Ζωή στη Κέρκυρα

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
CRISTI, υπερευχαριστω για τις πολυτιμες πληροφοριες σου!!!:) σιγουρα το θεμα της διαμονης απο ο,τι ηδη αντιλαμβανομαι θα ειναι θεμα αλλα οχι αλυτο νομιζω...
μολις με το καλο με δεχθουν στο μεταπτυχιακο(και αν;) ) θα σε ρωτησω και αλλα!χιχι

Φενια, εσυ παλι με χαροποιησες, καθως γοβες ζητημα αν εχω φορεσε τον τελευταιο χρονο 2 φορες:) I'm only happy when it rains!!
Σε ευχαριστω και σενα!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Nα σαι καλά ! Επί τη ευκαιρία να σου πω ότι έχει παμφτηνα ναύλα και συχνά δρομολόγια από Κέρκυρα για Μπάρι !!!!!
2ον είχα βρεθεί στην Κέρκυρα χειμώνα , επισκεπτόμενη μια Ιταλίδα φίλη που έκανε μεταπτυχιακό εκεί : δούλεψε στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου και ήταν πολύ ευχαριστημένη τόσο για τη δουλειά όσο και για το πανεπιστήμιο !
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
τετοια να ακουω:clap::clap::clap:

:love1:
 

josephine

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Hello! Εγώ μένω Κέρκυρα τα τελευταία 8 χρόνια. Πήγα για σπουδές, τελείωσα και τώρα κάνω δεύτερο πτυχίο, πάλι στην Κέρκυρα. Μου άρεσε και έμεινα μόνιμα. Θα σου πω ότι το νησί τους καλοκαιρινούς μήνες είναι άπαιχτο αλλά ότι και το χειμώνα είναι πολύ καλύτερα από πολλές επαρχιακές πόλεις. Σπιτάκι με 300 ευρώ θα βρεις και μέσα στην πόλη να μην ανησυχείς εκτός και αν έχεις τίποτα εξωφρενικές απαιτήσεις. Σε ποιο τμήμα θα κάνεις μεταπτυχιακό?
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Εγώ να σε ενημερώσω για το dress code της Κέρκυρας : θες σίγουρα αρκετά ζευγάρια γαλότσες και μια μεγάαααλη ομπρέλα. Αμα πιάσει βροχή ξεχνάει να σταματήσει και μιλάμε για πολύ βροχη. Άσε πίσω λοιπόν τις γόβες .
Κατά τ'άλλα είναι ένα πολύ όμορφο καταπράσινο νησί, του οποίου τη χώρα λατρεύω .
Κορίτσια μην διασπειρετε ψευδείς πληροφορίες!!!!! Φορεστε τις γόβες σας κανονικά!!! Υπάρχουν πολλοί κερκυραιοι να το εκτιμήσουν. Φτάνει πια με τις γαλοτσες!:bleh:
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
ΟΚ, το ξέρω ότι είναι άσχετο με το forum αλλά μιας και μιλάμε για σπουδές στην Κέρκυρα, ξέρει κάποιος από εσάς να μου δώσει πληροφορίες για το τμήμα Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης και Διερμηνίας; Πχ για το επίπεδο της σχολής, αν είναι οργανωμένο το πρόγραμμα σπουδών, συγγράμματα, καθηγητές, υποχρεωτικές παρακολουθήσεις κτλ, και φυσικά τι προοπτικές έχει για επαγγελματική αποκατάσταση (αν και έτσι πως έχουν τα πράγματα παντού δύσκολα είναι). Έχω επάρκεια σε δύο ξένες γλώσσες (αγγλικά και γαλλικά) και σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις για το συγκεκριμένο τμήμα και προβληματίζομαι για το αν αξίζει να μπω στην όλη διαδικασία των εξετάσεων, εξόδων, μετακινήσεων κτλ με την προοπτική να μάθω κάποια πράγματα και να έχω ένα επιπλέον προσόν στο βιογραφικό μου ή αν θα χάσω άσκοπα χρόνο και χρήμα.. Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και συγνώμη για το off topic.. :)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Hello! Εγώ μένω Κέρκυρα τα τελευταία 8 χρόνια. Πήγα για σπουδές, τελείωσα και τώρα κάνω δεύτερο πτυχίο, πάλι στην Κέρκυρα. Μου άρεσε και έμεινα μόνιμα. Θα σου πω ότι το νησί τους καλοκαιρινούς μήνες είναι άπαιχτο αλλά ότι και το χειμώνα είναι πολύ καλύτερα από πολλές επαρχιακές πόλεις. Σπιτάκι με 300 ευρώ θα βρεις και μέσα στην πόλη να μην ανησυχείς εκτός και αν έχεις τίποτα εξωφρενικές απαιτήσεις. Σε ποιο τμήμα θα κάνεις μεταπτυχιακό?
στο ΤΑΒ θελω!

ευχαριστω για τα ενθαρρυντικα λογια σου:clap::clap::clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κορίτσια μην διασπειρετε ψευδείς πληροφορίες!!!!! Φορεστε τις γόβες σας κανονικά!!! Υπάρχουν πολλοί κερκυραιοι να το εκτιμήσουν. Φτάνει πια με τις γαλοτσες!:bleh:
Oι γόβες αγαπητέ μου βρεμένες είναι ωραίες μόνο όταν έχουν βραχεί με σαμπάνια :clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και μιλάς για το αγαπημένο μου ποτό ! :)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ει, ει πατε να μου χαλασετε το θεμα!!!!


:bleh::bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom