Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Νορβηγία Η κατάκτηση του άγριου Βορρά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος taver, στις 13 Ιουλίου 2017.

1. Kingmouf

Kingmouf Member

Μπράβο! Εξαιρετική ιστορία, πάρα πολλές πληροφορίες! Μήπως ο φίλος σου που έκανε τα trekks έχει σκοπό να γράψει και αυτός ώστε να δούμε και την άλλη πλευρά;;

2. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Πρέπει να είμασταν περίπου τις ίδιες μέρες με τον Johnny Harris στα Σβάλμπαρντ, αλλά το ντοκυμαντέρ που γύρισε επεκτείνει όμορφα τις σκέψεις που διατυπώνω στο τελευταίο κεφάλαιο (Αγγλικά).

Sassenach77, DePuy and hydronetta like this.
  3. North66

North66 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ολλανδία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γροιλανδία
    Κάθισα και το παρακολούθησα και μπορώ να πω ότι είναι απ' τα χειρότερα βίντεο δυτικής προπαγάνδας που έχω δει τον τελευταίο καιρό.

4. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Ένα χρόνο μετά το ταξίδι αυτό, με έπιασε σήμερα μια νοσταλγία. Και ψάχνονας στο youtube, έπεσα πάνω σ' αυτό το βίντεο με πολύ όμορφα πλάνα, από ένα τύπο που πήγε στα νησιά λίγες μέρες πριν από μένα. Απολαύστε:

5. PopiD

PopiD New Member

Αργησα μερικές μερες να τελειωσω αυτη την υπέροχη ιστορία, επιτηδες θα ελεγα γιατι ήθελα να έχω την απολυτη ησυχια οσο θα διαβαζω και οχι απλα να προσπερνω βιαστικα. Μπραβο και για το ταξιδι και για την περιγραφη και για τις τοσες πληροφοριες. Λογικο μου φαινεται να νοσταλγει κάποιος ενα τοσο ενδιαφερον και ξεχωριστο ταξίδι!!

taver likes this.
  6. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Δυο χρόνια από το ταξίδι κλείνουνε σήμερα.

Κοιτάχτε τι βρήκα αναπολώντας στο youtube... Το τράβαγε κάποιος (αχαρακτήριστος αυτός) στο ίδιο τουρ με μας στο Pyramiden. Κι εγώ κι ο @kalspiros είμαστε σταρ :)

Yorgos, Samion and greco like this.
  7. Sassenach77

Sassenach77 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Το βίντεο θα ήταν πολύ ευχάριστο, αν δεν ήμουν υποχρεωμένη να βλέπω τη φάτσα του τύπου μπροστά στο φακό συνέχεια....
    Κατα τ' άλλα κάπου σε πήρε το μάτι μου :)