Εφαρμογη κινητού (προορισμοί)

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Καλημέρα σας 😁
Μήπως γνωρίζει κάποιος καμία εφαρμογή κινητού ( για να αποθηκευουμε όταν πάμε σε καποια χώρα αγαπημένουςπροορισμους η μέρη) εκτός απο το χαρτη που έχουμε ) που γίνεται χαμός με τις καρδούλες και δεν ξέρεις αν έχεις πάει η όχι.
Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοω😝
 

dimitrisvet

New Member
Μηνύματα
3
Likes
11
Καλημέρα σας 😁
Μήπως γνωρίζει κάποιος καμία εφαρμογή κινητού ( για να αποθηκευουμε όταν πάμε σε καποια χώρα αγαπημένουςπροορισμους η μέρη) εκτός απο το χαρτη που έχουμε ) που γίνεται χαμός με τις καρδούλες και δεν ξέρεις αν έχεις πάει η όχι.
Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοω😝
καταλαβαινω απολυτα!! και μενα ο χαρτης google ειναι γεματος καρδουλες και αστερακια! χανομαι για να βγαλω ακρη τι και πως!
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
καταλαβαινω απολυτα!! και μενα ο χαρτης google ειναι γεματος καρδουλες και αστερακια! χανομαι για να βγαλω ακρη τι και πως!
Χαίρομαι που υπάρχουν και αλλοι

τουλάχιστον να μπορούσαμε να βάλουμε στη καρδούλα τικακι ότι έχουμε πάει 😛😛😛😛
 

EviTan

Member
Μηνύματα
426
Likes
2.889
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μπορείτε στους χάρτες να αποθηκεύσετε τα μέρη με διαφορετικό tag, ομαδοποιημένα, και από την διαχείριση στα "μέρη μου" να κρύβεται/εμφανίζεται κάθε φορά μόνο η λίστα που θέλετε
Δεν ξέρω αν τα γράφω κατανοητά, για παράδειγμα στην παρακάτω φωτογραφία, η λίστα που έχω για τα Σφακιά έχει επιλογές, απόκρυψης, διαγραφής, κοινοποίησης κτλ
Screenshot_2022-08-19-12-04-49-835_com.google.android.apps.maps.jpg


Όταν δεν έχω τις χειρόγραφες σημειώσεις μου, αυτός ο τρόπος με βοηθάει πολύ πάντως...
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Μπορείτε στους χάρτες να αποθηκεύσετε τα μέρη με διαφορετικό tag, ομαδοποιημένα, και από την διαχείριση στα "μέρη μου" να κρύβεται/εμφανίζεται κάθε φορά μόνο η λίστα που θέλετε
Δεν ξέρω αν τα γράφω κατανοητά, για παράδειγμα στην παρακάτω φωτογραφία, η λίστα που έχω για τα Σφακιά έχει επιλογές, απόκρυψης, διαγραφής, κοινοποίησης κτλ
View attachment 400760

Όταν δεν έχω τις χειρόγραφες σημειώσεις μου, αυτός ο τρόπος με βοηθάει πολύ πάντως...
Μια χαρα κατανοητή γίνεσαι
Απλά θα ήταν εύστοχο μια εφαρμογή ακριβώς όπως του χάρτη απλά όταν πας κάπου να μπορείς να την τικαρεις (πχ)
Δεν ξέρω να φτιάχνω και εφαρμογές χαχαχα
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Χαίρομαι που υπάρχουν και αλλοι

τουλάχιστον να μπορούσαμε να βάλουμε στη καρδούλα τικακι ότι έχουμε πάει 😛😛😛😛
Μα είναι ξεκάθαρο. Στα μέρη που δεν έχεις πάει, βάζεις σημαιάκια. Εξάλλου αυτό σημαίνει το σημαιάκι (μέρη που θα ήθελες να πας). Όταν πας, βγάζεις το σημαιάκι και βάζεις καρδιά.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το Swarm για τέτοιες περιπτώσεις, όπου πέρα από πόλεις, χωριά, αξιοθέατα, αποθηκεύεις και εστιατόρια καφέ. Είναι τύπου τσεκ ιν σε μέρη αλλά ο καθένας το χρησιμοποιεί όπως θέλει. έτσι όποτε να θέλω να θυμηθώ αξιοθέατα ή μαγαζάκια, ανατρέχω εκεί και βρίσκω τα πάντα.
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Μα είναι ξεκάθαρο. Στα μέρη που δεν έχεις πάει, βάζεις σημαιάκια. Εξάλλου αυτό σημαίνει το σημαιάκι (μέρη που θα ήθελες να πας). Όταν πας, βγάζεις το σημαιάκι και βάζεις καρδιά.
Οι καρδούλες είναι τα μέρη τα σημαιάκια είναι το φαΐ και τ αστέρι είναι αεροδρόμιο και ξενοδοχείο
Έτσι το έχω συνηθίσει
Το ξέρω αυτό που λες αλλά αυτό που ζητάω εγώ είναι πιο λειτουργικό για τα δικά μου γούστα (άσε μην το ψάχνεις) χαχαχα
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
[UOTE="Italitsa, post: 887503, member: 15157"]
Εγώ χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το Swarm για τέτοιες περιπτώσεις, όπου πέρα από πόλεις, χωριά, αξιοθέατα, αποθηκεύεις και εστιατόρια καφέ. Είναι τύπου τσεκ ιν σε μέρη αλλά ο καθένας το χρησιμοποιεί όπως θέλει. έτσι όποτε να θέλω να θυμηθώ αξιοθέατα ή μαγαζάκια, ανατρέχω εκεί και βρίσκω τα πάντα.
[/QUOTE]
Θα το δοκιμάσω
Ενδιαφέρον
Ευχαριστώ πολύ
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Εγω βάζω πράσινο σημαιάκι στα μέρη που θέλω να πάω, καρδούλα στα καταλύματα που εχω μείνει και αστεράκι στα μέρη που εχω επισκεφθεί. Οποιοδήποτε σημείο στους χάρτες google, μπορείς να το βάλεις και σε 2η λίστα, γενικά βολευει απίστευτα.
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Εγω βάζω πράσινο σημαιάκι στα μέρη που θέλω να πάω, καρδούλα στα καταλύματα που εχω μείνει και αστεράκι στα μέρη που εχω επισκεφθεί. Οποιοδήποτε σημείο στους χάρτες google, μπορείς να το βάλεις και σε 2η λίστα, γενικά βολευει απίστευτα.

Κάπως έτσι 😁
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το swarm είναι αυτο που χρησιμοποιώ και εγώ! Μπορείς να κάνεις άπειρες λίστες για μέρη που θέλεις να επισκεφθείς αλλά και check in στα μέρη που ήδη έχεις πάει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.659
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom