ΗΠΑ Η.Π.Α: Υπερατλαντικό και grande σε 4 πολιτείες (NY, NJ, MA, TX)

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Υπέροχη η ιστορία σου!! Είναι στα σχέδιά μου να το κάνω και εύχομαι μετά από λίγα χρόνια να σας το περιγράψω κι εγώ. Αναφέρεις πως για να κλείσεις αεροπορικά πρέπει να έχεις τον αριθμό διαβατηρίου. Είναι υποχρεωτικό αυτό; Ισχύει για όλες τις αεροπορικές; Ψάχνω συχνά προσφορές και είμαι stand by για να κλείσω και σκόπευα να βγάλω διαβατήριο αφού κλείσω τα εισιτήρια. Θα ήθελα τα φώτα σας για να κάνω νέο προγραμματισμό!! Ευχαριστώ
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Υπέροχη η ιστορία σου!! Είναι στα σχέδιά μου να το κάνω και εύχομαι μετά από λίγα χρόνια να σας το περιγράψω κι εγώ. Αναφέρεις πως για να κλείσεις αεροπορικά πρέπει να έχεις τον αριθμό διαβατηρίου. Είναι υποχρεωτικό αυτό; Ισχύει για όλες τις αεροπορικές; Ψάχνω συχνά προσφορές και είμαι stand by για να κλείσω και σκόπευα να βγάλω διαβατήριο αφού κλείσω τα εισιτήρια. Θα ήθελα τα φώτα σας για να κάνω νέο προγραμματισμό!! Ευχαριστώ
Σε ευχαριστώ! Σου εύχομαι να το κάνεις κάποια στιγμή.
Κοίτα, στη σελίδα που τα κλείσαμε εμείς (airshop.gr) μας ζητούσε τον αριθμό διαβατηρίου και δεν μπορούσες να προχωρήσεις αν δεν τον συμπλήρωνες. Αν μπεις στη σελίδα της Emirates, δεν στον ζητάει. Έκλεισε πρόσφατα μια φίλη με Emirates και της είπαν από την εταιρεία ότι δεν υπάρχει θέμα. Οπότε μάλλον εξαρτάται από την πλατφόρμα.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.558
Likes
12.635
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πολύ ωραία ιστορία! Ακόμα είμαι στη Νέα Υόρκη μου έφερες πολλές αναμνήσεις πριν από 5 χρόνια που την επισκέφτηκα τόσο που αποφάσισα να γράψω και γω ιστορία κι ας πέρασε τόσος καιρός! Πολύυυυ ακριβά τα ξενοδοχεία από τότε και γω έμεινα σε airbnb τότε στο Μανχάταν με περίπου 100 ευρώ την ημέρα και δεν άξιζε ούτε για 50! Αν το ξαναέκανα θα έμενα όπως εσύ αλλά τότε ήταν η πρώτη φορά και ήμουν ψαρωμένη....
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.558
Likes
12.635
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Την τελείωσα όλη! Μπράβο απιστευτα επαγγελματική δουλειά..πιστεύω θα βοηθηθεί πολύς κόσμος που προγραμματίζει ταξίδι εκεί. Απίστευτες και οι φωτό σου...από απρόοπτα τίποτα; Όλα καλά; Μόνο σε μένα συμβαίνουν τα χίλια μύρια κ καταλήγει η ιστορία μου σαπουνόπερα; :rolleyes: :p
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Τι ωραία που γραφεις! Και χρηστικές πληροφοριες!
Μπραβο σου.

Να υποθέσω το πρωτο σου υπεραντλαντικο ταξιδι ;
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Την τελείωσα όλη! Μπράβο απιστευτα επαγγελματική δουλειά..πιστεύω θα βοηθηθεί πολύς κόσμος που προγραμματίζει ταξίδι εκεί. Απίστευτες και οι φωτό σου...από απρόοπτα τίποτα; Όλα καλά; Μόνο σε μένα συμβαίνουν τα χίλια μύρια κ καταλήγει η ιστορία μου σαπουνόπερα; :rolleyes: :p
Σ'ευχαριστώ πολύ! Απρόοπτα σε αυτό το ταξίδι δεν είχαμε πολλά, με εξαίρεση ίσως το ότι βγήκαμε λίγο εκτός budget αλλά και την ταλαιπωρία με τον έλεγχο των διαβατηρίων κλπ. Αλλά από απρόοπτα σε ταξίδια άλλο τίποτα, από το να χάσουμε πτήση μέχρι να σκοτωθούμε με τους συνταξιδιώτες και να μη μιλιόμαστε για 1 μέρα και άλλα πολλά, τα οποία ευτυχώς τώρα τα θυμόμαστε και γελάμε. :)

Τι ωραία που γραφεις! Και χρηστικές πληροφοριες!
Μπραβο σου.

Να υποθέσω το πρωτο σου υπεραντλαντικο ταξιδι ;
Σ'ευχαριστώ! :) Ναι, ήταν το πρώτο μου υπερατλαντικό ταξίδι και το πρώτο εκτός Ευρώπης γενικότερα. Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλα :)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Σου εύχομαι να είναι άπειρα τα ταξίδια σου σε άλλες ηπείρους και να διασχίσεις ολους τους ωκεανούς.

Μου αρεσε ο ενθουσιασμος σου με το αεροπλανο ! Απο εκει κατάλαβα οτι δεν εχεις κάνει μακρινά.

Ειδες τόσα πολλά στην Νεα Υορκη και τα περιεγραψες πολύ ομορφα. Σαν να ημουνα μαζι σας.
Εχω πάει αρκετές φορές πιο παλιά και για πολλες ημέρες καθε φορά και πάλι τοσα δεν επισκεφθηκα!
Μπραβο σας είσαστε αξιοι ταξιδιωτες.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Σου εύχομαι να είναι άπειρα τα ταξίδια σου σε άλλες ηπείρους και να διασχίσεις ολους τους ωκεανούς.

Μου αρεσε ο ενθουσιασμος σου με το αεροπλανο ! Απο εκει κατάλαβα οτι δεν εχεις κάνει μακρινά.

Ειδες τόσα πολλά στην Νεα Υορκη και τα περιεγραψες πολύ ομορφα. Σαν να ημουνα μαζι σας.
Εχω πάει αρκετές φορές πιο παλιά και για πολλες ημέρες καθε φορά και πάλι τοσα δεν επισκεφθηκα!
Μπραβο σας είσαστε αξιοι ταξιδιωτες.
Τι ωραίο σχόλιο και ευχή! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)
Κατενθουσιάστηκα με το αεροπλάνο η αλήθεια είναι. Έχοντας κάνει τα μισά ταξίδια μου με Ryan Air και άλλες low cost τώρα μου φάνηκε σα να ταξίδευα first class! :cool:
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Τι ωραίο σχόλιο και ευχή! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)
Κατενθουσιάστηκα με το αεροπλάνο η αλήθεια είναι. Έχοντας κάνει τα μισά ταξίδια μου με Ryan Air και άλλες low cost τώρα μου φάνηκε σα να ταξίδευα first class! :cool:
Καλησπέρα. Πραγματικά εντυπωσιακό το ταξίδι που έκανες. Οι φωτογραφίες είναι απίστευτες. Με ποια κάμερα τις τράβηξες?
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Καλησπέρα. Πραγματικά εντυπωσιακό το ταξίδι που έκανες. Οι φωτογραφίες είναι απίστευτες. Με ποια κάμερα τις τράβηξες?
Σ'ευχαριστώ πολύ! Canon 5d Mark IV
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καταπληκτική ιστορία σας. Έχω πάει πριν 4 χρονια και ακόμα ερωτευμένος μέ την πολη και έχω και βδομαδες που το σκέφτομαι. Πάντως το βίντεο είναι τρομερό και άνετα για ταξιδιωτική εκπομπή σίγουρα !
 

Evigorgona

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Απίστευτη ιστορία, οι εικόνες ζωντάνευαν μέσα από τα λόγια σου! Θέλω πολύ να κάνω ένα ταξίδι στην νέα Υόρκη ίσως σε συνδιασμό με κάποια άλλη πολιτεία! Αλήθεια, πόσο σου κόστισε περίπου το ταξίδι? Διάβασα ότι τα μισά ήταν πληρωμένα αλλά μια γενική εικόνα θα βοηθούσε στα μελλοντικά μου σχέδια!!! Ευχαριστώ πολύ!!! Σου εύχομαι και άλλα τέτοια ταξίδια!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom