ΗΠΑ Η δικιά μου Νέα Υόρκη

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι μου θυμιζεις Αντωνη!Ενα χρονο το προετοιμαζα και γω και πολλες απο τις ατακες σου και την προετοιμασια ,μου εφεραν γνωριμες μνημες στο μυαλο.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αψογα! Περιμενω τη συνεχεια και εγω με πατατακια! Η μαλλον να πω με popcorn?
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αααχ ! Πόσο σε καταλαβαίνω με την αναμονή...:) Τρία χρόνιααα ? Ήρωας :clap:
Στρογγυλοκάθομαι και περιμένω...αυτή η πόλη μου κλείνει το μάτι καιρό τώρα...για λέγε καλέ μου...:D
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Αχ τι ωραια ιστορια!!

ακομα και εγω που δεν τρελαινομουν για Νεα Υορκη ξαφνικα εχω εκστασιαστει:haha:
:clap::clap::clap::clap::clap:
συ νε χει α:clap::clap::clap::clap::clap:
;)
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Θα με τρελάνετε όλοι σας αυτό το μήνα με τις ιστορίες...Πόσο να αντέξω η γυναίκα;;; Σοκότρες, Ινδίες, Ινδονησίες, Ιαπωνίες...πφ και να σου ο κύριος Αντώνης με την ΝΥ...
Αίσχος! Έχω γίνει πράσινη από τη ζήλεια μου, μη δίνεις σημασία. :D
Περιμένω κι εγώ εναγωνίως τη συνέχεια :clap:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Ξεκινάς υπέροχα την ιστορία σου για έναν πολυπόθητο προορισμό! Αναμένω ανυπόμονα τη συνέχεια! Άντε απογειωθείτε!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2ο – ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

Κάποτε πέρασαν οι μήνες, ήρθε και ο Οκτώβρης, λίγο ακόμα... Νοέμβρης - ο μήνας μας! Έρχεται η Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου και έρχεται σπίτι η κουμπάρα να φτιάξουμε βαλίτσες εγώ και η Τούλα, να ξεκινήσει η περιπέτεια! Δεν αργήσαμε βέβαια... τα είχαμε όλα ετοιμάσει νοερά εδώ και καιρό, απλά τώρα μετατρέψαμε την εικόνα σε γεγονός. Έτοιμα. Καλά, η κουμπάρα είχε φτιάξει τη βαλίτσα της καμιά εβδομάδα πριν. Ο Νίκος είναι ήδη Πειραιά, θα τη φτιάξει τελευταία στιγμή.

Μετρούσαμε τις μέρες αντίστροφα, κάθε βράδυ έστελνε ο ένας στον άλλον μήνυμα και αφαιρούσαμε μια μέρα, όμως τώρα τελείωσαν οι μέρες. Μετρούσαμε ώρες. Σάββατο μεσημέρι. Πόσο σημαντική ημέρα ήταν....

Περάσαμε από το σπίτι της κουμπάρας και πήγαμε αεροδρόμιο. Φτάσαμε Αθήνα, όλα καλά! Ξεκινήσαμε με καλό καιρό και χωρίς λεπτό καθυστέρησης. Καλό σημάδι, δε μας μάτιασαν! Μείναμε Πειραιά τέσσερις μέρες, μέχρι την ημέρα της αναχώρησης για την Αμερική. Σα μετανάστες που έφταναν στη γη της απαγγελίας νιώθαμε, τόσο πολύ.

Ελευθέριος Βενιζέλος. Τι ωραίο όνομα... Αφού συναντηθήκαμε πρωί πρωί, πήραμε το λεωφορείο και φτάσαμε κατά τις 09:00. Αναχώρηση στις 11:30. Πάμε στο check in, όλα καλά μέχρι που ήρθε η ώρα να περάσει η... "Αυστραλέζα", η κουμπάρα με το αυστραλέζικο διαβατήριο.
-"Κυρία, χρειάζεστε και εσείς ESTA για να ταξιδέψετε στην Αμερική".
-"Τι κάνουμε τώρα, δεν έχει ESTA".
-"Να, έχει εκεί υπολογιστή του αεροδρομίου, αν είστε τυχεροί ίσως σας εκτυπώσει".
Πάμε! Κάναμε την αίτηση πιο γρήγορα από ποτέ, παρόλο που η καρδιά μου σφυροκοπούσε. Ναι, εκτύπωσε!! Πραγματικά της λέω, θα πάμε, δε μας μάτιασαν, αλήθεια!

Η Τούλα και η Ζίνα (η κουμπάρα είναι αυτή), ήταν ντυμένες σα -θα το πω κι ας είναι κλασσικό- λατέρνες! Τι σκούφους φορούσαν, τι κασκόλ, τι γυαλιά, μέχρι και σετ μακιγιάζ αγόρασαν στο αεροπλάνο για να καλλωπιστούν λέει , δε γίνεται να φτάσουν στη Νέα Υόρκη έτσι, άβαφες! Η Ζίνα δε, αυτή κι αν είναι. Όταν ταξιδεύει λέει, θέλει να ταξιδεύει με στυλ (άκου με στυλ).

Συνεχίζεται...
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Η Τούλα και η Ζίνα (η κουμπάρα είναι αυτή), ήταν ντυμένες σα -θα το πω κι ας είναι κλασσικό- λατέρνες!
:haha::haha::haha::haha:

αχ τι ωραια!:clap:ανυπομονουμε για τη συνεχεια:clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
μου θυμισες το δικο μου ταξιδι στη Νεα Υορκη
με κορυφαια στιγμη οταν πηγα στο διαμερισμα της Καρι Μπραντσο απ το γνωστο σιριαλ και εκανα σαν τρελλη !!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με το σταγονομετρο μας τη δινεις την ιστορια Αντωνη... στρωσου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom