ΗΠΑ Η δικιά μου Νέα Υόρκη

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ιστορια που έγραψες και με εκανες να δω με αλλο ματι την πολη αυτη πρεπει να πω. Καθως πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που δεν ειχα περασει καλα οταν ειχα παει για διαφορους λογους (ειχα κατσει βεβαια και ουτε σχεδον 3 μερες...τι να κανεις σε 3 μερες εκει περα, τιποτα).

Ειδικα η φωτογραφια με την ακαταστασια στο δωματιο τα σπασε!!! Ελπιζω να μαζευατε αποδειξεις και να πηρατε την επιστροφη φορου στο αεροδρομιο ε;
Χαίρομαι πολύ που κατάφερα κάτι τέτοιο. Εύχομαι να ξαναπάς και να μείνεις περισσότερες μέρες. Να το χαρείς όπως πρέπει!!

Αλήθεια λες για την επιστροφή ή με δουλεύεις; Εμείς πως και πώς κάναμε να μη φανούν οι αποδείξεις πουθενά (κάπου τις είχα καταχωνιάσει)! Είχαμε βγάλει και τις ετικέτες απο παντού να μη φαίνεται πως είναι καινούρια, ακόμη κι απ' τα δώρα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ιστορια που έγραψες και με εκανες να δω με αλλο ματι την πολη αυτη πρεπει να πω. Καθως πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που δεν ειχα περασει καλα οταν ειχα παει για διαφορους λογους (ειχα κατσει βεβαια και ουτε σχεδον 3 μερες...τι να κανεις σε 3 μερες εκει περα, τιποτα).

Ειδικα η φωτογραφια με την ακαταστασια στο δωματιο τα σπασε!!! Ελπιζω να μαζευατε αποδειξεις και να πηρατε την επιστροφη φορου στο αεροδρομιο ε;
Λοιπον αυτη η δηλωση ..δεν περασα καλα στη ΝΥ σηκωνει ιστορια.
Ξεκινα και γρηγορα ...το τρενο τελειωσε:bleh:
 
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη again :P
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αμερικής
Πολύ όμορφη η αφήγηση σου, πραγματικά μας συνεπήρες, ήταν τόσο ζωντανή.
Κι εγώ ήμουν εκεί τον Άυγουστο και μου πήρε πολύ καιρό να το ξεπεράσω :((
Λύσε μου μια απορία για τα απίστευτα ψώνια σας, για τόσα κιβώτια μόνο 300 δολάρια πληρώσατε? κι όταν έφθασαν εδώ, τελωνείο τίποτα??
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πολύ όμορφη η αφήγηση σου, πραγματικά μας συνεπήρες, ήταν τόσο ζωντανή.
Κι εγώ ήμουν εκεί τον Άυγουστο και μου πήρε πολύ καιρό να το ξεπεράσω :((
Λύσε μου μια απορία για τα απίστευτα ψώνια σας, για τόσα κιβώτια μόνο 300 δολάρια πληρώσατε? κι όταν έφθασαν εδώ, τελωνείο τίποτα??
Ευχαριστώ πολύ! Χαίρομαι που σ'άρεσε.
Για τα ψώνια: για κάθε κιβώτιο πληρώνεις στη μεταφορική 50 δολάρια ώς το σπίτι σου (όπου κι αν βρίσκεται αυτό). Εκεί βέβαια, υπάρχει ο έλεγχος απο το τελωνείο, που βγαίνει συνολικά ένας φόρος γύρω στα 20 ευρώ το κάθε κιβώτιο (καλό είναι να έχουμε κανέναν γνωστό στο τελωνείο βέβαια, αλλιώς μπορεί το κόστος να είναι παραπάνω...)
 
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη again :P
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αμερικής
ωχ κατάλαβα, αν δεν έχουμε δηλαδή γνωστό μπορεί και να το μετανιώσουμε... :shock:
Για την επόμενη φορά που θα πας σου προτείνω και το woodbury common outlet, θα το σηκώσεις κι αυτό!!! :clap:
Μακάρι να πάμε πάλι σύντομα στην πόλη που αγαπήσαμε τόσο πολύ...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πήγα στο Wοodbury στην Βαλτιμόρη!
Άστα...το κεσηκώσαμε κι αυτό! :D
Τώρα που μάθαμε το δρόμο, δε θα αργήσει η επόμενη φορά.....!!!
 

sphystas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
η φοβερη και κατατοπιστικοτατη περιγραφη σου μας πολλαπλασιασε την ανυπομονησια της ημερομηνιας του ταξιδιου μας.σε ευχαριστουμε:p
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
η φοβερη και κατατοπιστικοτατη περιγραφη σου μας πολλαπλασιασε την ανυπομονησια της ημερομηνιας του ταξιδιου μας.σε ευχαριστουμε:p
Είναι φυσιολογικό να έχετε ανυπομονεσία!!
Με το καλό να έρθει η ώρα να κάνετε το ταξίδι σας!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αχ ταξιδάκι στο New York, ωραία πράγματα!! Θα μου κάτσει κι αυτό που θα πάει! Μπράβο Αντώνη, thanks για το στόρι. Πολλά ψώνια ρε παιδί!! Πάρε κι αυτό να ντυθεί η ιστορία κατάλληλα. ;)

 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ευχαριστώ πολύ!
Σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις το ταξίδι όποτε το επιθυμείς!!
Και ευχαριστώ για το τραγούσδι...:D
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Τέλειο trip report!!!!!!!!!!

Θυμάμαι τις 10 μέρες που πέρασα εκεί το καλοκαίρι του 2009.

Μακάρι να ξαναπάω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom