Ηράκλειο-Λασίθι, πολυήμερες διακοπές

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αξιζει .. αλλα οχι μεσα στον Αυγουστο,θα πηξεις στους τουριστες .. και το καραβακι ειναι 25 ευρω πανε-ελα ....
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
περασα τελια ηταν το κατι αλλο πολυ μου αρεσε
 

artina

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Γειά σας, πρόκειται να επισκεφτούμε την Κρήτη τον Αύγουστο απο τη Θεσσαλονίκη για μια εβδομάδα και θα ήθελα να ζητήσω μερικές πληροφορίες από τα μέλη του forum. Έχουμε ξαναεπισκεφτεί την Κρήτη αλλα κυρίως τον νομό Χανίων. Θα μείνουμε 2 μέρες στον Άγιο Νικόλαο και 5 μέρες έξω απο το Ηράκλειο στο ξενοδοχείο Αρόλιθος. Έχουμε νοικιάσει αμάξι για όλες τις μέρες. Προσπάθησα να βρω μόνη μου πληροφορίες αλλα χάθηκα με τόσο όγκο πληροφοριών.
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια αξιόλογα χωριά στην περιοχή,μέρη για φαγητό καθώς και μερικές παραλίες και στα δύο μέρη. Είμαστε 2 άτομα και μας ενδιαφέρουν κυρίως οι ήσυχες παραλίες αν είναι δυνατόν χωρίς πολλά beach bars και ξαπλώστρες. Επίσης να είναι σχετικά εύκολα προσβάσιμες με το αυτοκίνητο γιατί εντόπισα κάποιες που έχουν πεζοπορία για να φτάσεις.
Ευχαριστώ!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γειά σας, πρόκειται να επισκεφτούμε την Κρήτη τον Αύγουστο απο τη Θεσσαλονίκη για μια εβδομάδα και θα ήθελα να ζητήσω μερικές πληροφορίες από τα μέλη του forum. Έχουμε ξαναεπισκεφτεί την Κρήτη αλλα κυρίως τον νομό Χανίων. Θα μείνουμε 2 μέρες στον Άγιο Νικόλαο και 5 μέρες έξω απο το Ηράκλειο στο ξενοδοχείο Αρόλιθος. Έχουμε νοικιάσει αμάξι για όλες τις μέρες. Προσπάθησα να βρω μόνη μου πληροφορίες αλλα χάθηκα με τόσο όγκο πληροφοριών.
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια αξιόλογα χωριά στην περιοχή,μέρη για φαγητό καθώς και μερικές παραλίες και στα δύο μέρη. Είμαστε 2 άτομα και μας ενδιαφέρουν κυρίως οι ήσυχες παραλίες αν είναι δυνατόν χωρίς πολλά beach bars και ξαπλώστρες. Επίσης να είναι σχετικά εύκολα προσβάσιμες με το αυτοκίνητο γιατί εντόπισα κάποιες που έχουν πεζοπορία για να φτάσεις.
Ευχαριστώ!
Θα σου πρότεινα πιο πολλές μέρες στον Άγιο για να δεις περισσότερα
Η παραλία ''Ιστρον'' 'εξω από τον Άγιο είναι από τις καλλίτερες της Κρήτης. Υπάρχει η πλευρά που είναι οργανωμένη και η άλλη πλευρά που δεν είναι
Μια βόλτα στη Πλάκα για να περάσεις απέναντι στη Σπιναλόγκα
Η διαδρομή Άγιος Νικόλαος - Ελούντα είναι υπέροχη
Πολύ καλό φαγητό στον Άγιο στη Κιτροπλατεία θα βρεις πολλές καλές ταβέρνες με Κρητική κουζίνα
Στο χωριό Μαυρικιανό ( έξω από την Ελούντα ) στο στέκι του Καμάρη για τη καταπληκτική θέα στην Ελούντα
Καφέ και γλυκά στη λίμνη στον 'Αγιο στο Μιγόμη
Στη διαδρομή Ελούντα -Πλάκα θα βρείς πολύ καθαρές και οργανωμένες παραλίες
Η παραλία της Κολοκύθας 16 χιλ από τον Άγιο
 

artina

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Θα σου πρότεινα πιο πολλές μέρες στον Άγιο για να δεις περισσότερα
Η παραλία ''Ιστρον'' 'εξω από τον Άγιο είναι από τις καλλίτερες της Κρήτης. Υπάρχει η πλευρά που είναι οργανωμένη και η άλλη πλευρά που δεν είναι
Μια βόλτα στη Πλάκα για να περάσεις απέναντι στη Σπιναλόγκα
Η διαδρομή Άγιος Νικόλαος - Ελούντα είναι υπέροχη
Πολύ καλό φαγητό στον Άγιο στη Κιτροπλατεία θα βρεις πολλές καλές ταβέρνες με Κρητική κουζίνα
Στο χωριό Μαυρικιανό ( έξω από την Ελούντα ) στο στέκι του Καμάρη για τη καταπληκτική θέα στην Ελούντα
Καφέ και γλυκά στη λίμνη στον 'Αγιο στο Μιγόμη
Στη διαδρομή Ελούντα -Πλάκα θα βρείς πολύ καθαρές και οργανωμένες παραλίες
Η παραλία της Κολοκύθας 16 χιλ από τον Άγιο

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, κι εγώ θα προτιμούσα περισσότερες μέρες στον Άγιο Νικόλαο αλλα δεν βρήκαμε ξενοδοχεία με κοινωνικό τουρισμό. Κάποια πρόταση για τον νομό Ηρακλείου;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, κι εγώ θα προτιμούσα περισσότερες μέρες στον Άγιο Νικόλαο αλλα δεν βρήκαμε ξενοδοχεία με κοινωνικό τουρισμό. Κάποια πρόταση για τον νομό Ηρακλείου;
Κοίτα για κοινωνικό τουρισμό ξενοδοχεία στη περιοχή Μακρύ γιαλός, Ιεράπετρα 'η Σητεία...σίγουρα κάτι θα βρείς
Στό Ηράκλειο που ακριβώς 'εκλεισες ??? Για να σου δώσω κοντινές εκδρομές
 

artina

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Κοίτα για κοινωνικό τουρισμό ξενοδοχεία στη περιοχή Μακρύ γιαλός, Ιεράπετρα 'η Σητεία...σίγουρα κάτι θα βρείς
Στό Ηράκλειο που ακριβώς 'εκλεισες ??? Για να σου δώσω κοντινές εκδρομές
Όταν έψαχνα για Αύγουστο με τουρισμό στο νομο Λασιθίου δεν βρήκα κατι και γι αυτό έκλεισα στον Αρόλιθο έξω απο το Ηράκλειο όπου βρήκα διαθεσιμότητα, θα πάμε σίγουρα και στα νότια του νομού αφού θα έχουμε αυτοκίνητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom