Ζάκυνθος

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Κατ αρχην θα εχετε αυτοκινητο; Σημαντικο.
Υπαρχει η παραλια του Μαραθια που ειναι ερημικη σχεδον, αλλα δυσκολα την προσεγγιζεις εχοντας και μωρο μαζι καθως εχει μια μικρη δυσκολια στην καταβαση. Δε χανετε βεβαια να κανετε μια βολτα κατα κει.
Απεναντι στο Μαραθονησι αν παρετε το καραβακι, η παραλια ειναι ομορφη καθαρη και σιγουρα κοντινη :D
Σχετικά κοντά είναι και το Πόρτο Κούκλα, που είναι τυπική αμμώδης παραλία, καθαρή και ήσυχη.
Βεβαια, απ, τον κεντρικο δρομο ξεκινουν διαφοροι παραδρομοι που καταληγουν σε ακτες του Κεριου, ομως δεν ξερω αν εχετε χρονο και διαθεση για ανακαλυψεις, απο τη στιγμη που υπαρχει και παιδακι. Καλυτερα να πατε σε πιο τσεκαρισμενα μερη.
 

stelios-x

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
είχα πάει πρίν 2 χρόνια γιατί θέλαμε κάτι φθηνό σχετικά σαν νησί και η ζάκυνθος μας αποζημίωσε για την επιλογή μας με το παραπάνω,φθηνά ακτοπλοικά,καλές τιμές στα ταβερνάκια(εντάξη οχι σε ολα αλλα τουλάχιστον υπήρχαν αρκετές επιλογές για όλα τα πορτοφόλια),είχαμε κάτσει μια εβδομάδα γεμάτη και δεν βαρεθήκαμε καθόλου.στο ναυάγιο πραγματικά αξίζει να πάει κάποιος είναι πολύ ωραία τα νερά(θα έλεγα οτι μοιάζουν αρκετά με τα νερά στο πόρτο κατσίκι τις λευκάδας,τι λέτε; ) σίγουρα θα ξαναπάω κάποια στιγμή
 

zeovani

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Καλησπέρα και παλι...
Κλείσαμε Κερί αλλά Μετά τα τελευταία σχόλια σκεφτόμαστε σοβαρά να πάμε Τσιλιβι λόγω του έχει αρκετά περισσότερα πράγματα και επιλογες σε παραλίες και φαγητό - φαρμακείο κλπ...
Ποια η δικιά σας γνώμη...
 
Last edited:

arisp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παντρεμένος με ζακυνθινιά πάτησα για πρώτη φορά στο νησι το 1990 και το λάτρεψα από την πρώτη στιγμή.Έχω ζήσει όλη την <ανάπτυξη>-σταδιακή καταστροφή του,παρ'ολα αυτά το ζάντε αντιστέκεται και δεν χάνει από την ομορφιά του.
Λοιπόν φίλοι μου,η λίμνη του κεριού έχει καταπληκτική παραλία,ένα πολύ ωραίο καφέ το hard rock cafe,και πολύ καλό φαγητό στον Τζανέτο.
Θα είστε όμως αρκετά περιορισμένοι σε μετακινήσεις μιας και είναι μακρυά από την χώρα.
Τσιλιβί είναι μια πολύ τουριστική περιοχή αν την επιλέξετε μην μείνετε στο κέντρο του.Μην ξεχάσετε να πάτε στο beach bar abracadabra κοντά στον γάιδαρο,θα με θυμηθείτε...
 

zeovani

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Τελικά καταλήγουμε σε Τσιλιβι ως επιλογή... Μήπως έχετε κάτι σε studio να μας προτείνετε γιατί δεν μας μένουν και πολλές ημέρες μεχρι να πάμε...
 

arisp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
δυστυχως δεν έχω κάτι συγκεκριμένο και δεν εχω εικόνα για την πληρότητα του νησιού τώρα,στην θέση σου θα κλεινα μέσω trivago
 

zeovani

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Πέρα από τα κατάλυματα θα μας ενδιέφερε ένα μέρος με επιλογές σε παραλίες καθώς και να είναι σχετικά ήσυχο.... Εάν το Κερι δεν προσφέρει επιλογές γενικότερα λέμε να πάμε Τσιλιβι... Το θέμα είναι εσείς τι προτείνετε γιατί εγώ και να κλείσω και να δώσω προκαταβολές ή όλο το ποσό σε κάποιο booking ή Trivago είναι το μόνο απλό... Το δύσκολο είναι το μέρος να μας καλύπτει ώστε να μην κλαίμε τα λεφτά μας αλλά το χειρότερο: Να μην έχουμε επιλογές γιατί όλα τα άλλα κατάλυματα θα έχουν κλειστει...

:mad:
.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.053
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom