ΗΠΑ Η δικιά μου Νέα Υόρκη

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Δηλαδή εγω που το έχω βάλει το Atlantic city στο πρόγραμμα, σαν μονοήμερη εκτός Νέας Υόρκης και επιστροφη το βραδυ στην Νέα Υόρκη, να μην το κάνω; Δε μου αρέσουν τα καζίνο, αλλα δεν είναι ωραια σαν πόλη δηλ; Δεν έχει κατι αλλο να χαζεψεις ή να κάνεις βόλτες πέρα απο τα καζίνο;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έλα Αντώνη πεεεες....
Αν με ρωτούσες απο κοντά και έβλεπα τα μάτια σου τα μπλέ, μπορεί και να με έπειθες... Τώρα δεν υπάρχει περίπτωση!! :bleh:

Τώρα αρχίζω να πιστεύω ότι με κοροιδεύεις, αλλά τέλος πάντων... :bleh:
Όχι, δυστυχώς δεν κοροϊδεύω. Μακάρι να μην ήθελα να ξαναπάω...

Δηλαδή εγω που το έχω βάλει το Atlantic city στο πρόγραμμα, σαν μονοήμερη εκτός Νέας Υόρκης και επιστροφη το βραδυ στην Νέα Υόρκη, να μην το κάνω; Δε μου αρέσουν τα καζίνο, αλλα δεν είναι ωραια σαν πόλη δηλ; Δεν έχει κατι αλλο να χαζεψεις ή να κάνεις βόλτες πέρα απο τα καζίνο;
Μμμμ...Πότε πηγαίνεις; Μπορεί να είναι πιο ωραία άνοιξη-καλοκαίρι, γιατί είναι παραλιακή πόλη, εγώ είχα πάει Νοέμβρη. Αλλά και πάλι απ'αυτά που έχω ακούσει, η Φιλαδέλφεια, νομίζω αξίζει περισσότερο. Συγκρίνω με Φιλαδέλφεια που είναι ίδια απόσταση, γιατί η Βοστόνη ή Ουάσινγκτον είναι λίγο πιο μακρυά...

Αν έχεις χρόνο σκέψου το. Πάντως ψώνια έχει, αλλά είναι ένα θέμα το πως θα τα κουβαλήσεις πίσω ΝΥ αν ψωνίσεις. Εμείς ήμασταν με το βαν της φίλης μας και μας βόλευε παντού και πάντα!!!:D Επίσης, εγώ δε θα σκεφτόμουν τα ψώνια πρώτα, αλλά ποιό μέρος νομίζω ότι είναι ωραιότερο. Ψώνια κάνεις και στη ΝΥ. Δηλαδή αν δεν είχα την παρέα να θέλουν καζίνο, θα πήγαινα Φιλαδέλφεια. Βέβαια, δε θα ζούσα αυτό που έζησα στο Ατλάντικ και δεν μπορώ να γράψω, οπότε... ποτέ δεν ξέρεις!!!
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Όχι, δυστυχώς δεν κοροϊδεύω. Μακάρι να μην ήθελα να ξαναπάω...
Εννοώ ότι λες να ξαναπάς σε μένα που 3 χρόνια σχεδιάζω αυτό το 1 ταξίδι... :bleh: Μην παίζεις με τον πόνο μας... :(;)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Βρε άστα αυτά και λέγε!!! Δώσε υλικό στον λαό! :bleh:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εννοώ ότι λες να ξαναπάς σε μένα που 3 χρόνια σχεδιάζω αυτό το 1 ταξίδι... :bleh: Μην παίζεις με τον πόνο μας... :(;)
Ναι, το'πιασα αλλά και γώ έχω τον πόνο μου... (μη με ρωτήσεις αν σαε δουλεύω πάλι :D )

Βρε άστα αυτά και λέγε!!! Δώσε υλικό στον λαό! :bleh:
Και νόμιζα ότι θα ρωτούσες: "Μου την πέφτεις; " :haha::haha:
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
¨Ναι ρε Αντώνη...κάτσε λίγο ν πάρει και κανενας άλλος σειρά!! Και δε λέω για εμένα, γιατι κι εγώ θα πάω τώρα...για τον πόνο της κοπέλας λέω (με τον οποίο παίζω κι εγώ τώρα) χαχαχα!! Αλλά θα πάς κι εσύ κάποια στιγμή...εγω απλά θεωρούσα οτι δε θα πήγαινα, και δεν το περίμενα!! Αλλα τελικά όλα γίνονται! ;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Με τη προσφορά της Delta βλέπω να πηγαίνουν όλοι τώρα. Και αυτοί που έχουν ξαναπάει και αυτοί που το θέλουν καιρό τώρα!!!! :D
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Με τη προσφορά της Delta βλέπω να πηγαίνουν όλοι τώρα. Και αυτοί που έχουν ξαναπάει και αυτοί που το θέλουν καιρό τώρα!!!! :D
Εκτός αν τους τελευταίους τους κυνηγάει ο νόμος του Μέρφυ... Γιατί άντε να παρατήσεις τη δουλειά σου Μάρτιο μήνα... Μετά θα κάνεις μόνιμες διακοπές... :haha: ;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εκτός αν τους τελευταίους τους κυνηγάει ο νόμος του Μέρφυ... Γιατί άντε να παρατήσεις τη δουλειά σου Μάρτιο μήνα... Μετά θα κάνεις μόνιμες διακοπές... :haha: ;)
Εκπαιδευτικός;
Όσο ήμουν στην εκπαίδευση, μόνο Πάσχα ή Χριστούγεννα ταξίδευα. Άντε και λίγο καλοκαίρι, γιατί απ'το νησί καλοκαίρι δε φεύγω κι εύκολα...

Σόρυ που στο λέω, αλλά αν είσαι εκπαιδευτικός, μου φαίνεται πως η Διαμαντοπούλου θα σας στείλει μόνιμα διακοπές θέλετε δε θέλετε. Οπότε κλείσε τα εισιτήριά σου να' σαι σίγουρη!! :haha::haha:
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Εκπαιδευτικός και σε ιδιωτικό σχολείο... Και άρρωστη του θανατά να είμαι, δηλώνω παρούσα... Οπότε, αποχαιρέτα τη Νέα Υόρκη που χάνεις... :(
(Σκέψου ότι έχω ξαδέρφια στην Πενσυλβάνια και για να πάω θα πρέπει να περιμένω μέχρι το Πάσχα στην καλύτερη...) :(
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Εκπαιδευτικός;
Όσο ήμουν στην εκπαίδευση, μόνο Πάσχα ή Χριστούγεννα ταξίδευα. Άντε και λίγο καλοκαίρι, γιατί απ'το νησί καλοκαίρι δε φεύγω κι εύκολα...

Σόρυ που στο λέω, αλλά αν είσαι εκπαιδευτικός, μου φαίνεται πως η Διαμαντοπούλου θα σας στείλει μόνιμα διακοπές θέλετε δε θέλετε. Οπότε κλείσε τα εισιτήριά σου να' σαι σίγουρη!! :haha::haha:
Σου το είπε η ίδια η Διαμαντοπούλου αυτό φαντάζομαι.

:mad::mad:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Σου το είπε η ίδια η Διαμαντοπούλου αυτό φαντάζομαι.

:mad::mad:
Λοιπόν, το θέμα είναι η ΝΥ και τώρα το αλλάζουμε τελείως...
Δε μου το πε η ίδια, αλλά φαίνεται και όπως ξέρεις, τα χειρότερα ποτέ δεν ανακοινώνονται νωρίς... :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom