ΗΠΑ Η δικιά μου Νέα Υόρκη

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Το απολυτο σπασιμο μετα φανταζομαι να πρεπει να κανετε και πτηση μεχρι Καρπαθο.
Να σαι καλα Αντωνη να ξαναπας συντομα!

Εντωμεταξυ ρε συ ολη τη ΝΥ αγορασατε?Μεταφορικη?Με εστειλες εντελως
Ευχαριστώ πολύ KLEOPATRA μου.
Ε, ναι, όσο να'ναι...μετά το μυαλό κολλάει κάπου...έτσι οι ώρες μέχρι Κάρπαθο πέρασαν χωρίς να τις καταλάβουμε. Η απογοήτευση άρχισε να μας διακατέχει απο την επόμενη μέρα...

Ναι, εγώ είχα μαζί μου 2 βαλίτσες μεγάλες στο αεροπλάνο (δηλαδή 46 κιλά) αλλά έστειλα και μιά κούτα. Οι τρελές ήταν το θέμα.
Η μία είχε 3 βαλίτσες στο αεροπλάνο (δεν υπολογίζουμε χειραποσκευές) και έστειλε 2 κιβώτια. Η άλλη είχε 2 βαλίτσες στο αεροπλάνο και έστειλε 3 κιβώτια... Που να αφιερώναμε καμιά μέρα ολόκληρη για ψώνια, θα 'μασταν σε καμιάς φυλακής της ΝΥ τα σίδερα, απο πίσω!! :haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τσ τσ τσ .....εννοεις οτι τα κιβωτια ειχαν μεσα ρουχα?Θα πρεπει να εφυγε παρα ΠΟΛΥ χρημα......
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τσ τσ τσ .....εννοεις οτι τα κιβωτια ειχαν μεσα ρουχα?Θα πρεπει να εφυγε παρα ΠΟΛΥ χρημα......
Καλά τα υπολόγισες!
Έφυγε πολύ χρήμα. Για μένα είναι το μόνο ταξίδι που δε μέτρησα τι ξόδεψα...είναι πολλά και δεν είχε νόημα να ταραχτώ άδικα.
Οι άλλες ξόδεψαν επίσης πάαααρα πολλά! Φαντάσου εγώ ο καημένος ένα κιβώτιο έστειλα. Αυτές έστειλαν 2 και 3 αλλά και πολλές βαλίτσες, 3 και 2 αντίστοιχα. Α, όχι η πρώτη που είχε 3 βαίτσες, είχε δώσει και μια 4η στο Νίκο, οπότε σύνολο είχε 2 κιβώτια, 4 βαλίτσες. Και τα περισσότερα ναι, ηταν ρούχα. Ρολόγια, παπούτσια...τσάντες...αυτά περισσότερο. Εγώ πήρα πολλά αθλητικά είδη που ασχολούμαι, μερικά...ρολογάκια :D παπούτσια, αλλά όχι τεράστιες ποσότητες. Ο Νίκος, ήταν ο πιο εγκρατείς. Γύρισε με τη βαλίτσα του και μια μεγάλη χειραποσκευή.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παντως εγω αγορασα ενα ρολοι Guess μιας και το ανεφερες απο καλο μαγαζι στο Pier 17 και μου βγηκε πολυ μουφα.Χανει σταθερα 5 λεπτα ,τι το εχω παει στην αντιπροσωπεια 2 φορες και του αλλαξαν μηχανισμο τιποτα....
Ουσιαστικα δηλ οι συνταξιδιωτισσες σου πηγαν ΝΥ περισσοτερο για να ψωνισουν..παρα για να δουν:bleh:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παντως εγω αγορασα ενα ρολοι Guess μιας και το ανεφερες απο καλο μαγαζι στο Pier 17 και μου βγηκε πολυ μουφα.Χανει σταθερα 5 λεπτα ,τι το εχω παει στην αντιπροσωπεια 2 φορες και του αλλαξαν μηχανισμο τιποτα....
Ουσιαστικα δηλ οι συνταξιδιωτισσες σου πηγαν ΝΥ περισσοτερο για να ψωνισουν..παρα για να δουν:bleh:
Ναι, οι 2 γυναίκες δεν ξέρουν απο ταξίδια, ψώνια και φαγητό προτιμούσαν! Ευτυχώς που ήταν μαζί ο Νίκος που είναι καλός ταξιδευτής και κάναμε και αυτά που θέλαμε εμείς!!!! Να σιυ πώ την αλήθεια, καλύτερα, γιατί τόσο που περπατάω εγώ και ο άλλος, δε νομίζω να άντεχαν αν ήταν συνέχεια μαζί και θα έπρεπε να καθυστερούμε ή να μη δούμε όσα θέλαμε ούτε εμείς. Έτσι μας ήρθε κουτί!!!!! :D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ρε Κλεο τα guess ειναι μουφα!! Κοτζαμαν αυτοκρατειρα επρεπε να πας στην diamond district να αγορασεις μια κοτρωνα
Diamond District | 47 BID
Το βασιλειο διανυει κριση...δεν ειδες εκει τι γινεται στην Αιγυπτο?Που λεφτα για κοτρωνες ..αυτος ο Μουμπαρακ θα τα βαλει στο βρακι του στο τελος!:haha:

Ναι, οι 2 γυναίκες δεν ξέρουν απο ταξίδια, ψώνια και φαγητό προτιμούσαν! Ευτυχώς που ήταν μαζί ο Νίκος που είναι καλός ταξιδευτής και κάναμε και αυτά που θέλαμε εμείς!!!! Να σιυ πώ την αλήθεια, καλύτερα, γιατί τόσο που περπατάω εγώ και ο άλλος, δε νομίζω να άντεχαν αν ήταν συνέχεια μαζί και θα έπρεπε να καθυστερούμε ή να μη δούμε όσα θέλαμε ούτε εμείς. Έτσι μας ήρθε κουτί!!!!! :D
Οι κυριες δηλ ουσιαστικα απο το πολυ το sex and the city ηθελαν να ζησουν κατι παρομοιο.Ας ειναι καλα αυτος ο αγιος συνταξιδιωτης ο Νικος ,ειδαλλως θα μας ειχες γυρισει με τα νευρα κροσσια:haha:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ποπο ρε Αντώνη, σηκώσατε όλο το Μανχάταν....Πόσα χρόνια μαζεύανε οι κυρίες για να γυρίσουν με βαλίτσες και κιβώτια και μεταφορικές;; :haha:
Ευχαριστούμε για την ιστορία, με το καλό να ξαναπάτε να σηκώσετε το άλλο μισό! :bleh:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Οι κυριες δηλ ουσιαστικα απο το πολυ το sex and the city ηθελαν να ζησουν κατι παρομοιο.Ας ειναι καλα αυτος ο αγιος συνταξιδιωτης ο Νικος ,ειδαλλως θα μας ειχες γυρισει με τα νευρα κροσσια:haha:
Και ας είμαι καλά κι εγώ, που με είχε κι εκείνος. Πραγματικά αν ήμουν μόνος με τις 2 τρελές, θα γυρνούσα μόνος μου γύρω γύρω, σιγά μην καθόμουν μαζί τους συνέχεια να τρελαθώ!!! Φαντάζεσαι όμως αυτό που τώρα περιγράφω ως 'ιδανικό προορισμό' , να είχα γυρίσει τόσο απογοητευμένος αν δεν ήταν ο Νίκος και να έγραφα μια τραγική εμπειρία της ΝΥ; Η αλήθεια είναι πως ευτυχώς που ήταν και οι κοπέλες μαζί, αλλιώς θα ήταν μονότονο... Ειδικά η κουμπάρα είναι θεότρελη και δε μπορεί να μη φτιάχνει η διάθεσή σου μόνο που την βλέπεις! Τέλεια ήταν...

Ποπο ρε Αντώνη, σηκώσατε όλο το Μανχάταν....Πόσα χρόνια μαζεύανε οι κυρίες για να γυρίσουν με βαλίτσες και κιβώτια και μεταφορικές;; :haha:
Ευχαριστούμε για την ιστορία, με το καλό να ξαναπάτε να σηκώσετε το άλλο μισό! :bleh:
Να' σαι καλά!! Την επόμενη, τουλάχιστον εγώ, θα ψωνίσω πολύ λιγότερα απ'αυτή τη φορά, αν και πάλι δεν έκανα πολλές τρέλες!
Οι κυρίες δεν ξέρω...μάζευαν και θα μαζεύουν για να πληρώσουν πιστωτικές.... καθένας όπως τη βρίσκει, ε;
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Οι κυρίες δεν ξέρω...μάζευαν και θα μαζεύουν για να πληρώσουν πιστωτικές.... καθένας όπως τη βρίσκει, ε;
Καλά εννοείται, αλλά μάλλον σε ρώτησα γιατί ζηλεύω θανάσιμα...:D
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ιστορια που έγραψες και με εκανες να δω με αλλο ματι την πολη αυτη πρεπει να πω. Καθως πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που δεν ειχα περασει καλα οταν ειχα παει για διαφορους λογους (ειχα κατσει βεβαια και ουτε σχεδον 3 μερες...τι να κανεις σε 3 μερες εκει περα, τιποτα).

Ειδικα η φωτογραφια με την ακαταστασια στο δωματιο τα σπασε!!! Ελπιζω να μαζευατε αποδειξεις και να πηρατε την επιστροφη φορου στο αεροδρομιο ε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.728
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom