Η μάχη του Ιονίου.

Η μάχη του Ιονίου.


  • Total voters
    57
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κέρκυρα, Ιούλιος 2017, ήταν περίπου 10 το πρωί μάλιστα. Κυριολεκτικά ατελείωτα σκουπίδια παντού, τις γάτες περιμένουν να τα μαζέψουν τη νύχτα;

Και όχι, δεν βλέπεις συχνά τέτοιο πράγμα, ας είμαστε ειλικρινείς. Όλες τις μέρες που ήμασταν εκεί, έβλεπα χυμένα σκουπίδια μόνιμα, μαζί με εμάς τα έβλεπαν και οι ξένοι φυσικά.
Ας με διαφωτίσει κάποιος, είναι νορμάλ η κατάσταση τώρα;
FB_IMG_1619166600286.jpg
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Κέρκυρα, Ιούλιος 2017, ήταν περίπου 10 το πρωί μάλιστα. Κυριολεκτικά ατελείωτα σκουπίδια παντού, τις γάτες περιμένουν να τα μαζέψουν τη νύχτα;

Και όχι, δεν βλέπεις συχνά τέτοιο πράγμα, ας είμαστε ειλικρινείς. Όλες τις μέρες που ήμασταν εκεί, έβλεπα χυμένα σκουπίδια μόνιμα, μαζί με εμάς τα έβλεπαν και οι ξένοι φυσικά.
Ας με διαφωτίσει κάποιος, είναι νορμάλ η κατάσταση τώρα;
View attachment 348422
Πιστεύω θα είναι νορμάλ τώρα αφού στέλνουν τα σκουπίδια τους σε ΜΑΣ και ίσως και στον Βόλο για καύση κάποια
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πιστεύω θα είναι νορμάλ τώρα αφού στέλνουν τα σκουπίδια τους σε ΜΑΣ και ίσως και στον Βόλο για καύση κάποια
Ωωω, μαλιστα. Και τότε τι τα έκαναν, τα έτρωγαν ή τα έπαιρνε ο αέρας; Δηλαδή η Κέρκυρα, το πρώτο ίσως νησί της Ελλάδας που αναπτύχθηκε τουριστικά μαζί με τη Ρόδο...με το τρελό συνάλλαγμα από παλιά, το χρήμα να πέφτει κτλ, δεν έχει ΧΥΤA, ή κατι τέλος πάντων;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ωωω, μαλιστα. Και τότε τι τα έκαναν, τα έτρωγαν ή τα έπαιρνε ο αέρας; Δηλαδή η Κέρκυρα, το πρώτο ίσως νησί της Ελλάδας που αναπτύχθηκε τουριστικά μαζί με τη Ρόδο...με το τρελό συνάλλαγμα από παλιά, το χρήμα να πέφτει κτλ, δεν έχει ΧΥΤA, ή κατι τέλος πάντων;
Στην Ελλάδα είναι κανόνας η υπερβολική οικονομική ανάπτυξη ενός τόπου να μην αντικατοπτρίζεται και στην αντίστοιχη των δημόσιων/δημοτικών υπηρεσιών, κάποιοι αρνούνται να δώσουν και σεντ, στις καλές εποχές τουλάχιστον. Τα έχουμε πει σε αντίστοιχο θρεντ πριν πολύ καιρό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Είμαι περίεργος αν βρεθεί κάποιος και να ψηφίσει την Λευκάδα. Αμέσως μετά ακολουθεί η Ζάκυνθος
με την απίστευτη παρακμιακή τουριστίλα που μου θυμίζει Magaluf της Μαγιόρκα.
Το δίλημμα μεταξύ Κεφαλλονιάς και Κέρκυρας βάζει την ζυγαριά να γέρνει προς την Κέρκυρα.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Στη Λευκάδα είναι η νο1 παραλία για εμάς, οι Εγκρεμνοί. Επίσης η θέα από τα παλιά αμερικανικά ραντάρ μετράει πολύ, να τα λέμε όλα.
Την βάζω πάνω από την Κέρκυρα, αλλά εγώ είμαι περίεργος.
Κεφαλλονιά λατρεία :)
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.053
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αυτά τα τέσσερα νησιά στολίζουν την Ελλάδα. Ποιό όμως τη στολίζει περισσότερο;
Οπα ρε κοπελιά, να ξαποστάσουμε λιγο και εμεις οι πολεμιστες , απο war σε war μας πας :haha:
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Πιστεύω θέλει την γνώμη μας για το ομορφότερο.
Η ομορφιά είναι το βασικό, όμως μπορείτε να αναφέρετε ό,τι θέλετε για να στηρίξετε την ψήφο σας.

Δεν ξέρω, μπορεί να ήταν καλύτερα να κάνω war με δύο νησιά όμως έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να προκαλούν μεγάλα πάθη τα Επτάνησα. Δεν προβλέπω μαλλιοτράβηγμα εδώ.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Κέρκυρα, Ιούλιος 2017, ήταν περίπου 10 το πρωί μάλιστα. Κυριολεκτικά ατελείωτα σκουπίδια παντού, τις γάτες περιμένουν να τα μαζέψουν τη νύχτα;

Και όχι, δεν βλέπεις συχνά τέτοιο πράγμα, ας είμαστε ειλικρινείς. Όλες τις μέρες που ήμασταν εκεί, έβλεπα χυμένα σκουπίδια μόνιμα, μαζί με εμάς τα έβλεπαν και οι ξένοι φυσικά.
Ας με διαφωτίσει κάποιος, είναι νορμάλ η κατάσταση τώρα;
View attachment 348422
Νομίζω πως η κατάσταση πρέπει να είναι πολύ πολύ καλύτερη τώρα. Θυμάμαι πάντως έντονα πως το θέμα του ΧΥΤΑ στη Λευκίμμη της Κέρκυρας είχε πάρει πολύ μεγάλες διαστάσεις τότε στις ειδήσεις και είχαν γίνει και πολύ βίαια επεισόδια . Το 2019 άλλαξε η περιφερειακή διοίκηση και νομίζω πως βρήκε κάποια άλλη "φόρμουλα", αλλά τώρα δεν θυμάμαι τί ακριβώς
 
Last edited:

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Μέχρι να μπουν οι Παξοί στο γκάλοπ, η Κέρκυρα είναι μονόδρομος...
Ακόμη και με τα σκουπίδια της που δυστυχώς και σε αυτά προηγείται των υπόλοιπων Ιονίων.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Αυτό τώρα είναι war;....υπόνοια διαπληκτισμού είναι.....
War θα ήταν πχ Κυκλάδες vs Ιόνιο ή ακόμα καλύτερα Κυκλάδες vs Δωδεκάνησα....να σφαχτούμε μέχρι το κόκκαλο!....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom