Νορβηγία Η κατάκτηση του άγριου Βορρά

Kingmouf

Member
Μηνύματα
98
Likes
456
Μπράβο! Εξαιρετική ιστορία, πάρα πολλές πληροφορίες! Μήπως ο φίλος σου που έκανε τα trekks έχει σκοπό να γράψει και αυτός ώστε να δούμε και την άλλη πλευρά;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πρέπει να είμασταν περίπου τις ίδιες μέρες με τον Johnny Harris στα Σβάλμπαρντ, αλλά το ντοκυμαντέρ που γύρισε επεκτείνει όμορφα τις σκέψεις που διατυπώνω στο τελευταίο κεφάλαιο (Αγγλικά).
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Κάθισα και το παρακολούθησα και μπορώ να πω ότι είναι απ' τα χειρότερα βίντεο δυτικής προπαγάνδας που έχω δει τον τελευταίο καιρό.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ένα χρόνο μετά το ταξίδι αυτό, με έπιασε σήμερα μια νοσταλγία. Και ψάχνονας στο youtube, έπεσα πάνω σ' αυτό το βίντεο με πολύ όμορφα πλάνα, από ένα τύπο που πήγε στα νησιά λίγες μέρες πριν από μένα. Απολαύστε:

 

PopiD

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Αργησα μερικές μερες να τελειωσω αυτη την υπέροχη ιστορία, επιτηδες θα ελεγα γιατι ήθελα να έχω την απολυτη ησυχια οσο θα διαβαζω και οχι απλα να προσπερνω βιαστικα. Μπραβο και για το ταξιδι και για την περιγραφη και για τις τοσες πληροφοριες. Λογικο μου φαινεται να νοσταλγει κάποιος ενα τοσο ενδιαφερον και ξεχωριστο ταξίδι!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δυο χρόνια από το ταξίδι κλείνουνε σήμερα.

Κοιτάχτε τι βρήκα αναπολώντας στο youtube... Το τράβαγε κάποιος (αχαρακτήριστος αυτός) στο ίδιο τουρ με μας στο Pyramiden. Κι εγώ κι ο @kalspiros είμαστε σταρ :)

 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Δυο χρόνια από το ταξίδι κλείνουνε σήμερα.

Κοιτάχτε τι βρήκα αναπολώντας στο youtube... Το τράβαγε κάποιος (αχαρακτήριστος αυτός) στο ίδιο τουρ με μας στο Pyramiden. Κι εγώ κι ο @kalspiros είμαστε σταρ :)

Το βίντεο θα ήταν πολύ ευχάριστο, αν δεν ήμουν υποχρεωμένη να βλέπω τη φάτσα του τύπου μπροστά στο φακό συνέχεια....
Κατα τ' άλλα κάπου σε πήρε το μάτι μου :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σήμερα συμπληρώθηκαν 100 χρόνια από την υπογραφή της συνθήκης που έδωσε στα νησιά το ξεχωριστό καθεστώς τους.
Ξεχωριστή μέρα, με ξεχωριστούς εορτασμούς...
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Τι φανταστικό ταξίδι! Μεγάλη η χάρις της πλαστικής καρέκλας όμως, έφθασε μέχρι στα Svalbard!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom