Ινδία Η Ινδία μου

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Λοιπόν θα προσπαθήσω να σας αποδείξω ότι τα ταξίδια είναι σαν ένας καθρέφτης, δηλαδή 1 καθρέφτης-χώρα αν δωθεί σε 10 διαφορετικά άτομα θα εμφανισθούν 10 διαφορετικά πρόσωπα-εμπειρίες-εικόνες.
Θέλω να πω ότι κάθε χώρα την αντιλαμβάνεται διαφορετικά ο καθένας και σας διαβεβαιώ ότι αυτά που θα παραθέσω παρακάτω είναι απείρως διασκεδαστικότερα από τα πρώτα. Θα σας εναποθέσω στο μαγικό ιππτάμενο χαλί μου, θα δείτε καμήλες, παραμυθάδες, φίδια που λικνίζονται ακολουθώντας τους ήχους μουσικών οργάνων, άμμος από την έρημο θα μπεί στα μάτια σας, θα μείνετε σε παλάτια αρχόντων, θα χαθείτε σε στενά στις μεδίνες, θα σας κάψει ο ήλιος της Σαχάρας, θα βρεθείται σε πλουρεαλιστικά και πολύχρωμα παζάρια, θα δείτε ακροβάτες, φοίνικες, τους μπλε ανθρώπους της ερήμου και ίσως, λέω ίσως να αλλάξετε γνώμη για τον προορισμό σας. Και αυτό δεν είναι απειλή, είναι υπόσχεση.
Σίγουρα -και το λεω με βεβαιότητα- αυτά δεν θα ζήσετε με αποστειρωμένα ταξίδια μέσω ενός πρακτορείου, αλλά με ένα σακίδιο , μια καλή παρέα και έναν καλό αξιόπιστο καθετήρα. Το αφιερώνω στην Χρύσα γιατί ήταν η πρώτη μου φίλη στο φόρουμ και στην Ερση γιατί άμα έχει πρόβλημα με τους φρονιμήτες της συμπάσχω, (εχω τραβήξει πολλά από δαύτους). Περιμένετε... μπορεί λέω μπορεί να αλλάξετε γνώμη.
Ακολουθεί περιγραφή-μαμούθ, παρακαλούμε όπως απομακρύνεται τα παιδιά από την οθόνη σας και τους γέρους με καρδιακά προβλήματα. Ακολουθούν σκηνές απείρου κάλλους γεμάτες από τέτοιον εξευτελισμό και απρόοπτα που δεν έχετε ματαξαναδεί. Ευχαριστώ. Ανεβείτε, προσδεθείτε και φύγαμε (μπροστά στα αυτά η Ινδία μάλλον ντρέπεται).
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Τέλεια! Έχω πιάσει θέση και περιμένω!!! :clap:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Έξοχα!!!:clap::clap::clap:

Άνοιξε όμως νέο θέμα στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες σου, και βάλε το Μαρόκο σου εκεί.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Τρεις ημέρες τώρα είμαι σαν να άχω πάθει μαγουλάδες. Αλλά άλλο δεν αντέχω. Σήμερα θα φορέσω το φερετζέ μου και θα βγω έξω! Στο μεταξύ καθόλου δε με χαλάει το Μαρόκο το οποίο το επισκεφθηκα πριν από δέκαεπτά χρόνια.
Για να δούμε πόσο άλλαξε στο εν τω μεταξύ;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
μωρέ δεν ξέρω... ακόμα να συνέλθω και ας έχει περάσει τόσος καιρός. Αλλά και εσείς τέτοιος μαζοχισμός? Τέτοιος? Τι ακριβώς δεν καταλάβατε από τα παθήματά μου. Και από ντροπή πλήρους εξευτελισμού δεν σας τα έγραψα και όλα. Φαντάσου!!!!!
Σε καταγγέλλω δημόσια!!! Μόλις ομολόγησες ότι δεν μας τα έγραψες όλα για την Ινδία! Κι εμείς εδώ τα καημένα περιμένουμε να μας πετάξεις κανένα ξεροκόμματο από την Ινδία για να έχουμε να ονειρευόμαστε... Γράψε κάτι ακόμα, please!!! :klaps:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Πάπαλα το μαχαίρι,το πέταξα μακριά.
Θα μαι καλό παιδί,στο καινούργιο ταξιδάκι τσιμουδιά από μέρους μου.
Μόνο αφήστε με, να ρθω το καψερό μαζί σας:cry:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Οταν με το καλό τελειώσω την αναφορά-καταγγελία για το Μαρόκο, θα σας γράψω για την Ινδία όλες τις λεπτομέρεις. Με την μελέτη που έχω κάνει για αυτήν την χώρα χρόνια τώρα (από 13 χρονών) δεν νομίζω να έχουν μείνει πολλά που δεν ξέρω. Και θα αναφερθώ εκτενώς στα ρεζιλίκια μου χωρίς ντροπή αλλά με πολύ πάθος. Και αυτό είναι δέσμευση.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Οταν με το καλό τελειώσω την αναφορά-καταγγελία για το Μαρόκο, θα σας γράψω για την Ινδία όλες τις λεπτομέρεις. Με την μελέτη που έχω κάνει για αυτήν την χώρα χρόνια τώρα (από 13 χρονών) δεν νομίζω να έχουν μείνει πολλά που δεν ξέρω. Και θα αναφερθώ εκτενώς στα ρεζιλίκια μου χωρίς ντροπή αλλά με πολύ πάθος. Και αυτό είναι δέσμευση.
Γιούπιιιιιιιιιιιι!!! :clap::clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Eμ, είσαι νέα κι αθώα ακόμα στην παρέα, γι αυτό...να σου αποκαλύψω το μυστικό, μεταξύ μας όμως.....για όλα φταίνε τα νταραβέρια έγκριτου μέλους του φόρουμ με αρρενωπό λοχία στο Κασμίρ....το ίδιο μέλος νταραβερίστηκε και με αιγύπτιο μασέρ με βιβλικό όνομα....καταλαβαίνεις πως από εκείνη αντλούμε όλες τις πληροφορίες μας για τα επόμενα ταξίδια...μην κοιτάς την εικόνα της σεβάσμιας διανοούμενης που δίνει εδώ στο φόρουμ...πίσω της κρύβεται ένας κόσμος αβυσσαλέου πάθους....

Ορθώς, κυρία μου, διακρίνω ίχνη ζήλειας;
Αν ήθελα να δώσω εικόνα σεβάσμιας διανοούμενης με αυτό το άβαταρ θα κυκλοφορούσα σε αυτό το site που διαβάζουν και ανήλικοι;
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Είμαι άφωνη. Περιμένω με αγωνία ότι θέλεις να μας πεις. Είσαι απόλαυση. Στο φόρουμ έχουμε εξαιρετικούς συγγραφείς που όποτε μας τιμούν με ένα ξεροκόμματο από τις ιστορίες τους, μας καθηλώνουν. Εσύ δεν πρόλαβες να διεκδικήσεις θέση, την έχεις ήδη κερδίσει.Τι ήταν αυτό που διάβασα για την Ινδία?Από 13 χρονών? Θα με τρελάνεις?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ναι , την λάτρεψα από μια ταινία πολύ παλία του Φριτσ Λανγκ. Εχω κάνει διατριβή. Τώρα τρέχα (μια και σου το έχω αφιερώσει) και διάβασε <<την επιβίωσή μου>>. Κάπου εδώ μέσα είναι, θα το βρείς. Αν έχεις θέληση όλα τα βρίσκεις
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Το βρήκα.Θα μου χαρίσεις ένα εξαιρετικό απόγευμα. Να είσαι καλά. keep writing.Καλα λέει η Ντίνα ότι γράφεις ποιο γρήγορα απ΄ότι διαβάζουμε. θα μας πεις και δυο λόγια για σένα? Βέβαια έχουμε καταλάβει ήδη πολλά, αλλά λέω μήπως κάτι μας ξεφεύγει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom