Νορβηγία Η Επισφαλής Αυτοτέλεια Της Μοναχικότητας.

veatriki

Member
Μηνύματα
55
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία/Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδία
απιστευτη περιγραφη... εχω μεινει αναυδη!
 

cop4u

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Β.Ακρωτήρι-Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΗ Η ΓΗ!!!!
Μπράβο φίλε!Πολύ ωραία αφήγηση!Είναι ένα μέρος που θα πάω(γεροί να είμαστε) τον Ιούλιο.Καλά ταξίδια πάντα!;)
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδήποτε
Μπράβο ρε φίλε. Μπράβο. Πολύ ωραίο ταξίδι και με πολύ ωραίο τρόπο.
 

Christine

Member
Μηνύματα
8
Likes
19
Συγκλονιστικός!!!Είχα καιρό να διαβάσω κατι τόσο καλό...Με άγγιξαν οι σταγόνες της ομίχλης...μετά απο τόσο καιρό, εκεί επιμένουν να κυλάνε...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εξαιρετικός λόγος,αφήγηση,περιγραφή και συναίσθημα μαζί,καταπληκτικές φωτογραφίες,δεν έχω διαβάσει ιστορία με τέτοιο ύφος!!!συγχαρητήρια!νάσαι πάντα καλά!

(και ένα ευχαριστώ στη φίλη πιο πάνω την Cristine,που έφερε στην επιφάνεια την ιστορία σου και κατά τύχη,χάρη στο πρόσφατο μήνυμα της,τη διάβασα κι εγώ)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Κι΄εγώ την ευχαριστώ που την έβγαλε στην επιφάνεια και μπόρεσα να διαβάσω
αυτή τη θαυμάσια ιστορία. Και βέβαια το φίλο μας που του ευχομαι πολλά και καλά χιλιόμετρα
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Συνειδητοποιώ μόλις πως είναι η μία από τις δύο διηγήσεις που με παρακίνησαν να γραφτώ στο site (τη συνέχεια την παρακάμπτω). Ήταν και η δεύτερη μια μοναχική περιπλάνηση -και εσωτερικό ταξίδι- με μηχανή! Η Αναζήτηση Της "Στιγμής"... Ένα καθυστερημένο ευχαριστώ.
Τα έχω νιώσει κι εγώ αυτά που περιγράφεις αν και μηχανή δεν οδηγώ. Να βρίσκεσαι όπου λαχταράς, να χαίρεσαι τον κόπο της "διαδρομής" και όλα να τα ζεις τόοσο βαθιά:). Αυτό είναι το ταξίδι.
Και ναι: αυτό που βλέπεις είναι αυτό που είσαι, ο εαυτός σου ο αχώριστος σύντροφος κι ο κόσμος η δική σου ερμηνεία.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Ειναι τελικα επισφαλης;
Όσο το κύμα απ' τα παράσιτα, κατά τη γνώμη μου. Όπου υπάρχει, συνεχίζει να υπάρχει ακόμα και κουκουλωμένη. Εξ άλλου θα ήταν πολύ βαρειά η σταθερή αυτοτέλεια της μοναχικότητας, ανενόχλητη.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγιο Ορος
Όσο το κύμα απ' τα παράσιτα, κατά τη γνώμη μου. Όπου υπάρχει, συνεχίζει να υπάρχει ακόμα και κουκουλωμένη. Εξ άλλου θα ήταν πολύ βαρειά η σταθερή αυτοτέλεια της μοναχικότητας, ανενόχλητη.
Μηπως ετσι,σταθερη,ανενοχλητη ειναι πιο μοιραια,γιαυτο και γοητευτικη;Τι λεει ο ποιητης αραγε;
 

sweetart

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
το μπραβο ειναι λιγο.ωραια συναισθηματα...σευχαριστω
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τζαμάικα
Απίστευτη περιγραφή... εχω μείνει άναυδος....!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom