ΗΠΑ ΗΠΑ μεσω κωνσταντινουπολης

aristotle

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
πλούσια?? χιχι...αν και αδύνατη εμένα πάντως δεν με έφτασαν! την είχα πατήσει οταν ειχα πάει Νέα υορκη κ είπα δεν την ξαναπατάω. Για καλό κ για κακό παρε κάτι..άλλωστε δεν θα πάει χαμένο. Και ο,τι δήποτε χρειαστείς για πληροφορίες για Λος Αντζελες, με χαρα μου να σε βοηθήσω αν γνωρίζω!
με περιμενει ενας φιλος εκει οποτε δεν εχει χρειαστει να ψαξω και πολλα.. τα εχω αφησει πανω του
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.657
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η πτήση ήταν με 2-3 ώρες αναμονή μέσα στο αεροσκάφος Ho Chi Minh, οπότε άλλαξε όλο το προσωπικό, μπήκε συνεργείο καθαριότητας με σκούπες- φασάρια, έγινε ανεφοδιασμός (τροφίμων/ποτών) και δεν υπήρχε κανείς να ζητήσεις ένα ποτήρι νερό. Η πτήση ήταν IST/HAN/SGN/IST , το αεροπλάνο έφτασε με 2 ώρες καθυστέρηση στο Hanoi, οπότε υπολογείστε πόσες ώρες μείναμε νηστικοί.
Να μη σου τύχει....
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Αν πετάς με Turkish και τις 2 πτήσεις τότε οι βαλίτσες σου θα μεταφερθούν αυτόματα από το ένα αεροπλάνο στο άλλο. Τώρα σχετικά με το διαβατήριο λογικά θα στο ελέγχξουν ξανά επειδή πετάς εκτός Σέγκεν( θα ελέγχξουν μαζί και την ESTA) . Στην πτήση προς la θα σου δώσουν και ακόμα ένα χαρτάκι που πρέπει να το δώσεις στο τελωνείο. Και να πάρεις και αντάπτορες όπωσδήποτε.(Μην την παήσεις όπως εγώ)
 

aristotle

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση.. αυριο ταξιδευω ανοιξε το τσεκ ιν κανονικα αλλα μπορω να παρω online το boarding pass μονο για κωνσταντινουπολη-λα ενω το αθηνα-κωνσταντινουπολη μου λεει οτι πρεπει να το παρω απο το αεροδρομιο μηπως γνωριζει καποιος γι αυτο; συγνωμη για το βιαστικο κειμενο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση.. αυριο ταξιδευω ανοιξε το τσεκ ιν κανονικα αλλα μπορω να παρω online το boarding pass μονο για κωνσταντινουπολη-λα ενω το αθηνα-κωνσταντινουπολη μου λεει οτι πρεπει να το παρω απο το αεροδρομιο μηπως γνωριζει καποιος γι αυτο; συγνωμη για το βιαστικο κειμενο
Check-in σου επιτρέπει να κάνεις για την πρώτη πτήση;Αν ναι προχώρησε και τυπώνεις την κάρτα στο αεροδρόμιο.
 

Ζωή1978

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
πλούσια?? χιχι...αν και αδύνατη εμένα πάντως δεν με έφτασαν! την είχα πατήσει οταν ειχα πάει Νέα υορκη κ είπα δεν την ξαναπατάω. Για καλό κ για κακό παρε κάτι..άλλωστε δεν θα πάει χαμένο. Και ο,τι δήποτε χρειαστείς για πληροφορίες για Λος Αντζελες, με χαρα μου να σε βοηθήσω αν γνωρίζω!
Πόση ώρα δηλαδή κάνατε για Νέα Υόρκη ? Γιατι εμένα απο Κωνσταντινούπολη μου δίνει 10 ώρες και 10 λεπτά πτήση . Όλες αυτές τις ώρες τι προσφέρουν ? Θα πεινάσω δηλαδή ?

ναι το τσεκ ιν εγινε κανονικα..ευχαριστω πολυ
Αριστοτέλη μιας και πρόσφατα πέταξες με Turkish airlines για Los Angeles , μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις λεπτομέρειες για την πτήση ? Πετάω Μάρτιο για Νέα Υόρκη και θα ήθελα να ξέρω τι με περιμένει πάνω - κάτω ...ας πούμε στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης, πότε έκανες το δεύτερο check in (Κωνσταντινούπολη - Νέα Υόρκη δηλαδή) , πόση αναμονή είχες στο Atattourk , αν θα πρέπει να βιαστω γενικά κτλ...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom