Εσείς τί έχετε καβατζώσει από ξενοδοχεία;

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τι παίρνουν μαζί τους οι πελάτες φεύγοντας από ένα ξενοδοχείο | travel.gr

Τι κλέβουν συνήθως οι πελάτες από τα ξενοδοχεία; | Hotel Mag

Οπότε βάλτε στη λίστα ιδεών: πιγκάλ, καθρέφτη μπάνιου, μαξιλάρια, γλάστρες, λάμπες, πορτατίφ, αριθμό δωματίου από την πόρτα.

Το στρώμα και το πιάνο με προβληματίζουν λίγο. Δεν ξέρω πρακτικά πώς μπορεί να τα πάρει κανείς μαζί του.
Ρε παιδια... το πιγκαλ?!?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.129
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ρε παιδια... το πιγκαλ?!?
🤮
Πραγματικά ώρες ώρες απορώ.
Εν τω μεταξύ θεωρώ το πιγκάλ ο, τι πιο σιχαμενο (μετά τις κατσαρίδες), δεν έχω καν σπίτι μου, δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται κάποιος να καβατζωσει ένα πιγκάλ!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Τα σαπουνάκια, σαμπουανάκια, σετ ραπτικής, παντόφλες και σχετικά amenities δεν θεωρούνται κλοπή. Είναι εκεί για αποκλειστική χρήση του πελάτη, επομένως είναι δικά του.
Σωστό
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εκτός από τα γνωστά ξενέρωτα, έχω τσιμπήσει κ μερικούς μετατροπείς ρεύματος..Όλο τους χάνω..

Είχα λιγουρευτει κι ένα υπερτελειο μαξιλάρι μια φορά αλλά ντράπηκα. Δεν έχω βρει όμοιό του από τότε...
Ποτε δεν ετυχε να δω να δινουν δωρεαν μετατροπεα ρευματος, παντα με εγγυηση. Και καβατζωσες και μερικους?
 

maria_va

Member
Μηνύματα
71
Likes
470
Ποτε δεν ετυχε να δω να δινουν δωρεαν μετατροπεα ρευματος, παντα με εγγυηση. Και καβατζωσες και μερικους?
Όχι universal που είναι ακριβοί και είναι λογικό να τους δίνουν με εγγύηση. Κάνα δυο μικρούς όχι μεγάλης αξίας.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Στο μπάνιο μου κρατώ κάποια μπουκαλάκια άλλοτε ως ενθύμιο, άλλοτε για χρήση. View attachment 368860
Αγαπώ Nuxe!


🤮
Πραγματικά ώρες ώρες απορώ.
Εν τω μεταξύ θεωρώ το πιγκάλ ο, τι πιο σιχαμενο (μετά τις κατσαρίδες), δεν έχω καν σπίτι μου, δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται κάποιος να καβατζωσει ένα πιγκάλ!
Εκτός από την προφανή χρήση του πιγκαλ, που δε μπορώ να καταλάβω με τι την έχεις αντικαταστήσει, είναι χρήσιμο και για το καθάρισμα της λεκάνης της τουαλέτας μέχρι όσο μέσα γίνεται. Γενικά το δικό μου δεν το σιχαίνομαι γιατί είναι υπερκαθαρό σα καινούριο με 5 κιλακια χλωρινης, αλλά συμφωνώ ότι είναι ότι πιο αηδιαστικό υπάρχει σ'αυτή τη Γη (πριν τις κατσαρίδες). Ειδικά σε δημόσιες τουαλέτες που πολλοί δεν το καθαρίζουν αφού το χρησιμοποιήσουν, μου έρχεται να κάνω εμετό.


Να σημειώσω ότι όσο τα γράφω αυτά τρώω το μεσημεριανό μου.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.129
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αγαπώ Nuxe!




Εκτός από την προφανή χρήση του πιγκαλ, που δε μπορώ να καταλάβω με τι την έχεις αντικαταστήσει, είναι χρήσιμο και για το καθάρισμα της λεκάνης της τουαλέτας μέχρι όσο μέσα γίνεται. Γενικά το δικό μου δεν το σιχαίνομαι γιατί είναι υπερκαθαρό σα καινούριο με 5 κιλακια χλωρινης, αλλά συμφωνώ ότι είναι ότι πιο αηδιαστικό υπάρχει σ'αυτή τη Γη (πριν τις κατσαρίδες). Ειδικά σε δημόσιες τουαλέτες που πολλοί δεν το καθαρίζουν αφού το χρησιμοποιήσουν, μου έρχεται να κάνω εμετό.


Να σημειώσω ότι όσο τα γράφω αυτά τρώω το μεσημεριανό μου.
Ρε συ υπάρχουν και άλλοι τρόποι για αποδοτικό καθάρισμα πέρα από το πιγκάλ, believe me!
Αλλά ας μην επεκταθώ επειδή τρως. :haha:

(Παιδιά εννοείται σε δημόσιες τουαλέτες χρησιμοποιώ πιγκάλ, πάντα έτοιμη να κάνω εμετό. Αλλά σπίτι μου δε βάζω αυτό το σίχαμα.)

Εν τω μεταξύ θυμάμαι όταν στήναμε τα γραφεία στην προηγούμενη δουλειά μου είχα αναλάβει με μία συνάδελφο να αγοράσουμε διάφορα πράγματα για τα μπάνια, μεταξύ των οποίων τα πιγκάλ! Φανταστείτε το βλέμμα όσων έβλεπαν στο Σκλαβενίτη δύο (τότε) κοπελίτσες να κουβαλάνε 10+ πιγκάλ! :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom