Γενικά Ευρωπαϊκά φεστιβάλ: Τις βαλίτσες μας και σ' άλλη συναυλία

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δεν ξέρω για φεστιβάλ αλλά το Σάββατο στο glorius τραγουδάει ο Εric... ποιός Eric? Αφήστε την πλάκα ένας είναι ο Eric... ποιός άλλος λοιπόν θα έρθει μαζί μου στο Royal Albert hall το σάββατο το βράδυ??
ενας ειναι ο Eric, Traveller........ Aλλα αυτα τα λενε πιο νωρις!!!! Τωρα τι μπορουμε να κανουμε???:(:(
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω για φεστιβάλ αλλά το Σάββατο στο glorius τραγουδάει ο Εric... ποιός Eric? Αφήστε την πλάκα ένας είναι ο Eric... ποιός άλλος λοιπόν θα έρθει μαζί μου στο Royal Albert hall το σάββατο το βράδυ??
Μπορεί ακόμα και τραγουδάει στα 64 του? Ρε λες να πάρω το Eurostar να πεταχτώ?
 

pipikios

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Μετά την πρώτη… ψυχρολουσία της φετινής συναυλιακής σαιζόν (αυτό ξαναπέστο... τι ήταν κι αυτό το χτεσινό?) –που δε θα το έλεγες ότι μπήκε ακριβώς με το δεξί– λέμε να τα μαζέψουμε και να πάμε να δούμε τα υπόλοιπα αλλού.

λεω και εγω να τα μαζέψω αλλά για να δω αυτούς που μας την έστεισαν στις 12/5...
μεχρι της 4 Ιούνη δεν θα του εχει περασει η γαστρεντερίτιδα του dave....λες να είμαι τόσο άτυχος....
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.538
Likes
8.129
λεω και εγω να τα μαζέψω αλλά για να δω αυτούς που μας την έστεισαν στις 12/5...
μεχρι της 4 Ιούνη δεν θα του εχει περασει η γαστρεντερίτιδα του dave....λες να είμαι τόσο άτυχος....
Πάντως έχουν ακυρώσει 9 συναυλίες συνολικά δηλ. μέχρι και αυτή της 27/05... οπότε δεν περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να μάθεις de facto ότι ο Dave επανέκαμψε?
 

pipikios

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Πάντως έχουν ακυρώσει 9 συναυλίες συνολικά δηλ. μέχρι και αυτή της 27/05... οπότε δεν περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να μάθεις de facto ότι ο Dave επανέκαμψε?

εχω κανονίσει τα πάντα από τον Ιανουάριο....

3 βράδια Βερολίνο & 2 Λείψια (όπου είναι και η συναυλία) αν τυχόν το παλικάρι μας δεν ορθοποδήσει θα τροποποιήσω το ταξιδάκι...θα μείνω όλες τις ημέρες Βερολίνο και θα προσπαθήσω να βρω τρόπο ώστε να πάρω τα χρηματα μου από τα εισιτήρια της συναυλίας πίσω....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.538
Likes
8.129
εχω κανονίσει τα πάντα από τον Ιανουάριο....

3 βράδια Βερολίνο & 2 Λείψια (όπου είναι και η συναυλία) αν τυχόν το παλικάρι μας δεν ορθοποδήσει θα τροποποιήσω το ταξιδάκι...θα μείνω όλες τις ημέρες Βερολίνο και θα προσπαθήσω να βρω τρόπο ώστε να πάρω τα χρηματα μου από τα εισιτήρια της συναυλίας πίσω....
Οk τότε! Νόμιζα ότι θα πας μόνο και μόνο για τους dm....
Εύχομαι, πάντως, να έχει γίνει καλά και να τους ακούσεις live.... τα σπάει! :)
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
εγω θελω μια φορα στη ζωή μου να παω στο Roskilde Δανια , στο Pori Jazz Fest Φιλανδία ή στο Umbria Jazz & οπωσδήποτε στο Guca στη Σερβία που παιζουν τσιγγανοι απ¨ολα τα βαλκάνια..
Guca05.08 - 09.08.2009 Balkan Brass Bands Music Festival Das gr
ποιος έρχεται? ( προφανως οχι φετος )
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.538
Likes
8.129
κι άλλα (super) festivals!!!

Σε κάποια από τα καλοκαιρινά φεστιβάλ, εκτός του ότι εμφανίζονται σούπερ ονόματα, υπάρχει δυνατότητα να κατασκηνώσεις (οπότε τζάμπα διανυκτέρευση!):




Rock Ness 2009 - 12-14 Ιουνίου, Dores, Scotland
με: The Prodigy, Placebo, Basement Jaxx
www.rockness.co.uk


Ibiza Rocks - κάθε Τρίτη από 16/06 μέχρι 08/09,
The Ibiza Rocks Hotel, San Antonio, Ibiza
με: The Kooks, Klaxons, The Enemy, Vampire Weekend, MGMT, Dizzee Rascal, Zane Lowe www.ibizarocks.com


Hard Rock Calling - 26-28 Ιουνίου, Hyde Park, London
με: The Killers, Neil Young, Bruce Springsteen.
www.hardrockcalling.co.uk


Wireless Festival 2009 - 4-5 Ιουλίου, Hyde Park, Central London
με: Basement Jaxx, The Streets, Dizzee Rascal.
www.wirelessfestival.co.uk


Oxegen 2009 - 10-12 Ιουλίου, Punchestown Racecourse, Naas, Ireland
με: Pete Doherty, Blur, The Killers, Kings Of Leon, Snow Patrol, Bloc Party.
www.oxegen.ie/2009


Benicassim 2009 - 16-19 Ιουλίου, Valencia, Spain
με: Kings of Leon, Oasis, Franz Ferdinand, The Killers.
www.fiberfib.com



Lovebox Festival - 18-19 Ιουλίου, Victoria Park, London
με: Duran Duran, Groove Armada, Florence And The Machine, Friendly Fires.
www.lovebox.net
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ασχετο τελειως με το θεμα και συγνωμη, αλλά εψαχνα πολυ καιρο να βρω ποιος αλλος ειναι Καρκινος σε αυτο το forum :p
Επιπλεον χαιρομαι που ειναι η Ερση :clap:
Ναι ναι είμαι.
Για να μη συνεχίσουμε το off topic τα περαιτέρω στο αντίστοιχο του social forum.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.538
Likes
8.129
Love Parade
Πολυήμερο dance party που γίνεται συνήθως, στο Βερολίνο και σπανιότερα σε άλλες γερμανικές πόλεις.
Για πρώτη φορά φέτος ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.538
Likes
8.129
Sensation
Άμστερνταμ.
Χωρίζεται σε 2 επιμέρους party: White Sensation και Black Sensation. Μαζεύει χιλιάδες κόσμο που στο 1ο φοράνε ΟΛΟΙ άσπρα και στο 2ο φοράνε ΟΛΟΙ μαύρα.
Δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα οι φετινές ημερομηνίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.650
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom