1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Μακεδονία' που ξεκίνησε από το μέλος penthesilia, στις 21 Απριλίου 2010.

1. serginio

serginio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νάπολι,Ιταλία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Ναι είναι μια μικρή πλατεία-στοά μέσα στην αγορά Καπάνι.

Μανολης Γκ. likes this.
  2. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Δεν ξέρω αν προτάθηκε, αλλά μετά την Αθήνα και η Θεσσαλονίκη έχει Noell εδώ και 4 μήνες, στην Παλαιών Πατρών Γερμανού 13. Ιδανικό αν κάποιου του αρέσει η υψηλή αισθητική. Το εσωτερικό είναι σε στιλ βικτωριανής Αγγλίας με βαριά διακόσμηση με χαλιά, πολυελαίους, τεράστιους πίνακες ζωγραφικής, μάρμαρο, ξύλο και δεν συμμαζεύεται! Καθημερινή που πήγα βρήκα αμέσως τραπέζι. Σ/Κ όμως υπάρχει αναμονή και ουρά και δεν παλεύεται! Για καφέ, κοκτέιλ και φυσικά για πρωινό, brunch, ένα ελαφρύ γεύμα το μεσημέρι και για δείπνο το βράδυ με προσιτές τιμές όπως λέγεται! Δεν νομίζω να είναι και τόσο προσιτές αλλά οκ. Μαζεύει όλες τις ηλικίες αλλά κυρίως 30-40.

Ακριβώς δίπλα είναι το προφιτερολάδικο Choureal που αναφέρει ο @serginio πιο πάνω. Εγκρίνω!

yllos, Elena2508 and makisg like this.
  3. Stellal

Stellal Member

Καλησπέρα σε όλους!! Να αφήσω και εγώ μερικές προτάσεις για το όμορφο κέντρο της πόλης μας!
    Αν θέλεις Brunch- pancakes- καφέ :Canteen,Estrella, Mon Frere, Fat Mamma's.
    Μπουγάτσα:Όπως προαναφερθηκε στο Παραδοσιακό κ μπουγάτσα Γιάννης.
    Φαγητό: Όμικρον και Φουλ του μεζέ στα Λαδαδικα. Η Burger επιλογή μου είναι στο Pax, για πίτσα High school (όπου μπορείς να πιες κ καφέ πρωί - απόγευμα βρίσκεται πάνω στην παραλία! ). Τέλος μια πολύ οικονομικήεεπιλογή σε θέμα φαγητού είναι το Ελιά Λεμόνι.
    Γλυκο: Οπως προαναφερθηκε, Τρίγωνα πανοραματος: Ελενιδης, και εννοείται Choureal μην το παραλήψεις! Πρόκειται για προφιτερολ το οποίο ετοιμάζεται κάνοντας ο ίδιος επιλογή της σοκολάτας που θέλεις!!
    Καλά να περάσετε!!!

4. maria91

maria91 Member

Συμφωνω για το φουλ του μεζε...μολις σκασαμε με 2 πιατα κρεατικων,ενα μπουγιουρντι με καβουρμα και πατατες τηγανητες..με κρασι και κερασματακι-γλυκο στο τελος 30ε 2 ατομα...νορμαλ τιμες...

5. turms

turms Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΔΝΤ;;;
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Σκι στην Παταγονια
    καλα εχω χασει πολλα επεισοδια...δεν βαριεσαι

αλλα υπαρχει ακομα το ελια λεμονι? πωωωωω...τι μου θυμισες τωρα...

πωωωω...τι μου θυμισες και εσυ...καπου 2005 θα ηταν..καθε πρωι μπουγατσουλα για πρωινο στην δουλεια και μετα στον δρομο για το σπιτι τσακιζα και κανα βομβιδιο...

μετα εσκασε μυτη η γυναικα στο σπιτι και αρχισαμε τα υγιεινα.....

χρειαζομαι ενα Ban σε αυτο το thread...αλλιως θα βαλω τα κλαμματα...
    πως μπορω να αυτο - banαριστω?

Last edited by a moderator: 24 Μαϊου 2019
    chris7 and yllos like this.
  6. michalis87

michalis87 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαρκελώνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
    Κάποιο αντίστοιχο θέμα για φαγητό/ποτό στην Αθήνα?

7. fotast

fotast Member