Βόρεια Κορέα Ημερολόγια απο την Πιονγκ Γιανγκ

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Περιεχόμενα

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.733
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..σε ειχα χασει .. απο ουγκαντα πηγες εκει ? μια ζωη στη γυρα και εσυ ..νασε καλα με τις ιστοριες σου..
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
..σε ειχα χασει .. απο ουγκαντα πηγες εκει ? μια ζωη στη γυρα και εσυ ..νασε καλα με τις ιστοριες σου..
Βασικα μετά την Ουγκάντα έμεινα στην Ταιλάνδη ένα μεγάλο διάστημα και μετά πήγα στη Βορεια Κορέα. Από πέρσι το Μάρτιο είμαι στις Φιλιππινες. Ελπίζω σύντομα να τελιώσει η γυρα-κουράστηκα και πλέον δεν είναι ευχάριστο :(:confused:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.733
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Βασικα μετά την Ουγκάντα έμεινα στην Ταιλάνδη ένα μεγάλο διάστημα και μετά πήγα στη Βορεια Κορέα. Από πέρσι το Μάρτιο είμαι στις Φιλιππινες. Ελπίζω σύντομα να τελιώσει η γυρα-κουράστηκα και πλέον δεν είναι ευχάριστο :(:confused:
.. ευχες μου οι επιθυμιες σου ..
οσο δυσκολο φανταζομαι θα ειναι να απεχεις απο γυρες και εικονες...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αναμένω με πολύ ενδιαφέρον ο,τι έχεις να μας πεις από τη δική σου οπτική μιας κι έζησες 2 χρόνια σε αυτή την τόσο πολυσυζητημένη χώρα και δεν την είδες σε στενά ''τουριστικά'' πλαίσια!

υ.γ να ζητήσω και λίγες φώτο;:)
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Αναμένω με πολύ ενδιαφέρον ο,τι έχεις να μας πεις από τη δική σου οπτική μιας κι έζησες 2 χρόνια σε αυτή την τόσο πολυσυζητημένη χώρα και δεν την είδες σε στενά ''τουριστικά'' πλαίσια!

υ.γ να ζητήσω και λίγες φώτο;:)
Εχω βαλει φωτογραφίες και εδώ στο φορουμ αλλα δεν θυμαμαι τωρα σε ποιο μυνημα. Παντως σιγουρα υπαρχουν ακομα. Και εχω και στο μπλογκ μου και στα αρθρα μου. Ετοιμάζω ένα βιβλιο για τη ζωη μου εκει-στα ελληνικα-αλλα ακόμα είναι σχέδιο (δεν κάνω διαφήμηση δηλαδή τωρα, δεν το εχω βγαλει καν!). Απλά θέλω κάποια στιγμη να πω πως πραγματικα είναι η ζωη εκεί και πόσο διαφορετικά από όσα πιστεύουμε. Μου έχουν χρεώσει πολλά βεβαια εξαιτίας αυτού, με έχουν πει απολογητή του καθεστώτος μέχρι και πράκτορα. Δεν πειραζει, δε δινω σημασια στη βλακεια του καθενος (μέχρι και άρθρο στη καθημερινη είχαν γραψει για μένα όπου με εθαβαν με το...γάντι )
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ναι όντως είχες βάλει εδώ αλλά με έπιασε πλεονεξία...:D

Ελπίζω να έχεις λίγο χρόνο και διάθεση να αφιερώσεις, να μας πεις ακόμα κάποια πράγματα, ο καθένας έχει δική του οπτική τόσο στο βίωμα όσο και στην κριτική, όσο και να διαφέρει το πως το βλέπει κανείς δεν παύουν -κατά τη γνώμη μου- τα όσα μας μεταφέρεις να παραμένουν ιδιαίτερα ενδιαφέροντα.
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Ναι όντως είχες βάλει εδώ αλλά με έπιασε πλεονεξία...:D

Ελπίζω να έχεις λίγο χρόνο και διάθεση να αφιερώσεις, να μας πεις ακόμα κάποια πράγματα, ο καθένας έχει δική του οπτική τόσο στο βίωμα όσο και στην κριτική, όσο και να διαφέρει το πως το βλέπει κανείς δεν παύουν -κατά τη γνώμη μου- τα όσα μας μεταφέρεις να παραμένουν ιδιαίτερα ενδιαφέροντα.
Ευχαρίστως να μοιραστω καποια πραγματα αρκει να μην γινω αντικειμενο πικρόχολων σχολιων και αγενειας. Κοιτουσα τωρα τα παλια μνμ αυτά και ειδα ότι μου ειχαν γραψει ότι δεν εχω επαγγελαματικο τακτ και συνειδηση επειδή μιλαω ονλαιν για τη Βορεια Κορεα. Μονο που εγω δεν ειχα καμια επαγγελματικη ενασχοληση οσο ημουν στη Βορεια Κορεα, ο αντρας μου εργαζοταν εκει και εγω αφησα τη δουλεια μου στη Μπανγκόκ για να παω. Δηλαδη απανταω σε ερωτήσεις καλοπροαίρετα και βγαινω και κατηγορουμενη από πανω...τεσπα, οσο δεν εχω τετοια παλι με μεγαλη μου χαρα να συζητήσουμε...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
περιμένουμε νέα σου.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
παλι με μεγαλη μου χαρα να συζητήσουμε...
Προχώρα και μην δίνεις σημασία.Το φόρουμ αποτελείτε από πολλά άτομα και ο καθείς μας έχει και την άποψη του ,η οποία είναι μεν σεβαστή,αλλά δεν εκφράζει
πάντα την πλειοψηφία. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom