Θεσσαλονικη - Πάτρα, πως πάω;

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Καλημερα σας . Θα ηθελα να σας ρωτησω με ποιον τροπο εκτός απο το αυτοκινητο θα μπορούσα να παω απο τη θεσσαλονικη στη πατρα ; Εχει τραινο που εκτελεί αυτη τη γραμμή; Τι δυνατότητες εχω; Ευχαριστω πολυ!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Καλημέρα και καλώς ήρθες. Ναι μπορείς να πας και με τραίνο, Θεσσαλονίκη Αθήνα με τον προαστιακό μέχρι το Κιάτο και με λεωφορείο του ΟΣΕ Πάτρα με το ίδιο εισιτήριο.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Σας ευχαριστω πολυ . Ξερουμε ποση ωρα ειναι Απο αθηνα για πατρα ; Τι ειναι αυτο το λεωφορειο του ΟΣΕ ; Τι κοστος εχει; Μπορω να βρω καπου πληροφορίες;
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Το λεωφορείο του ΟΣΕ είναι δίπλα ακριβώς από το σταθμό στο Κιάτο. Στο σταθμό στην Πάτρα είναι επίσης και για την επιστροφή. Να προτιμήσεις το Exrepres εκτός αν θέλεις να χαζέψεις την διαδρομή από την παλιά εθνική οδό που είναι πολύ όμορφα. Είναι σε χρόνο η διαδρομή κατά τι περισσότερο από το ΚΤΕΛ αλλά είναι κατά πολύ ποιο άνετο. Πληροφορίες μπορείς να πάρεις από τον ΟΣΕ.

http://www.trainose.gr/
 
Last edited:

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Αν δεν θες ταλαιπωρία, μετεπιβιβάσεις, ανέβα κατέβα, κουβάλα κλπ., μόνο ΚΤΕΛ Θεσ/νίκη-Πάτρα.
Μπήκες, άραξες, free WiFi, δύο στάσεις, κοιμάσαι, ασφάλεια, θέα, έφτασες...
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Είναι πως το βλέπει ο καθένας, προσωπικά για 7 ώρες καθισμένος σε ένα λεωφορείο μου χρειάζονται 24 ώρες για να συνέλθω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom