Η πρωτη μου επισκεψη

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Στην περιοχή gracia που είναι πολύ ωραία περιοχή για βόλτες,με μικρές πλατείες ετοιμαζόντουσαν για ένα τοπικό φεστιβάλ.Πετυχαμε μόνο τις ετοιμασίες αλλα φαίνονταν όλα ωραία.Δυστυχώς εμείς δε το προλάβαμε (χτες γυρίσαμε) αλλα αν θες ψαξτο ή αν ξέρει κάποιους από τους έμπειρους Βαρκελωνοπληκτους να μας πει
 

manasta

Member
Μηνύματα
49
Likes
287
Καλησπέρα και από μένα! Την άλλη Κυριακή το πρωί πετάμε και εμείς. συνολικά 6 μέρες θα είμαστε εκεί. Θέλω σε μία μέρα να συνδυάσουμε μοναστήρι Μονσεράτ, Χιρόνα, Φιγκέρες. αυτές οι μονοήμερες εκδρομές που σε πάνε από το κέντρο δεν συμφέρουν με τίποτα. Σε πάνε μονο σε ένα μέρος και είναι πολύ ακριβά για 2 άτομα. Τουλάχιστον ότι βρήκα εγώ. Είμαστε ανάμεσα στο να νοικιάσουμε για μία μέρα αμάξι να είμαστε και με την άνεση μας ή να δούμε αν συνδυάζονται με τρένα κτλ. Ξέρει κανείς με την συγκοινωνία τι παίζει; Με το αμάξι φοβόμαστε λιγάκι μη χαθούμε αλλά βλέπω στο ιντερνετ δεν είναι και τόσο δύσκολο....

#22
taksidiara psuxi, 4 Αυγούστου 2016

Ακριβώς το ίδιο είχαμε κάνει στη πρώτη μας επίσκεψη στη Βαρκελώνη το 2009. Νοικιάσαμε αυτοκίνητο για μια μέρα, φύγαμε πρωί, πήγαμε στο μοναστήρι (βεβαιωθείτε ότι θα ακούσετε την παιδική χορωδία), στη συνέχεια νωρίς το απόγευμα είμασταν στο μουσείο του Νταλί στη Figueres και το βράδυ κάναμε νυχτερινή βόλτα στη Girona. Το προγραμμα βγαίνει σχετικά άνετα αν ξεκινήςετε νωρίς, η δε διαδρομή ειναι πανεύκολη, ειδικά με gps.
 

manasta

Member
Μηνύματα
49
Likes
287
Σχετικά με το parking, για το μοναστήρι, δες εδώ:
http://www.montserrat-tourist-guide.com/en/transport/car-parking-montserrat.html
Στη Figueres παρκάραμε πολύ εύκολα στον δρόμο πολύ κοντά στο μουσείο παρά το ότι ήταν ώρα αιχμής. Στη Girona παρκάραμε επίσης εύκολα στον δρόμο αλλά ήταν πια βράδυ.
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Καλησπέρα
θέλουμε να πάμε εκδρομή Dali's Figueres και Girona.Γνωρίζετε κάποιο γραφείο με ελληνόφωνο ξεναγό ?
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλησπέρα,επικοινώνησα με το πρακτορείο αλλα μου πρότειναν prive εκδρομή και το κόστος ξεφεύγει. Με γκρουπ και ελληνόφωνο ξεναγό υπάρχει περίπτωση να βρώ;
Δεν νομίζω.Μόνο από σύμπτωση μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο.Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τουριστικά γραφεία να δείτε ποιό θα έχει τότε εκδρομή να σας πάρει αν έχει χώρο στο λεωφορείο του.
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Δεν νομίζω.Μόνο από σύμπτωση μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο.Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τουριστικά γραφεία να δείτε ποιό θα έχει τότε εκδρομή να σας πάρει αν έχει χώρο στο λεωφορείο του.
Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom