Θα πληρωνουν το υψος τους ΄χρυσαφι΄

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
awww_zougla_gr_news_data_upimages_image_php_a6477f2d691d60fd195ffa36b4036dfe._.jpg


Θα πληρώνουν το ύψος τους ''χρυσάφι''

8 Νοεμβρίου 2008, 13:27


Το ύψος τους θα καλούνται να πληρώνουν στο εξής οι επιβάτες της αεροπορικής εταιρείας Air France, επειδή καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο.
Το ποσό για τους έξτρα πόντους ανέρχεται στα 50 ευρώ κατ’ άτομο και αφορά όσους ψηλούς κάθονται δίπλα στις εξόδους έκτακτης ανάγκης ή στις πρώτες σειρές. Πρόκειται για τις θέσεις που δεν έχουν άλλα καθίσματα μπροστά, άρα οι επιβαίνοντες μπορούν να απλώνουν τα πόδια τους.
Η επιπλέον χρέωση έχει ήδη επιβληθεί στις πτήσεις από τη Γαλλία προς τον Καναδά και τις ΗΠΑ και σύντομα θα εφαρμοστεί και σε άλλα δρομολόγια.
Το παράδειγμα της Air France θα ακολουθήσουν και άλλες εταιρείες όπως η Air Singapore.

www.zougla.gr
 
Last edited by a moderator:

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Φαντάζεστε τι έχει να πληρώσει μια ομάδα μπάσκετ που ταξιδεύει για αγώνα; Και καλά να είναι καμμιά Α1 που γενικά έχουν λεφτά, αν είναι κάτι σε ερασιτεχνικό, θλίψη!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.725
Likes
50.764
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απ 'ο,τι κατάλαβα αφορά μόνο όσους κάθονται στις εξόδους και στην πρώτη σειρά, όχι όλους τους ψηλούς. Εδώ που τα λέμε, αυτοί που δημιουργούν περισσότερο πρόβλημα είναι οι παχουλοδροσάτοι κι όχι τόσο οι ψηλοί.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
φετος πηγαινοντας παρισι ταλαιπωρηθηκα στο ταξιδι.για να ειμαι ακριβης στην επιστροφη απο παρισι για ρωμη με airfrance πονουσαν τα ποδια μου.και να σκεφτεις οτι τα αλλα σκελη της πτησης πηγαινε-ελα εγιναν με ιδιου τυπου α/φ της alitalia ομως που προφανως ειχαν διαφορετικη χωροταξικη διαμορφωση.
...ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΧΟΥΛΟΚΟΜΨΟΣ ΟΥΤΕ ΠΑΧΟΥΛΟΔΡΟΣΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΟΟ!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
φαντάσου εγώ που είμαι και από τα δύο:shock:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
λες νάχει αποτέλεσμα; Θα το σκεφτώ!!!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
λες νάχει αποτέλεσμα; Θα το σκεφτώ!!!!
...πιστευω μολις γυρισεις και πετυχεις κανα εργατοπατερα της ΓΣΕΕ κρατωντας ενα υπομνημα εργατικων διεκδικησεων, θα τον γρονθοκοπησεις...:D
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Εδώ που τα λέμε, αυτοί που δημιουργούν περισσότερο πρόβλημα είναι οι παχουλοδροσάτοι κι όχι τόσο οι ψηλοί.
Απλά οι ψηλοί ταλαιπωρούν τους εαυτούς τους ενώ οι παχουλοδροσάτοι τους διπλανούς τους :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.268
Μηνύματα
885.771
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom