Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Φεύγοντας, πάρε για το δρόμο και ένα τσουρεκάκι από τον τερκενλή (αυτό με γέμιση κάστανο). Δε λέω τίποτα για ειστιατόρια. Νόμιζα ότι ήξερα τρία τέσσερα καλά. τα στραβά μου. Οι κοπελιές στο φόρουμ δεν παίζονται.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Τυχερή Panthesilia !! :clap:
Oι μερακλήδες Θεσσαλονικείς, μας ανοιξαν την όρεξη... για τη νυφούλα του Θερμαϊκου ....

και όχι τίποτ΄ άλλο, αλλά σήμερα πήρα πρόσκληση από μια φίλη θεσσαλονικιά για μετά τις 10 Μαϊου...
μήπως να το αποφασίσω.....:shock:
Είναι γεγονός ότι οι Θεσσαλονικείς είναι εγγύηση!!!:D Πήγαινε με κλειστά τα μάτια, μην το συζητάς καθόλου!Δε βλέπεις εδώ τι γίνεται- εμείς πάμε για ένα 24ωρο- κι εσύ το σκέφτεσαι!!!;)
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Φεύγοντας, πάρε για το δρόμο και ένα τσουρεκάκι από τον τερκενλή (αυτό με γέμιση κάστανο). Δε λέω τίποτα για ειστιατόρια. Νόμιζα ότι ήξερα τρία τέσσερα καλά. τα στραβά μου. Οι κοπελιές στο φόρουμ δεν παίζονται.
Όσο για το τσουρεκάκι Σταύρο , μην ανησυχείς και το είχα πρώτο στη λίστα. Βλέπω το καστανάκι σ' αρέσει κι εσένα ε;:clap:
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Καλά κορίτσια τα έχετε δώσει όλα. Σε λίγο θα έχω ένα χάρτη με πινέζες από εστιατόρια και μπάρ και βρώμικα φυσικά. Μας βλέπω στα πατώματα:clap::clap:.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αλλη μια ψηφος στη sugarela αλλα και στα γλυκα, τα παγωτα και τα τσουρεκια της εστιας η εταιρεία
Την Εστία δεν την ξέρω, θα την τιμήσω όμως με την πρώτη ευκαιρεία!
Υπάρχει ομώς ακόμη ένα σχετικά καινούργιο ζαχαροπλαστείο το οποίο βρίσκεται γωνία Παλαιών Πατρών και Εγνατία και λέγεται Ble.
Αν σας πιάσει και υπογλυκαιμία έχουμε ήδη φροντίσει!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλά κορίτσια τα έχετε δώσει όλα. Σε λίγο θα έχω ένα χάρτη με πινέζες από εστιατόρια και μπάρ και βρώμικα φυσικά. Μας βλέπω στα πατώματα:clap::clap:.
Τι; Από τώρα στα πατώματα;
Κάτσε να σκάσουν μύτη και οι υπόλοιποι Θεσσαλονικείς βλ Τουμπιώτη, Ermina, babaduma, elgeo κλπ και να συνέλθουν και η Mariath και ο Dimpanayo από τις περιπέτειες με την σκόνη του ηφαιστείου και τότε θα έχεις καλύτερη εικόνα!
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Την Εστία δεν την ξέρω, θα την τιμήσω όμως με την πρώτη ευκαιρεία!
Υπάρχει ομώς ακόμη ένα σχετικά καινούργιο ζαχαροπλαστείο το οποίο βρίσκεται γωνία Παλαιών Πατρών και Εγνατία και λέγεται Ble.
Αν σας πιάσει και υπογλυκαιμία έχουμε ήδη φροντίσει!
Να 'σαι καλά Έρση μου , διότι είναι μαθηματικώς βέβαιον ότι εμένα θα με πιάσει μία λιγούρα. Με την άλλη τι θα κάνω που είναι του αλμυρού και του ξυνού μου λες!!! Πάντως οι ιδέες σας και οι γνώσεις σας , πολύτιμες. Thanks:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Φεύγοντας, πάρε για το δρόμο και ένα τσουρεκάκι από τον τερκενλή (αυτό με γέμιση κάστανο). Δε λέω τίποτα για ειστιατόρια. Νόμιζα ότι ήξερα τρία τέσσερα καλά. τα στραβά μου. Οι κοπελιές στο φόρουμ δεν παίζονται.
Καλο το τσουρεκι του αλλα νομιζω το αντιστοιχο της εστιας ειναι καλυτερο. Αλλα και του πρωην Νουλη και νυν petit gateaux στη Δημ. Μαργαριτη, καθετη στην αμυνης, ειναι απαιχτο.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ας προσθεσω και ενα ακομα αν και ειναι εκτος κεντρου, ψαροταβερνα - ουζερι "γλυκανισος" Μεγάλου Αλεξάνδρου 46, Πυλαία
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σε ψαρικό που να μην χρειαστεί να δώσεις και το μισθό του πρώτου δεκαπενθήμερου είναι ο Γιάννης:
www.vita.gr - Εστιατόριο Θεσσαλονίκης Ο Γιάννης
Έρση, με σκότωσες! ... Νόμιζα ότι μόνο εγώ τον ήξερα τον Γιάννη! Βέβαια, όταν εμείς πηγαίναμε εκεί με τις πυτζάμες το βραδάκι, κανείς εκ των του "τύπου" δεν τον γνώριζε...

Rebequita,δεν ξέρεις τι μου θύμησες τωρα με τον Μακεδονικό στα Κάστρα, η απόλυτη φοιτητοταβέρνα!
Ξεχνάς, ξεχνάς... τον "Ίνγκλις"...

Πάω να βάλω μια μπουκιά στο στόμα μου κι επανέρχομαι...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έρση, με σκότωσες! ... Νόμιζα ότι μόνο εγώ τον ήξερα τον Γιάννη! Βέβαια, όταν εμείς πηγαίναμε εκεί με τις πυτζάμες το βραδάκι, κανείς εκ των του "τύπου" δεν τον γνώριζε...



Ξεχνάς, ξεχνάς... τον "Ίνγκλις"...

Πάω να βάλω μια μπουκιά στο στόμα μου κι επανέρχομαι...

Πως και δε σε έχω τρακάρει μου λες; Που σχεδόν άπαξ της εβδομάδες είμαστε εκεί και τιμούμε τις γαριδομακαρονάδες του;

"Ίγκλις" ναι κάτι μου λέει και βουρλίζομαι να το θυμηθώ....για βοήθησε γιατί θα μείνω ξάγρυπνη με αναμνήσεις και δε λέει....
Άντε τελείωνε το φαί γρήγορα γιατί κοντεύω να σκάσω!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.999
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom