Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στην στοά δίπλα στον Ερμη δεν είναι ένα bar με μουσική,που μπορείς όμως να φας κάτι σε ισπανικο φαγητο και έχει ένα όνομα που είναι συνδυασμός του Bar της Barcelona και της Θεσσαλονίκης αλλά μου διαφεύγει τωρα. Lida aαν το θυμάσαι γράψτο.
Για μπαρ επίσης θα πρότεινα και το all time classic αγαπημένο Φλου


in.gr
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Στην στοά δίπλα στον Ερμη δεν είναι ένα bar με μουσική,που μπορείς όμως να φας κάτι σε ισπανικο φαγητο και έχει ένα όνομα που είναι συνδυασμός του Bar της Barcelona και της Θεσσαλονίκης αλλά μου διαφεύγει τωρα. Lida aαν το θυμάσαι γράψτο.
Για μπαρ επίσης θα πρότεινα και το all time classic αγαπημένο Φλου


in.gr
To barcelonika εννοείς??έχω ακούσει αλλά δεν εχω φάει
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Παντως ειναι μια ευκαιρια να μαθουμε και καινουργια εστιατορια σε αυτο το θεμα, ουτε τον Ερμη ηξερα, ουτε την barcelonika, μαλλον πρεπει να κοψω το διαβασμα, με αφηνει πισω...
Ευχαριστω
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
To barcelonika εννοείς??έχω ακούσει αλλά δεν εχω φάει

:clap: Ναι! Μπράβο! Αυτό εννοώ. Βενιζέλου 3 Μέσα στη στοά, στον πρώτο όροφο! Δεν είναι απαραίτητο να φάει κανείς. Μπορεί να πιει το ποτό του τσιμπολογώντας ένα hamon!
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση, οι πληροφορίες είναι χρησιμότατες. :) Μέχρι την Κυριακή βέβαια συνεχίζουμε να συλλέγουμε γνώμες , απόψεις , εμπειρίες και από Δευτέρα οψόμεθα...:D
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Το απολυτο ταβερνακι... "ο κυρ Σωτος". Βρισκεται σε στοα που η μια εισοδος της ειναι στην εγνατια, πηγαινοντας με κατευθυνση τα δυτικα πριν την αντιγονιδων στο δεξι σου χερι. Ο τυπος ειναι απιστευτος, σου φερνει οτι θελει, εχει λιγα πραγματα και καλα, τελειο τσιπουρο και οταν του τελειωσουν τα καλουδια ή βαρεθει το κλεινει το μαγαζακι και φευγει.
Αλλο απολυτο ταβερνακι ειναι το "Μακεδονικο", βρισκεται εκει που κανει αναστροφη το αστικο 23, νομιζω η περιοχη λεγεται αγιοι αναργυροι. Την Κυριακη το μεσημερι εχει και ζωντανη μουσικη.
Και το τριτο απολυτο ταβερνακι ειναι η "Ωραια Ελλας" Κων. Παλαιολόγου 9 (σε δρομακι αναμεσα στην εγνατια, την σβωλου και την π.π. γερμανου) http://www.vita.gr/html/ent/044/ent.9044.asp
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σε ψαρικό που να μην χρειαστεί να δώσεις και το μισθό του πρώτου δεκαπενθήμερου είναι ο Γιάννης:
www.vita.gr - Εστιατόριο Θεσσαλονίκης Ο Γιάννης
Rebequita,δεν ξέρεις τι μου θύμησες τωρα με τον Μακεδονικό στα Κάστρα, η απόλυτη φοιτητοταβέρνα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom