ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΝΤΟΥ!!!

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Κι επειδή δεν μπορώ:mad: πρέπει να αποφασίσω.....
Γαμήλιο από 2-3 αντε 4 το πολυ Ιουνίου...για 10 μερες μπορει και κατι ακόμα..
Γαλλική Πολυνησία....Σευχέλλες....Μπαλί....Αγ. Δομίνικο...ή Αζόρες?????
Πείτε μια γνώμη και σεις...
Καλα διαβασα το ποστ για τις Σευχέλλες και θέλω να κλαίω..:(
Αλλά 2 και κάτι μείνανε..
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Γαλλική Πολυνησία:airplane::photographer::gr01::pirates:AX εκει ηθελα να παω και γω αλλα η γυναικα δεν ειχε ξαναμπει σε αεροπλανο και φοβοταν που ηταν μεγαλο το ταξιδι!!!!!!!Πρεπει να ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ εκει!!!!!!
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Πόσες ώρες είναι ξέρεις και συνήθως τι ενδιάμεσα έχει??
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Κι επειδή δεν μπορώ:mad: πρέπει να αποφασίσω.....
Γαμήλιο από 2-3 αντε 4 το πολυ Ιουνίου...για 10 μερες μπορει και κατι ακόμα..
Γαλλική Πολυνησία....Σευχέλλες....Μπαλί....Αγ. Δομίνικο...ή Αζόρες?????
Πείτε μια γνώμη και σεις...
Καλα διαβασα το ποστ για τις Σευχέλλες και θέλω να κλαίω..:(
Αλλά 2 και κάτι μείνανε..
Εγω θα επελεγα Γαλλικη Πολυνησια ή Αγ.Δομινικο για μενα και Αζορες για την γυναικα μου.:haha::haha:
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Οπότε αφού ο καλός μου τρώγεται για Αζόρες να τον στειλω και να παω Πολυνησία εγώ????
Μπα θελω και παρειτσα μωρε...
Καλά το χειροτερο και πιο εκνευριστικο ειναι οτι επειδη ειναι ναυτικός ψαχνουμε να βρουμε μερος με τη πινεζα που δεν εχει παει και μου εχει κανει τα νευρα κουρελια....
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καλά το χειροτερο και πιο εκνευριστικο ειναι οτι επειδη ειναι ναυτικός ψαχνουμε να βρουμε μερος με τη πινεζα που δεν εχει παει και μου εχει κανει τα νευρα κουρελια....
Τοτε επρεπε να ψαχνεις ορεινους προορισμους,κατι σε Αλπεις ας πουμε...ή Ζυριχη,Βερολινο,Πραγα,Μοσχα ή για πιο μακρια ενα Πεκινο θα ελεγα.;)
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Επρεπε αλλά εχω ενα κολληματακι με παραλιες φοινικες εξωτικα μερη....
Χωρια που δεν μπορω να φανταστω οτι μετα το βουνο του γαμου θα παω σε αλλο βουνο...
Με τιποτα...
τροπικαλ, βαλιτσα με μακο, μαγιο και τα απολυτως απαραιτητα,δηλ φωτο μηχανη και καλη διαθεση...
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Επρεπε αλλά εχω ενα κολληματακι με παραλιες φοινικες εξωτικα μερη....
Χωρια που δεν μπορω να φανταστω οτι μετα το βουνο του γαμου θα παω σε αλλο βουνο...
Με τιποτα...
τροπικαλ, βαλιτσα με μακο, μαγιο και τα απολυτως απαραιτητα,δηλ φωτο μηχανη και καλη διαθεση...
ΟΚ...εγω παντως βοηθησα οσο μπορουσα.:)
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Aν είσαι... τρόπικαλ τύπος, ΟΚ.
Εμένα πάλι αυτό το κλίμα με σκοτώνει. Αν με ρωτήσεις τι μου έμεινε από τις Σεϋχέλλες είναι η τραγική υγρασία. Έκανες ντους, έβγαινες έξω και σε χρόνο ντετέ ήσουνα λουσμένος στον ιδρώτα.
Άσε που περπατούσαμε και μας έλεγε ο ξεναγός "προσέξτε μη σας έρθει η καρύδα στο κεφάλι". Τι να προσέξω και πως να προσέξω, βρε ηλίθιε; Να πιάσω φιλίες με την κάθε καρύδα ξεχωριστά; Στο χέρι μου είναι; (Δε δίνουνε και κράνη εκεί...)
Το δεύτερο που μου την έσπασε (πάνε πολλά χρόνια που πήγα) είναι ότι πίθηκος να ήμουνα, τόση μπανάνα στη ζωή μου δεν θα είχα φαει.
Κι απο αξιοθέατα τίποτα. Μόνο μια φοβερή έπαυλη που ήταν ο τόπος εξορίας του εθνάρχη Μακάριου της Κύπρου, ένα εργοστάσιο τσαγιού και ένα σπίτι όπου γυρίστηκε η ψιλοτσοντίτσα "Εμανουέλα" πριν 30 χρόνια και βάλε...
Αν πάντως αντέχεις το κλίμα και θέλετε απλά να χαλαρώσετε και να την αράξετε (λογικό αφού είναι ταξίδι του μέλιτος) είναι καλός προορισμός. Έχει όμορφες παραλίες και καθαρές θάλασσες...
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Σαν ιδέα οι Σευχελλες μου κανουν πολυ αλλά από την άλλη δεν παυει να ειναι το πιο ακριβο απο ολα.Κι αναρωτιεμαι θα αξιζει τοσο οσο ή μηπως να παω με τα μισα λεφτα Αγιο Δομινικο??
Πολυνησια παλι αν δεν κανω λαθος ειναι παλι πιο ακριβα απο Δομινικο + πολλές ώρες ταξίδι..
Αζόρες το πιο οικονομικο και πιο κοντινο αλλά ταξίδι εφικτό και για το μέλλον ενώ Το πιο ακριβό που είναι οι Σευχέλλες αν δεν το κανω τωρα δυσκολα θα εχω ξανα την οικονομικη δυνατοτητα να το κανω...
Ο συνειρμος του παραλογου...
Να βαλω ενα βαζακι με χαρτακια και να αφησω τη θεα τυχη να αποφασίσει???:roll::roll:
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Γαλλική πολυυνησία δεν είναι μόνο ακριβό ταξίδι, είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ. Αλλά είναι φανταστικό και απίστευτο. Οπως κατάλαβες, είμαι και εγώ της φάσης (όπως και άλλοι 3-4) εδώ πέρα που γουστάρουν ατελείωτα τρποικά μέρη, παραλίες και κοκοφοίνικες. Λείπει και η go2dbeach, η οποία είναι η guru σε αυτά τα μέρη και η πιο φανατική.
Οτι και να διαλέξετε,καλό θα είναι...
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Αν σου το επιτρέπει η τσεπη σου, Γαλλική Πολυνησία!!
Αλλιως Μπαλί σε συνδυασμό με Λόμποκ και νησάκια Gili!!!!!!!!!!
Αλλα και τα υπολοιπα που εγραψες ειναι εξαιρετικες επιλογές!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom