ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΝΤΟΥ!!!

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
¨ηθελα να δω περα από τις παραλίες που θα τις βρω από ένστικτο και τις ξέρω ήδη αν υπάρχει κάτι από αξιοθέατα και που...Για να είμαι ειλικρινής κόλλησα με σας και δεν εχω πολυψάξει και ιντερνετ...
Καλημέρα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.970
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημερα ,
τουριστικο οδηγο για Αγιο Δομηνικο (insight guides) ειχα παρει απο το βιβλιοπωλειο Ελευθερουδακη , θα εχει οπωσδηποτε.


Υ.Γ. Το Κανκουν ειναι σιγουρα τουριστικο οπωs και η Πλαγια αλλα απλα το ανεφερα ωs τοπο προσγειωσηs , δεν εμεινα εκει και δεν ηξερα οτι ειχεs παει :D. Επειδη διαβαζουν και καποιοι που δεν εχουν παει , να πουμε οτι η περιοχη ειναι φανταστικη , και με παραλιεs που μπορειs να εισαι ολομοναχοs αν θελειs.Ο κοσμοs συγκεντρωνεται σε 1-2 συγκεκριμενα μερη.Στιs απιθανεs παραλιεs τηs Τουλουμ εψαχνα ανθρωπο με τα κυαλια! Γι'αυτο στο τελοs λεω οτι το μεροs ειναι τοσο τουριστικο οσο θελειs εσυ..;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τσέκαρε και το Ταξιδιωτικό βιβλιοπωλείο, στις εκδόσεις road, δίπλα στο Νάκα είναι στη Σόλωνος.
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Συμφωνω καλή μου.Για μενα το Μεξικό ήταν από τα καλύτερα ταξίδια μου κι όπως σου είπα κάποια στιγμή θα ξαναπάω αλλά θέλω χρόνο για να κάνω ένα γύρο καλό που θέλω.Απλά σου εξήγησα τους λόγους που δεν με ενδιαφερει τώρα.Θα πάω στον Ελευθερουδάκη να δω.Και θα αρχισω να μαζευω πληροφοριες για Αγ. Δομίνικο.Το άρθρο σου με βοηθάει πολύ να ξέρεις γιατί πας περίπου όπως πάω κι εγώ οπότε θα πάρω τη διαδρομή σου σοβαρά υπόψη...;)
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Θα δω και σε αυτο defkalion.υχαριστω...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.662
Εκτός από τις πληροφοριες του ιντερνετ που μπορω να βρω τουριστικο οδηγο για Αγ. Δομίνικο.Συνήθως παίρνω lonely planet για πληροφοριες και dk για εικονες??Επειδη ψιλοεψαξα και δεν βρηκα έχει ιδέα κανείς????
Για ταξιδιωτικό οδηγό κοίτα στο www.play.com, έχει τις καλύτερες τιμές που υπάρχουν. Αξιόπιστο και σε 5-6 εργάσιμες τον έχεις στη θυρίδα σου. Εγώ έχω τον οδηγό του Lonely Planet για Δομήνικο και μου φάνηκε ΟΚ.

Για γαμήλιο εγώ προτείνω Σεϋχέλλες, όχι γιατί στο Δομήνικο δεν είναι όμορφα, αλλά είναι για πιο πολλές ημέρες, με πολλές μετακινήσεις-θες αυτοκίνητο οπωσδήποτε!! (είναι τεράστιο νησί) κτλ....είναι για άλλου είδους διακοπές.
Σεϋχέλλες θα χαλαρώσεις πλήρως μετά το γάμο και μπορείς να πας πολύ ξεκούραστα σε διπλανά παραδεισένια νησάκια...και φυσικά αγνόησε τα περί στημένου σκηνικού (αν είναι δυνατόν)

Μειονέκτημα οι τιμές, οπότε είναι θέμα τσέπης...βέβαια αναρωτιέμαι πόσο θα σου βγει και ο Δομήνικος και αν θα είναι πολύ φτηνότερα :roll:

Κοίτα βέβαια και την εποχή που πας, πού είναι καλύτερα από άποψη καιρού, αν και εν πολλοίς είναι θέμα τύχης. Ό,τι και να επιλέξεις πάντως, θα είναι φανταστικά. Και στις Σεϋχέλλες δε ξέρω, αλλά στο Δομήνικο θα έχεις και το ισχυρό Ευρώ σύμμαχό σου τώρα που το σκέφτομαι:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.970
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Domenica που εχειs εξαφανιστει?
Φιαχνειs βαλιτσεs?:lol: Δεν εχειs βαλει και αντιστροφη μετρηση να ξερουμε ποτε φευγειs :roll:
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Φεύγω 2 Ιουνίου και γυρνάω 18/6.Έχω βγάλει τα αεροπορικά και έχω κλείσει και μια σουίτα για τις 2 πρώτες μέρες στη μπόκα τσίκα(100 δολάρια).
Για την ώρα πλακώνομαι με τους παπάδες που αποφάσισαν 15 μέρες πριν το γάμο μου να μου αλλάξουν την ώρα..:shock:
Ευτυχώς που έχω το ταξιδάκι μου και με ηρεμεί...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.970
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η ωρα η καλη απο μενα και ολα θα πανε καλα.
Δεs αν μπορεσειs απο τη Μποκα τσικα να πατε στο ισλα Σαονα. Εκλειναν εκδρομεs στο δρομο πανω απο την παραλια αν δε θελετε να νοικιασετε οχημα να πατε μονοι σαs.
Διαβασεs το αρθρο μου ελπιζω , οποτε θα αποφυγειs την παραλια μονη σου :lol: , ειμαι περιεργη πωs να ειναι τα πραγματα τωρα στην Μποκα τσικα και χαιρομαι που θα παs για να μου πειs.
Αν βρεθειs στη Ρινκον, θυμησου με οταν κατεβειs στην παραλια και πεs οτι τη λατρευω :)
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Φυσικά και έχω διαβάσει το άρθρο σου...
Θα σου έχω λεπτομερή περιγραφή μόλις γυρίσω...
Ευχαριστώ για τις ευχές..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.217
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom