Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Take away απο το Indian Haveli στην Πλακα. Χθεσινο ρυζι και στο καρι κολυμπουσαν μερικα κομματια κοτοπουλο που μυριζαν κοτοπουλιλα, μαλλον προστιθενται βιαστικα στη σαλτσα. Δεν νομιζω οτι θα δωσω ευκαιρια για κανονικο γευμα στο εστιατοριο. Καλυτερο το φτιαχνω σπιτι με τις σαλτσες του Marks and Spencer.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Ε αφου ειπα "τρυπα". Και το Μικρα Ασια μαυρο χαλι ειναι, αλλα προσκυνουμε.
Οχι, δεν ειναι πανοραματος, τα απεχθανομαι.
Πήγα σήμερα ξανά Μικρά Ασία. Κορυφή για άλλη μια φορά. Με καλύτερο του πιάτο με διαφορά το μπειτι. Να το πούμε κι αυτό γιατί αν πάνε μέχρι εκεί και δεν το πάρουν κρίμα είναι. Και εννοείται μετά κιουνεφε.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Αυτά τα bib gourmand για εμένα είναι ανεξήγητα , και το Νόλαν και το οικείο επιεικώς μέτρια.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Πήγα σήμερα ξανά Μικρά Ασία. Κορυφή για άλλη μια φορά. Με καλύτερο του πιάτο με διαφορά το μπειτι. Να το πούμε κι αυτό γιατί αν πάνε μέχρι εκεί και δεν το πάρουν κρίμα είναι. Και εννοείται μετά κιουνεφε.
Το μαγαζί του Παγκρατίου , ειναι το ίδιο με της Κυψέλης ; Απλά ρωτάω εάν ξέρεις :)
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Το ίδιο είναι, τα παιδιά το έχουν, αλλά στο Παγκράτι είναι δυστυχώς κλειστο εδώ και πολλούς μήνες.
Ευχαριστω για την ενημέρωση, θα δω ποτε θα περάσω από την Πλατεία Αμερικής, να δοκιμάσω αυτά που έχουν :)
 
  • Like
Reactions: GTS

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Πήγα χτες στην ταβέρνα 'η Κρήτη' στην πλατεία Κάνιγγος. Μου την έχουν προτείνει εδώ και χρόνια αλλά δεν είχε κάτσει να πάω. Κακώς. Πολύ καλή την προτείνω. Πήραμε σπανακόπιτα σπιτική πάρα πολύ καλή, ομελέτα με στάκα και απακι, βαρύ φαι αλλά εξαιρετική. Γίγαντες με σπανάκι, ωραίοι ήτανε. Σαρδέλες και θράψαλο, ψητά. Η σαρδέλα αρκετά καλή. Το θράψαλο όχι και τόσο. Μαζί με ένα μπουκάλι κρασί και μια σαλάτα εξήντα ευρώ. Ε σκάσαμε, μείναν και στα πιάτα και τρώμε πολύ δεν είναι πως δεν τρώμε. Πολύ καλό και φθηνό. (Δύο άτομα)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πήγα χτες στην ταβέρνα 'η Κρήτη' στην πλατεία Κάνιγγος. Μου την έχουν προτείνει εδώ και χρόνια αλλά δεν είχε κάτσει να πάω. Κακώς. Πολύ καλή την προτείνω. Πήραμε σπανακόπιτα σπιτική πάρα πολύ καλή, ομελέτα με στάκα και απακι, βαρύ φαι αλλά εξαιρετική. Γίγαντες με σπανάκι, ωραίοι ήτανε. Σαρδέλες και θράψαλο, ψητά. Η σαρδέλα αρκετά καλή. Το θράψαλο όχι και τόσο. Μαζί με ένα μπουκάλι κρασί και μια σαλάτα εξήντα ευρώ. Ε σκάσαμε, μείναν και στα πιάτα και τρώμε πολύ δεν είναι πως δεν τρώμε. Πολύ καλό και φθηνό. (Δύο άτομα)
Το μπουκάλι το κρασί πόσο έκανε, περίπου? Είχα πάει πριν αρκετά χρόνια και μου είχε αφήσει μια μέτρια εντύπωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom