Πολωνία Θεσσαλονίκη-Βαρσοβία για Εράσμους. Πώς να πάω;

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Διάρκεια κοντά στις 30 ώρες (με ποιο άνετο αυτό μέσω Ιταλίας)

Από τιμές ήταν στα 120 με 140 το πήγαινε έλα. Το έκανα τελευταία φορά πέρσι και παραλίγο να καταστρέψω το συκώτι μου :Ρ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.147
Οι τιμές που λες είναι φοιτητικές μάλλον; Επίσης, από Ιταλία δεν έχουν προσαύξηση λόγω του ακτοπλοϊκού; Συνεχίζω το βομβαρδισμό: Από Θεσσαλονίκη ως Κρακοβία στις πόσες ώρες κυμαίνεται το ταξίδι;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
θα σε γελάσω μιας και έχω 2 χρόνια να πάω άλλα νομίζω ο πατέρας μου έσκασε 140 ευρώ πήγαινε έλα
από Θεσσαλονίκη στις 24 ώρες, αν και συμφέρει για μένα αεροπορικό για Βουδαπέστη και από εκεί λεωφορείο. Γλυτώνεις την καζούρα των Βαλκανίων
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.147
θα σε γελάσω μιας και έχω 2 χρόνια να πάω άλλα νομίζω ο πατέρας μου έσκασε 140 ευρώ πήγαινε έλα
από Θεσσαλονίκη στις 24 ώρες, αν και συμφέρει για μένα αεροπορικό για Βουδαπέστη και από εκεί λεωφορείο. Γλυτώνεις την καζούρα των Βαλκανίων
Μάλλον έχεις δίκιο. Και η Wizz είχε κάτι άπαιχτες τιμές ως πριν λίγες μέρες.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Θανάση ξέρεις αν μπορεί κάποιος να στείλει μόνο αποσκευές όπως γίνεται με τα ΚΤΕΛ εντός Ελλάδος;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ναι, με τις ίδιες εταιρίες που έγραψα. Δέμα 30 κιλών 25 με 30 ευρώ
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Θανάση ξέρεις αν μπορεί κάποιος να στείλει μόνο αποσκευές όπως γίνεται με τα ΚΤΕΛ εντός Ελλάδος;

Και με ΕΛΤΑ μπορείς να στείλεις ολόκληρη βαλίτσα. Φεύγοντας κι εγώ από Βαρσοβία είχα στείλει έτσι στην Ελλάδα 15 κιλά βαλίτσα. Τσέκαρε ποιος τρόπος είναι πιο φτηνός. Και καλά να περάσεις!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Σκέψου και το ενδεχόμενο να πετάξεις από Σόφια-Βαρσοβία. Έχει απευθείας πτήσεις που, αν και λίγο πιο ακριβές, θα σου γλιτώσουν πολύ χρόνο και ταλαιπωρία.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Τελικά έκλεισα αυτό με τη διανυκτέρευση στην Κων/πολη! Με βολεύει και η μέρα περισσότερο από τις άλλες επιλογές. Για τη διανυκτέρευση ξέρει κανείς αν πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Στο site λέει:
"...reservations must be confirmed and transfer flight’s reservation must have done for the first scheduled flight."

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Τελικά έκλεισα αυτό με τη διανυκτέρευση στην Κων/πολη! Με βολεύει και η μέρα περισσότερο από τις άλλες επιλογές. Για τη διανυκτέρευση ξέρει κανείς αν πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Στο site λέει:
"...reservations must be confirmed and transfer flight’s reservation must have done for the first scheduled flight."

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό;
Ότι πρέπει η επόμενη πτήση σου που στην προκειμένη είναι αυτή για Βαρσοβία αναγκαστικά να απαιτεί τη διανυκτέρευση επειδή δεν υπήρχε άλλη που να αναχωρουσε νωρίτερα για το ίδιο μέρος και την οποία να μπορούσες να κλείσεις. Για να σιγουρευτείς όμως ότι είσαι εντάξει πάρε τηλέφωνο με τον αριθμό κράτησης και ρώτα τους. Λογικα θα σου πουν ότι θα χρειαστεί να περάσεις από το transit desk του αεροδρομίου μόλις φτάσεις για να σε τακτοποιήσουν στο ξενοδοχείο.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Παίρνω τηλέφωνο σε ότι αριθμό της Turkish έχω βρει για να επιβεβαιώσω ότι δικαιούμαι ξενοδοχείο αλλά δεν απαντάνε. Απ' ότι είδα στο φόρουμ βέβαια έχουν ένα θέμα με τα τηλέφωνα τους οπότε θα κάνω υπομονή.

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να περάσω τις πτήσεις στην Miles&Bonus κάρτα μου ενώ έχω ξεχάσει να την δώσω κατά την κράτηση;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.107
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom