Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Εχοντας κανει αθλο να βγαλω τους Χριστους απο τον δημοσιο χωρο που δουλευω, δεν θα πηγαινα- ουτε παω- σε ταβερνες με εικονιτσες που απευθυνονται στον πελατη κι οχι στο θρησκευτικο συναισθημα του ιδιοκτητη.
Δεν ειναι θεσφατο (ουπς) οτι παμε σε μαγαζια με εικονες στα μουτρα μας γιατι ειναι βεβαιο οτι νιωθουν αβολα οι αλλοθρησκοι η αθρησκοι και αυτο λεει πολλα για τον ιδιοκτητη ως επιχειρηματια. Και δεν θελω να σκεφτομαι γιατι να το κανει σε δημοσιο χωρο γιατι θα σκεφτω πολλα, οπως οτι διαλεγει πελατες. Δεν μ αρεσουν αυτα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ευχαριστούμε @katkats . Ας κάνω τα εγκαίνια με μια νέα προσθήκη στην πόλη. Ramen tales.
Μελετημένη προσπάθεια .
299FEC0B-A9EB-42D9-A8A3-ABE4D8EFE889.jpeg

Σαλόνικα είσαι αφού!
0DA84F0C-C07C-497C-8513-2E00F9ABBAFC.jpeg
 
Last edited:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πήγαμε σήμερα στη Ρούγα για την οποία είχα ακούσει καλά λόγια, δυστυχώς απογοήτευση.
Ολα πνιγμένα στο λάδι, ούτε οι οφτες πατάτες δεν ήταν καλές, ντολμαδάκια που διαλύονταν,γεύσεις που στερούνταν ισορροπίας.
Πηραμε βέβαια βιγκαν επιλογές λόγω παρέας και εγώ πήρα κριθαρωτο θαλασσινών και έφεραν πιλάφι με κάτι κεφάλια από γαρίδες μέσα και άγευστα ολόκληρα μύδια. Κρίμα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μάλλον ξέχασα το παρόν νήμα. Εστιατόριο to die for, για ειδικές περιπτώσεις ιδανικό. Ισως το καλυτερο εστιατόριο της Θεσσαλονίκης αυτή τη στιγμή, με τον 2ο καλύτερο σεφ της πόλης και πρώην ιδιοκτήτη του αγαπημένου μου Thria.
Ο λόγος για το Όλυμπος- Νάουσα.
 

Attachments

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ozi Donga - Παράγκα του Τρελλού Αυστραλού · Leof. Georgikis Scholis 10, Pilea Chortiatis 555 35, Grèce

Ε, συγγνώμην , πώς μας είχε ξεφύγει αυτός ο τεταρτημοριοθεουλης;

Την επόμενη φορά συν θεώ που θα ανέβω, θα σπεύσω πρώτως πρώτως.
Θέλω κι εγώ να πάω αλλά δεν θα το κάνω γιατί ο τρόπος που απαντά στις κριτικές είναι απαράδεκτος ! Επίσης είναι πανάκριβος.
IMG_0455.png
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Θέλω κι εγώ να πάω αλλά δεν θα το κάνω γιατί ο τρόπος που απαντά στις κριτικές είναι απαράδεκτος ! Επίσης είναι πανάκριβος.
Μα αυτό είναι το θέμα για.

Να πας φτιαγμένος και να γίνει τζερτζελο εκεί, σιγα μην περιμένεις τα σχολια. Ψήνομαι τόσο, για να διαπιστώσω αν είναι ομοιως μαγκακος και εκ του σύνεγγυς.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Χρόνια τώρα.
Άνοιξε ένα με μύδια στην Αριστοτέλους άλλα μάλλον είχε την ίδια τύχη. Δεν το πήρε το μάτι μου τελευταία φορά.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Καλό κιουνεφέ που έχει στην Θεσσαλονίκη;Και ποιός έχει τα καλύτερα σιροπιαστά τώρα;
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.293
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
το Mado.Στην Θεσσαλονίκη έκλεισε και δεν ξανάνοιξε;Σωστά;
Σωστά,και τα δύο μαγαζιά (στην παραλία και στη Βενιζέλου) έκλεισαν όπως είπε και ο @tatooine.
Δεν το πήρε το μάτι μου τελευταία φορά.
Το Lord of Mussels έκλεισε και αυτό στις αρχές της χρονιάς.
Καλό κιουνεφέ που έχει στην Θεσσαλονίκη;
Στο HAYAT,τούρκικη κουζίνα,ο ιδιοκτήτης είναι πολιτικός πρόσφυγας από την Τουρκία,νομίζω Κούρδος.
ποιός έχει τα καλύτερα σιροπιαστά τώρα;
Τα καλύτερα σιροπιαστά (λίγο σιρόπι, πολύ φιστίκι Αιγίνης ή Συρίας, έντονο βούτυρο) τα είχε το Σιρόπι στο λιμάνι,αλλά δυστυχώς έκλεισε και αυτό πέρσι.Τώρα θα έλεγα ο Γαλυφιανάκης και η Νικηφόρου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom