Η μεγαλύτερη πισίνα του κόσμου

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Φιαχτηκε για να μπουν στο βιβλιο Γκινεs ωs οι πιο ανεγκεφαλοι αυτοι που σπαταλανε τουs φυσικουs μαs πορουs ωστε μια χουφτα χαζοτουριστεs να κολυμπανε διπλα ακριβωs στον ωκεανο οπωs λεs κι εσυ.Ξερειs τι επιπτωση εχει στο περιβαλλον το ΤΕΡΑΣ με τα 5276 rooms? Μαλλον ξερειs...

Αν οπωs λεει ο David ειναι επικινδυνο , αs πανε στην καραιβικη να κολυμπησουν.Δε θα ζητησω πιστα σκι στην Κουβα!!Στο καθε μεροs πρεπει να εκτιμαμε αυτα που εχει!
250 χιλιαδεs κυβικα νερο??:shock:
Τοση σπαταλη πια!! Τελοs στα all inclusive!!No more!Πηξαμε!
Έτσι ακριβώς είναι Ζωή.
Μόνο που το πιο ακραιο παράδειγμα σπατάλης φυσικών πόρων και ψευτοεπίδειξης δεν ειναι η πισίνα στη Χιλή, αλλά τα εκτρώματα στο Ντουμπάι.
Μιλάω για τα τεχνητά νησιά και τις πίστες σκι στον Ισημερινό.:evil:
Και μη μου πείτε τίποτα, ειδικά τώρα που το πετρέλαιο πλησιάζει τα 100 δολάρια ανά βαρέλι.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω απολυτα Vagantos , και αυτοs ειναι εναs λογοs που δε με ενδιαφερει καθολου το Ντουμπαι.
Να παω να δω τι? Φιαχτα εξωτικα νησακια που αγοραζουν οι πλουσιοι και διασημοι του πλανητη? Τι σχεση μπορει να εχουν με το Σαονα , η το νησι του Μπακαρντι?
Το θεμα ειναι οτι και αυτα τα μερη στη Μεση ανατολη εχουν κατι το ιδιαιτερο με τιs ατελειωτεs ερημουs και τιs πλουσιεs αγορεs οπου οι ευωδιαστεs και μονο μυρωδιεs των μπαχαρικων ειναι ενα ταξιδι απο μονο του.Απορω γιατι δεν αξιοποιουν αυτο το διαφορετικο που εχει η χωρα τουs.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ήμουν σίγουρος οτι αυτη θα ηταν η απάντησή σου.
Από εκείνα τα μέρη την Υεμένη έχω στο πρόγραμμα.
Α, και το Ιράν για πολύ αργότερα ( και το Ιράκ μετά απο 30 χρόνια, αν εχουν αφήσει τίποτα όρθιο οι "πολιτισμένοι¨ που ισοπεδώνουν εναν πολιτισμό 5000 χρόνων)
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
vagantos το ιρακ ξεχνα το. απο τοτε που πηγαν οι "απελευθερωτες των λαων" δεν εχουν αφησει τιποτα εχουν βεβηλωσει μουσεια και αρχαιολογικους χωρους

σχετικα με την πισινα δεν νομιζω οτι το προβλημα ειναι το νερο, γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παιρνουν θαλασσινο νερο και θα κανουν αφαλατωση γιατι πολυ απλα δεν τους συμφερει να πληρωνουν ενα σωρο λεφτα για νερο οταν μπορουν να παρουν δωρεαν νερο απο 50 μετρα πιο διπλα.
για μενα το οικολογικο ζητημα ειναι οτι ο καθενας που εχει χρηματα φτιαχνει οτι τερατουργημα του ερθει στο μυαλο χχωρις να ενδιαφερονται για το περιβαλλον
επισης για μενα ειναι αστειο να εχω διπλα τη θαλασσα και να παω σε πισινα, μονο και μονο για να πω οτι εκανα μπανιο στη μεγαλυτερη πισινα του κοσμου.
 

davidcas

Member
Μηνύματα
38
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Έτσι ακριβώς είναι Ζωή.
Μόνο που το πιο ακραιο παράδειγμα σπατάλης φυσικών πόρων και ψευτοεπίδειξης δεν ειναι η πισίνα στη Χιλή, αλλά τα εκτρώματα στο Ντουμπάι.
Μιλάω για τα τεχνητά νησιά και τις πίστες σκι στον Ισημερινό.:evil:
Και μη μου πείτε τίποτα, ειδικά τώρα που το πετρέλαιο πλησιάζει τα 100 δολάρια ανά βαρέλι.
Ξεχνάς όμως ότι σε αυτούς κοστίζει μερικά cents το βαρέλι.
 

davidcas

Member
Μηνύματα
38
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
vagantos το ιρακ ξεχνα το. απο τοτε που πηγαν οι "απελευθερωτες των λαων" δεν εχουν αφησει τιποτα εχουν βεβηλωσει μουσεια και αρχαιολογικους χωρους

σχετικα με την πισινα δεν νομιζω οτι το προβλημα ειναι το νερο, γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παιρνουν θαλασσινο νερο και θα κανουν αφαλατωση γιατι πολυ απλα δεν τους συμφερει να πληρωνουν ενα σωρο λεφτα για νερο οταν μπορουν να παρουν δωρεαν νερο απο 50 μετρα πιο διπλα.
για μενα το οικολογικο ζητημα ειναι οτι ο καθενας που εχει χρηματα φτιαχνει οτι τερατουργημα του ερθει στο μυαλο χχωρις να ενδιαφερονται για το περιβαλλον
επισης για μενα ειναι αστειο να εχω διπλα τη θαλασσα και να παω σε πισινα, μονο και μονο για να πω οτι εκανα μπανιο στη μεγαλυτερη πισινα του κοσμου.
Ναι, αλλά αν τύχει να κάνεις, θα το λες :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.847
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom