Ηράκλειο-Λασίθι, πολυήμερες διακοπές

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Για μενα μια πολυ καλη επιλογη ειναι το Ιστρο και η παραλια Βούλισμα. Κανε ενα google την παραλια. Ειναι μια απο τις καλυτερες παραλιες. 6km ειναι ο Αγιος Νικόλαος και εχεις πολλες επιλογες για δωματια, studio κτλ. και το βραδυ στον Αγιο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Από Ηράκλειο μέχρι Άγιο Νικόλαο, που να προτιμήσω να μείνω για 5-6 ημέρες τον Ιούλιο; Θα έχω μεταφορικό μέσο και δεν έχω θέμα με αποστάσεις, δεν με απασχολούν τα beach bar, περισσότερο ησυχία θα ήθελα.
Στη θέση σου θα έμενα στη Πλάκα ή κάπου εκεί κοντά έχει αμέτρητες παραλίες πολύ καλό φαγητό και πολλά χωριά να δεις.Κάνε μια βόλτα στο γραφικό χωριό Λίμνες με τα παραδοσιακά ταβερνάκια.Θα φας πολύ καλό φαγητό στο εστιατόριο ΤΟ ΠΙΑΤΟ δίπλα στη παραλία Αμούδι ΄που άνετα κάνεις εκεί το μπάνιο σου Δίπλα ακριβως είναι το χωριό Μαυρικιανό στο στέκι του Καμάρη η θέα στην Ελούντα είναι πανέμορφη. Αν βρεις δωμάτιο στου Φιλιππάκη στη πάνω Ελούντα μη το χάσεις Μεζονέτες παραδοσιακής Κρητικής διακόσμησης αν βρω το λινκ θα σου το στείλω έχω μείνει εκεί
Μια άλλη επιλογή είναι να βρεις ξενοδοχείο στη παραλία Ιστρον πολύ καλό σημείο για εξορμήσεις
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αυτά που σου πρότεινα είναι στη μέση Ηρακλείου και Αγ. Νικολάου όπως ρώτησες.
Καλοί λιμένες ούτε για απλή επίσκεψη αξίζει, ο χώρος είναι πιασμένος από τους "γύφτους" με τα τσαντίρια. Στα νότια παράλια είναι εξορία και απομόνωση για πρώτη φορά στην Κρήτη. Για ήρεμες θάλασσες Ελούντα, Πλάκα και ανατολικά του Αγ. Νικολάου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom