'επιασε διαδοχικά δυσπνοια, απώλεια όρασης και παραλυσια στα πόδια. Το ξενοδοχείο ήταν κάπου 20 λεπτά μακριά με τα πόδια, έκανα ένα τρέξιμο που θα ζηλευε ολυμπιονικης. Εξήγησα την κατάσταση στο ξενοδοχείο μου είπαν ότι δεν έχουν καθαρίσει το δωμάτιο και λογικά θα τα βρω εκεί που τα άφησα. Κι ευτυχώς έτσι έγινε. Το αίσθημα της ανακουφισης το θυμάμαι σαν χτες!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Είμαι έτοιμος να κάνω check out και να πάω να νοικιασω σπίτι. Θα έπρεπε να συναντήσω τον ιδιοκτήτη και να δώσω το πρώτο ενοίκιο στο χέρι. Πρέπει να ταν 500+ε. Μετράω τα λεφτά και τα αφήνω στο κρεβάτι. Κάνω κάτι άλλο, ξεχνιεμαι και φεύγω...

Όταν πάω να πληρώσω τον ιδιοκτήτη βγάζω το πορτοφόλι και πιάνω ύφασμα. Μ'επιασε διαδοχικά δυσπνοια, απώλεια όρασης και παραλυσια στα πόδια. Το ξενοδοχείο ήταν κάπου 20 λεπτά μακριά με τα πόδια, έκανα ένα τρέξιμο που θα ζηλευε ολυμπιονικης. Εξήγησα την κατάσταση στο ξενοδοχείο μου είπαν ότι δεν έχουν καθαρίσει το δωμάτιο και λογικά θα τα βρω εκεί που τα άφησα. Κι ευτυχώς έτσι έγινε. Το αίσθημα της ανακουφισης το θυμάμαι σαν χτες!
[U]@Señor_Nada[/U] Σε ποια χώρα έγιναν όλα αυτά ;;;
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@evaT Πρέπει να ανοιχθεί αντίστοιχο θέμα για το τι έχουμε χάσει σε ξένες χώρες , έχω να αφηγηθώ αρκετά ...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
@Señor_Nada επικό αλλά σε ξεπερνάω!
Σε κατάστημα με ρούχα στη Ρώμη αφού έχω πάθει...ντελίριο shopping κ ναι μεν γυναίκα αλλά δεν το έχω καθόλου. Στο 2ο μαγαζί που θα πάω αν δε βρω κάτι να μου αρέσει ξενερώνω κ τα παρατάω...είμαι λοιπόν Ρώμη κ έχω πάθει μετάλλαξη, μπαίνω βγαίνω για ώρες σε μαγαζιά κ σ ένα από αυτά αφήνω στο ταμείο την πιστωτική μου!!!
Έχω δηλαδή ψωνίσει, πήρα τις σακούλες κ άφησα την κάρτα μου πανηγυρικά εκεί!!!
Το συνειδητοποίησα στο επόμενο κατάστημα, ρίχνω σπριντ μαζί με τις αντίστοιχες μούτζες στον εαυτό μου, ευτυχώς έπεσα σε τίμιο άνθρωπο μόλις με είδε μου την επέστρεψε αμέσως...

@Iris_90 βγήκαμε off topic ήδη οπότε θα το κάνω ευθύς αμέσως νομίζω θα γραφτούν πολλά κ ανατρεπτικά...απλά νόμιζα ότι υπήρχε ήδη κάτι αντίστοιχο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom