Θρησκεία και τουρισμός

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.312
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
για ποιές αλλαγές μιλάς? Πόσους παίκτες είχαν τότε οι ομάδες θυμάσαι?

τόσο λίγους ώστε αν δεν κανεις καμια αλλαγή μετά από δυο mats δε θα μπορούν να πάρουν τα πόδια τους στο τέλος...
όχι και σουτέρ και ο χοντρός?

Από το σκαοuτερ report για τον Corny: "Además contaba con un gran repertorio de movimientos que le permitía anotar con facilidad en la zona contraria lo que unido a un muy efectivo tiro de 3 puntos hicieron que siempre tuviera unas medias de puntos muy elevadas en todos los equipos en los que militó." Mε τα τρίποντα έβγαζε το ψωμί του άνθρωπος και δεν του έμεινε η μπάλα στα χερια κάνει split out ο smith στο γιοφρέσα που βλέπει τον corny ανοιχτό, μετά το "σκριν" πάνω στο smith, σε όλο το match η ίδια κομπίνα γινόταν, αλλα που να πάρει χαμπάρι ο μακεδονομάχος. Εδώ σε match ελλάδος τουρκίας ο οκούρ βάζει 7 συνεχόμενα σουτ από τα 4 μετρα μπροστά στον τσακαλοφσκι κι αυτός επιμένει στο αγγούρι... 7 συνεχόμενα μιλάμε!!!
Να καταγραφει στα κορυφαία του ότι έβγαλε και την εθνική ελλάδος ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ σε ευρωμπάσκετ ως τεχνικός διευθυντής. Mega κατόρθωμα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.312
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
ασε κι ερχονται τελικοι play offs basket... χαμος θα γινει... θα φαγωθουμε μεταξυ μας γαυροι και βαζελακια... αλλα μην τα λεμε τωρα, γιατι πληγωνεται και ο γιωργος που δεν ειναι ελλαδα...
στο "tsak" είμαι να έρθω... μην ξύνεις πληγές
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
40% επί χρονια καριέρας.
Ίσως ο,τι πιο βρώμικο έχει βγάλει ο ελληνικός αθλητισμός μετά τον Ψωμιάδη...
πλατειάζεις για άτομο που έχει πάρει τη θέση του εδώ και πολλά χρονια στην ιστορία του παγκόσμιου μπάσκετ. καλύτερα να τα έγραφες στην αθλητική ηχώ, να είχες και ένα ώφελος.
όταν γράφεις νούμερα να τα στηρίζεις κιόλας. 40% ο Thompson? για πές και την πηγή σου. και μετά πες μας τι έκανε στο NBA.
Ξεφύγαμε εντελώς...
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδήποτε
Πάντως για τον Ιωαννίδη έχει δίκιο. Ο ορισμός του καραγκιόζη. Έιναι ντροπή που είναι υπουργός. Αν και για το Ελληνικό κοινοβούλιο το "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα'' είναι κανόνας.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Υorgo σας πονάει αλλά είναι μακράν ο καλύτερος προπονητής...
1.mea culpa, με τον Σάκοτα είχε πάρει το πρωτάθλημα η ΑΕΚ, με τον αποτυχημένο Ιωαννίδη πήγε η ΑΕΚ στον τελικό του πρωταθλητριών... χάλια τα πήγε...
2. Τις θυμάμε τις μπουνιές με τον Χριστοδούλου ήταν τότε που έγιναν τα μεγαλύτερα διαιτητικά όργια για να χάσει η ΑΕΚ από τον Παναθηναικό...
3.Τους 7 Ελληνοποιημένους του ΑΡΗ που τους βρήκες? Ο Σούμποντιτς και ο Μισούνωφ ήταν τόσο καλοί που μετράνε για 7? Εδώ έκανε παίκτη τον Λυπηρίδη και τον Ρωμανίδη ακόμα για την αξία του μιλάμε....
4. Ηταν τόσο άσχετος που ανακάλυψε τον Τόμιτς και τον Τάρλατς... σιγά τους παίκτες...
5. Ηταν ακόμη πιό άσχετος όταν έφτιαξε ομάδα με τα ψέμματα και κέρδισε τον ΠΑΟΚ μέσα στην Θεσσαλονίκη (πιστεύω να θυμάσαι για τι ΠΑΟΚ μιλάμε) και πήρε μετά το πιό απίθανο πρωτάθλημα στην ιστορία...
6. Γιώργο δεν πειράζει που δεν πας τον ξανθό καθόλου... αυτό έλλειπε να τον πας άλλωστε... τον αγαπάμε όλοι εμείς οι Ολυμπιακοί που μας έβγαλε από την αφάνεια και που πάντα τον νοσταλγούμε για την μαγκιά του , τις δηλώσεις του, την γκρίνια του, τα μπινελίκια του μα πάνω από όλα για τις ΓΝΩΣΕΙΣ του...

Υ.Γ. Συγνώμη FAMEK που σου ξεφτιλίσαμε το topic μα μέχρι και ο Όσιος Πατάπιος θέλει να ακουστεί η αλήθεια...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάντως για τον Ιωαννίδη έχει δίκιο. Ο ορισμός του καραγκιόζη. Έιναι ντροπή που είναι υπουργός. Αν και για το Ελληνικό κοινοβούλιο το "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα'' είναι κανόνας.
για πολιτική εδώ δεν μιλάμε φίλε PASCAL. κανονικά ούτε για ομάδες απλά κάνουμε λίγο πλάκα..
Ο συγκεκριμένος έχει κριθεί από την αθλητική ιστορία. οι κατηγορίες για την ΤΣΣΚΑ προκαλούν γέλιο..
στην Ελλάδα του αείμνηστου Σπαθάρη όλοι καραγκιόζηδες είμαστε.
για όλα τα υπόλοιπα απαντάει ο Traveller επάξια..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
40% επί χρονια καριέρας.
Ακριβώς και ο Φασούλας έχει 100%... ένα τρίποντο βάρεσε κι ένα μπήκε... και στο ΝΒΑ που πρόλαβε και έπαιξε 0% είχε ο χοντρός γιατί απλά δεν σούταρε...

Μόλις σφίξανε τα ζόρια αρχίσανε οι σφαλιάρες.
Ποιές σφαλιάρες έφαγε ο Ιωαννίδης δηλαδή σαν προπονητής στην Ελλάδα? Θα μας τρελλάνεις ρε Γιώργο... ένα πρωτάθλημα έχασε... σφαλιάρα είναι αυτή?

Όσο για τις εθνικιστικές κορώνες ("τους τούρκους πρέπει να τους πατάς στο κεφάλι" και μετά έφαγε 35 πόντους στo ΣΕΦ!)
Αυτό το είπε στον πρώτο γύρο όταν τους κέρδισε 40 πόντους στην Κων/λη και όλο το γήπεδο τον χειροκροτούσε τον άσχετο... Ήμουν κι εκεί μέσα...

την αλητεία με το δηλητηριασμό των παικτών τις CSKA όπου έπαιζαν 5 εναντίον 3 μέχρι να πάρει 20 πόντους διαφορα (τι ξεφτίλας! δεν έχει ξαναγίνει),
Ξεφτίλες είναι αυτοί που λένε αυτές τις ηλιθιότητες... έχεις αποδείξεις Γιώργο αγόρι μου? Τράβα στη FIBA να γίνεις και ήρωας...

Το κορυφαίο βεβαια ήταν το επεισόδιο με την αποχώρηση του ΠΑΟ από τους τελικούς όταν "αρρώστησε" ο συμφωνημένος διατητής κι εμφανίστηκε "κατά σύμπτωση" o παπαδημητριου στις κερκίδες ως θεατής με δίπλωμα προπονητή κι εθελοντικά σφύριξε το match, όπου κάγχαζε "στην πουτάνα πουτανιές ρε"!
Σατανικό!! Και γιατί κατέβηκαν οι Βαζέλες και παίξανε ρε Γιώργο?? Μας λες τώρα οτι ο Παπαδημητρίου ήταν στημένος από τον Ιωαννίδη? Σε θέλω σοβαρό...

Τον θυμάμαι σε μια συνέντευξη να λέει πως κέρδισε το φοιτητικό πρωτάθλημα πείθοντας τους αντιπαλους πως ο αγώνας ήταν άλλη μέρα...αυτοί δεν εμφανίστηκαν και το πήρε στα χαρτιά... Πανέξυπνος, μπράβο, τρομερή γάτα.
Δηλαδή εσύ σα φοιτητής δεν έχεις κάνει ποτέ στη ζωή σου πλάκα ε? Ίσα ίσα είπε ότι οι άλλοι είχαν πολύ καλύτερη ομάδα και αν παίζαμε δεν θα κερδίζαμε ποτέ... τι έγινε Γιώργο απεργεί το χιούμορ σου?

όσο για τα άλλα κίτρινα που λες θα χρησιμοποιήσω την ιστορική φράση του αγαπημένου μας... " Η ιστορία θα τον(με) δικαιώσει"
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
" Η ιστορία θα τον(με) δικαιώσει"
ε κάπου εδώ τους τελείωσες όλους νομίζω μια και κάθε λογικός θα σιωπήσει και θα προβληματιστεί.
η ιστορια τον έχει ήδη δικαιώσει. Μιλάμε για μπάσκετ στην Ελλάδα λόγω Ιωαννίδη, Γκάλη Γιαννάκη.Αλλιώς θα ασχολούμασταν όσο και με το βόλλευ.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Traveller πού τα θυμήθηκες αυτά τα θαύματα?Πρέπει να είσαι πολύ θρήσκος τελικά...Να σε δώ γονατιστό στην Τήνο και τίποτ' άλλο...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
ασε που για να τα θυμαται ολα αυτα πρεπει να τα εχει τα χρονακια του:bleh::bleh::bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Traveller πού τα θυμήθηκες αυτά τα θαύματα?Πρέπει να είσαι πολύ θρήσκος τελικά...Να σε δώ γονατιστό στην Τήνο και τίποτ' άλλο...
Έχω βάσιμες πληροφορίες από έγκριτες και σοβαρές πηγές που ισχυρίζονται οτι κάθε παραμονή αγώνα νηστεύει και το έχει τάμα να περνάει το βράδι του σε αγρυπνία σε πεντάστερο μοναστήρι υπερπαραγωγή. Εμ έτσι στα ξεκούδουνα γίνονται τα θαύματα νομίζετε;:haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.312
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πρέπει να είναι το πιο offside topic που έχει γίνει ποτέ… Από τον Άγιο Ραφαήλ στο Γιάννη Ιωαννίδη…

Ελπίζω να μην προσβάλλεται κανείς (Samion για σένα το λέω, με τον Traveller) αλληλογνωριζόμαστε πάνω-κάτω πλέον…

Λοιπόν τα παίρνω ένα-ένα πριν μας πάρει χαμπάρι ο Def και το σβήσει διότι το ποστ είναι ΤΕΛΕΙΩΣ εκτός θέματος και δε φταίει σε τίποτε αυτός/αυτή που το ξεκίνησε να του/της το κατουράμε με ακαταλαβίστικα.

πλατειάζεις για άτομο που έχει πάρει τη θέση του εδώ και πολλά χρονια στην ιστορία του παγκόσμιου μπάσκετ
Δε νομίζω να πλατειάζω…τα είπα πολύ συνοπτικά, μια φράση για κάθε ένα από ελάχιστα από την πλειάδα συμβάντων στα οποία έχει πρωταγωνιστήσει. Όσο για τη θέση του στο παγκόσμιο (;;;) μπάσκετ! Ποιος τον ξέρει εκτός Ευρώπης; Ακόμη κι εντός Ευρώπης έμεινε στην ιστορία ως ο πιο λούζερ κόουτς στην ιστορία της Ευρωλίγκας (0/6… keep walking Yannis). Η Gazzeta dello Sport τον ονόμασε ουρακοτάγκο μετά το ματς των ιπτάμενων ποτηριών στο Πέζαρο με τη Σκαβολίνι, οι Ισπανοί δημοσιογράφοι ακόμη απορούν τι σημαίνει “gamo to hristo sou” στα τάιμ άουτς (κάποιο συνδυασμένο ζον πρες θα είναι για να δίνει τέτοιες οδηγιάρες συνεχώς) και δε θυμάμαι να έχει πάρει ούτε ένα βραβείο διεθνώς, εκτός από του βατόμουρου για το Ευρωμπάσκετ στο οποίο μας έβγαλε τελευταίους (χάσαμε ΚΑΙ από τη Τσεχία για όποιον το ξέχασε). Ένας άνθρωπος που πάντα του έφταιγαν οι διαιτητές, που είχε εμμονές με δεισιδαιμονίες (στη Θεσσαλονίκη ακόμη γελάνε με το ότι πήγε και τράκαρε το αμάξι του στο ίδιο σημείο που είχε ατύχημα πριν κερδίσει τον ΠΑΟΚ για το κύπελλο), που δεν ξέρει να χάνει (δεν πήγαινε σε συνεντεύξεις τύπου ή όταν πήγαινε έκανε αυτά που έκανε μετά το χαμένο κύπελλο από τον Άρη στο Αλεξάνδρειο, μέχρι και βιντεάκι των ΑΜΑΝ έγινε) που τα έβαζε –ως δειλός- πάντα με τον εύκολο στόχο (κανένα Λυπηρίδη, κανένα Σιγάλα) κι έκανε την πάπια μπροστά στις βεντέτες («ναι Νικολάκη μου, ναι…» στο Γκάλη όταν οι άλλοι άκουγαν γαμοσταυρίδια), που έκλεβε εισιτήρια σε υπόγεια…τι σεβασμό να εμπνέει; Άνθρωπος που μπροστά στις κάμερες ανοίγει το φερμουάρ του, που χοροπηδάει σα χιμπατζής, που παραδίδει σακάκια στο Συμεωνίδη, που αφήνει σεξουαλικά υπονοούμενα για χιλιάδες ανθρώπους μπροστά στην κάμερα (και μετά όταν του βγάλανε τραγουδάκια για τη γυναίκα του έβαζε τα κλάματα), που παίζει 5 εναντίον 3…. Αυτό το τελευταίο για μένα ήταν ΚΑΙ αηδιαστικό εκτός από δείγμα ανασφάλειας και κόμπλεξ. Διεθνώς δεν έχει καν αναγνώριση, οι ξένοι τον έβλεπαν όπως βλέπουμε εμείς τον Αλέφαντο: με συμπάθεια και χαμόγελο για το γραφικό του χαρακτήρα του. Το ότι τα ίδια του τα πουλέν κατέθεσαν εναντίον του στη δίκη εναντίον Κόκκαλη λέει πολλά για έναν άνθρωπο που έμεινε χωρίς φίλους, αλλά κυρίως, χωρίς σεβασμό στο χώρο. Δεν έχω ακούσει ούτε έναν ξένο κόουτς να λέει καλή κουβέντα για τον κόουτς Yannis. Θυμάμαι μόνο τον Ομπράντοβιτς να του λέει “good game Yannis” μετά από κάθε σφαλιάρα. Ο Μεσίνα δεν ήθελε ούτε να τον βλέπει, ο Ρέπεσα αποχωρούσε εις ένδειξη της «βρώμας από τα τσιγάρα και την ιδρωτίλα» και για τον Ίβκοβιτς ας μην τα λέμε καλύτερα…

όταν γράφεις νούμερα να τα στηρίζεις κιόλας. 40% ο Thompson? για πές και την πηγή σου.
Ο Ομπράντοβιτς στη συνέντευξη Τύπου είναι η πηγή μου. Ξεκινάει ο (αιώνια) ηττημένος τις δηλώσεις εξηγώντας τις οδηγίες της τελευταίας επίθεσης και της άμυνας και λέει ότι ο «Τόμπσον δεν έχει ξανασουτάρει για τρεις». Τον διακόπτει ο Ζοτς ψιθυρίζοντας στο μικρόφωνο «40% έχει φέτος, κόουτς» και οι δημοσιογράφοι πέφτουν κάτω από τα γέλια. Την προηγούμενη χρονιά η Μπανταλόνα έχει φτάσει στον τελικό, ενώ παίρνει και το πρωτάθλημα στον πέμπτο τελικό από τη Ρεάλ…σε εκείνον μόνο είχε 4/5 ο Corny, τους είχα δει και τους πέντε. Τα σπλιτ του Σμιθ είναι όλο το παιχνίδι τους, με το Γιοφρέσα να είναι πρώτος αποδέκτης και να μοιράζει σε Τόμπσον και Φεράν στις δυο διαγώνιες.
καλύτερα να τα έγραφες στην αθλητική ηχώ, να είχες και ένα ώφελος.
Τι όφελος να έχω; Προτιμώ το travelstories, σε αντίθεση με την παλιοφυλλάδα.

και μετά πες μας τι έκανε στο NBA.
Ο άνρωπος ήταν θρύλος στο UCONN, εκ των σημαντικότερων μπασκετικών κολεγίων στις ΗΠΑ. Πάει στο ΝΒΑ για μια χρονιά όλη κι όλη, στα 22 του, με μέτριους μέσους όρους και μικρό χρόνο συμμετοχής, αν θυμάμαι κάτι σαν 2,5 πόντοι, αλλά τι πάει να πει αυτό; Πόσοι freshmen έχουν καλύτερους Μ.Ο; Πόσοι Ευρωπαίοι είχαν γελοίους Μ.Ο στο ΝΒα και θριάμεβευσαν εδώ; Δεν έπαιξε άλλη χρονιά, πάει στην Ευρώπη, όπου σε ορισμένες χρονιές έχει νταμπλ-νταμπλ μέσον όρο (!), με εξαιρετικό ριμπάουντ, αν θυμάμαι καλά την προηγούμενη του ’94 χρονιά είχε 21 και 10 αντίστοιχα, δηλαδή καλύτερα στατιστικά από τον Τάρπλεη, χωρίς να κάνω σύγκριση, ενδεικτικά το λέω. Το ότι ο ξανθός άρχισε τα «παρά φύσιν» και «δεν έχει ξανασουτάρει» στη συνέντευξη τύπου είναι χαρακτηριστικό του χαρακτηρα του…όσα δε φτάνει η αλεπού…

Τις θυμάμε τις μπουνιές με τον Χριστοδούλου ήταν τότε που έγιναν τα μεγαλύτερα διαιτητικά όργια για να χάσει η ΑΕΚ από τον Παναθηναικό...
Μέσα ήμουν…επικό ματς, με μερικές δεκάδες ΑΕΚτζήδες να εμφανίζονται στο ημίχρονο στα πάνω διαζώματα, ιπτάμενες αλυσσίδες και σκουπιδοτενεκέδες, ο ξανθός τρώει μόνος του μια χύμα στις φόρμες του πάγκου (σε απανωτά ριπλέη από τον ΑΝΤ1 η σκηνή όπου βγάζει ένα μανίκι και το δαγκώνει!! Κολλητήρι σκέτο!) και ρίχνει μια στο φροντιστή του. Η διαιτησία ήταν τόσο υπέρ του Παναθηναϊκού όλη τη χρονιά, όπου έχουμε το τέλειο αυτοξεβράκωμα: σε απάντηση προς τις δηλώσεις του Ιωαννίδη για τη «σέρβικη μαφία του Ίβκοβιτς» ο Ολυμπιακός απαντάει με γραπτή ανακοίνωση για την «ιωαννίδικη μαφία». Μπλέξανε τα μπούτια τους οι μαφίες. Το γιατί τον πλάκωσε ο Φάνης το εξήγησε μόνος του σε τρισέλιδη συνέντευξη στο Τρίποντο.

Ηταν τόσο άσχετος που ανακάλυψε τον Τόμιτς και τον Τάρλατς... σιγά τους παίκτες...
Ε, όχι δα, ο Κιτσάνοβιτς ανακάλυψε τον Τόμιτς, βασικός στην εθνική Σερβίας που παίρνει το παγκόσμιο εφήβων ήταν…δεν ανακαλύπτεις το βασικό σταρ της εθνικής Σερβίας! Γι’ αυτό άλλωστε δεν είχε και δικαίωμα συμμετοχής στην Εθνική Ελλάδος, λόγω του ότι ήδη ήταν διεθνής με τους Σέρβους (ή τους Γιουγκοσλάβους; Το ’91 νομίζω ήταν στο μεταίχμιο). Ο Τάρλατς μια από τα ίδια, αν και δε νομίζω ότι ήταν και κανένα τρομερό ταλέντο…όπως λένε κι οι παλιοί «δυνατό παιδί με ισχυρά λακτίσματα» αν και φταίει ο Δάρας ο χασάπης που κόντεψε να τον κάνει να πάει από γάγκραινα (το δε Σιγάλα τον έβαλε μια φορά να παίξει με ραγισμένο κόκαλο στο πόδι, εξαιρετική περίπτωση γιατρού, για το Χούτο θυμάστε τι του έκανε…). Δε θυμάμαι τον Ιωαννίδη να αναδεικνύει ταλέντα…αν θυμάστε εσείς κανένα, ευχαρίστως να το σχολιάσουμε.

Ηταν ακόμη πιό άσχετος όταν έφτιαξε ομάδα με τα ψέμματα και κέρδισε τον ΠΑΟΚ μέσα στην Θεσσαλονίκη (πιστεύω να θυμάσαι για τι ΠΑΟΚ μιλάμε) και πήρε μετά το πιό απίθανο πρωτάθλημα στην ιστορία...
Όχι δε θυμάμαι. Ο ΠΑΟΚ πήρε ένα πρωτάθλημα όλο κι όλο, κι αυτό απλήρωτη όλη η ομάδα, με το Βεζυρτζή να αποχωρεί. Από την επόμενη ήταν σκορποχώρι και σε καμία περίπτωση δεν είχε τα λεφτά να πάρει υπερστάρ τύπου Πάσπαλι και Μπέρι…

τον αγαπάμε όλοι εμείς οι Ολυμπιακοί που μας έβγαλε από την αφάνεια και που πάντα τον νοσταλγούμε για την μαγκιά του , τις δηλώσεις του, την γκρίνια του, τα μπινελίκια του μα πάνω από όλα για τις ΓΝΩΣΕΙΣ του
Ε, ναι, ειδικά για τις γνώσεις του!!!!!!!

«στην Ελλάδα του αείμνηστου Σπαθάρη όλοι καραγκιόζηδες είμαστε»
Ε ναι, απλά σε κάποιους τους το θυμίζουν όπου κι αν πηγαίνουν… είτε για βόλτα στις Βρυξέλλες (οπαδοί του Άρη) είτε σε όλα τα γήπεδα της Ελλάδας. Κι εμένα μου αρέσουν οι άνθρωποι με νεύρο, αλλά το γελοίο έχει και όρια, ειδικά όταν μπλέκει με το αισχρό.


στο ΝΒΑ που πρόλαβε και έπαιξε 0% είχε ο χοντρός γιατί απλά δεν σούταρε
Το σουτ είναι κάτι που ανέπτυξε στην Ευρώπη, στο ΝΒα έπαιξε μια χρονιά δέκα χρόνια πριν το ματς για το οποίο συζητάμε. Μάλλον κι ο Ιωαννίδης τη μπαγιάτικη στατιστική που έψαξες κι εσύ είδε, γι’ αυτό έμεινε στον άσο πάλι.

Θα μας τρελλάνεις ρε Γιώργο... ένα πρωτάθλημα έχασε... σφαλιάρα είναι αυτή?
Δεν έχασε ένα… το τελευταίο που πήρε ήταν το ’96. Από τότε μέχρι που αποσύρθηκε μηδέν εις το πηλίκον, οπότε και αποσύρθηκε για να «υπηρετήσει τον αθλητισμό από άλλο μετερίζι». Τρελή προσφορά! Δώσε κι άλλα στο λαό Γιάννη.

Αυτό το είπε στον πρώτο γύρο όταν τους κέρδισε 40 πόντους στην Κων/λη και όλο το γήπεδο τον χειροκροτούσε τον άσχετο...
Ωραία δήλωση! Βλαχοεθνικισμός και κιτσαρία σε φόντο αθλητικό. Η δήλωση είναι το θέμα κι όχι το αν νίκησε ή έχασε. Κι οι άλλοι του έριξαν μια τριαντάρα μες στο σπίτι του αλλά δεν είπαν τέτοιες μπούρδες. Αλλά βέβαια, οι άλλοι δεν είχαν τις ρίζες του Ιωαννίδη…

Ξεφτίλες είναι αυτοί που λένε αυτές τις ηλιθιότητες... έχεις αποδείξεις Γιώργο αγόρι μου? Τράβα στη FIBA να γίνεις και ήρωας...
Το ότι οι άνθρωποι δηλητηριάστηκαν είναι γεγονός… Μέχρι και στο Γενικό Χημείο του Κράτους πήγαν κι έκαναν ανάλυση, αν θυμάσαι. Αυτό που δε μπόρεσαν να αποδείξουν είναι αν τα περίφημα νερά τα έβαλε ο επίσημος Ολυμπιακός. Το σχόλιό μου δεν έχει να κάνει με το αν τους δηλητηρίασε ο Ιωαννίδης, δε με αφορά καν αυτό, αν και τον έχω ικανό. Έχει να κάνει με την ΞΕΦΤΙΛΑ του ότι βλέπεις κάτι παλικάρια να παραπαίουν (ειδικά ο Μοργκούνοφ ήταν συγκινητικός) και παίζεις 5 εναντίον 3 για ένα δεκάλεπτο ολόκληρο ώστε να πάρεις διαφορά 20 πόντων… Είναι ή δεν είναι ΞΕΦΤΙΛΑ;;; Τόσο πολύ τους φοβόταν πια; Τέτοιος χέστης; Και στο αποκορύφωμα, στα τελευταία λεπτά παίζει κι ο Ολυμπιακός με 3 για να κάνει «ηρωικές δηλώσεις» ο Μακεδονομάχος ότι «τον εχθρό δεν τον σκοτώνεις» και άλλα τέτοια εμπριμέ όταν επί ένα δεκάλεπτο τους βλέπει να σφαδάζουν και παίζει 5 εναντίον 3. ΝΤΡΟΠΗ. Αν ήταν μάγκας ας δεχόταν να υπογράψει με τον κομισάριο για την επανάληψη του αγώνα όπως του ζητήθηκε. Αλλά ο άνθρωπος είναι ο ορισμός του «ο σκοπός αγιάζει τα μέσα». Keep walking, Yannis που έλεγε κι ένα ΠΑΟΚτζίδικο πανώ…

Σατανικό!! Και γιατί κατέβηκαν οι Βαζέλες και παίξανε ρε Γιώργο??
Διότι όταν αρνήθηκαν πετάχτηκε ο Ολλανδός με τον κανονισμό στο χέρι, που ήταν σαφής: σε περίπτωση κωλύματος του διαιτητή (τότε ήταν 2 οι διαιτητές, μην ξεχνιόμαστε) γίνεται ανακοίνωση από τα μικρόφωνα κι αν βρεθεί διαιτητής της αντίστοιχης κατηγορίας στο γήπεδο τότε αυτός παίρνει τη θέση του. Αν ο Παναθηναϊκός δεν έπαιζε, μηδενιζόταν.

Μας λες τώρα οτι ο Παπαδημητρίου ήταν στημένος από τον Ιωαννίδη? Σε θέλω σοβαρό...
Όχι βρε!!!!! Απλώς ο άνθρωπος περνούσε έξω από το κλειστό της Γλυφάδας και λέει «ρε δε μπάινω να δω ένα ματς;» Και ωωωωω, τι σύμπτωση φωνάζουν από τα μικρόφωνα. Ακόμη μεγαλύτερη σύμπτωση όμως είναι ότι (κρατήσου) είχε και τη διαιτητική στολή μαζί του! Στημένος; Για όνομα του Θεού, περαστικός από το γήπεδο του τρίτου τελικού με τη στολή του ήταν ο άνθρωπος!

Δηλαδή εσύ σα φοιτητής δεν έχεις κάνει ποτέ στη ζωή σου πλάκα ε? Ίσα ίσα είπε ότι οι άλλοι είχαν πολύ καλύτερη ομάδα και αν παίζαμε δεν θα κερδίζαμε ποτέ... τι έγινε Γιώργο απεργεί το χιούμορ σου?
Όταν η πονηριά γίνεται όμορφα, και πλάκα έχει και χιούμορ. Όταν η τσατσιά γίνεται τρόπος ζωής, ε, το χιούμορ μου μένει στα υψίπεδα της Βολιβίας.

Η ιστορία θα τον(με) δικαιώσει
Φοβάμαι ότι η ιστορία έγραψε ό,τι ήταν να γράψει. Εκτός κι αν επιστρέψει στους πάγκους, πράγμα θετικότατο για το μπάσκετ, μιλάμε για το μεγαλύτερο αγκιτάτορα διεθνώς. Για όσους είμαστε φόλα μπασκετικοί, η παρουσία ενός ανθρώπου που αγαπάμε να μισούμε (κατ’ εμέ δικαίως, κατ’ εσέ αδίκως, αλλά αυτό είναι το ωραίο του φόρουμ) θα ανέβαζε την αδρεναλίνη κι άλλο. Όχι ότι θέλουν κι άλλο τα ελληνικά πλέη οφς δηλαδή…

Λοιπόν ψηφίστε όλοι δαγκωτό Ιωαννίδη διότι εκτός από 0/6 (θυμάστε τον Παβλίσεβιτς κάθε φορά που τον ρώταγαν γιατί δεν κάνει αλλαγές τι έλεγε; Three cups mister! Και σήκωνε τα τρία δάχτυλα!) σε φάιναλ φορ, είναι ΚΑΙ φανταστικός ρήτορας εντός βουλής:

Μιλάμε για μπάσκετ στην Ελλάδα λόγω Ιωαννίδη, Γκάλη Γιαννάκη.
Ε όχι και στο ίδιο τσουβάλι!!! Ο Γκάλης κι ο Γιαννάκης είναι διεθνώς αναγνωρισμένες αξίες με σωρεία βραβεύσεων και πανευρωπαϊκοί θρύλοι-τέρατα. Ο ξανθός για τοπική κατανάλωση και μάλιστα περιορισμένη και διχασμένη…

Θυμάστε τότε που έβαλε το Ουίλτζερ να πίνει φραπέδες παραμονή του αγώνα με τη Μιλάνο; «Πίνε αγόρι μου, μπράβο παιχταρά μου, θα ξεχειλίζεις ενέργεια άυριο», μπροστά στον έκθαμβο Τορνατώρο… Και με το που ξεκινάει το ματς την επόμενη, παίρνει τάιμ άουτ στο τρίτο λεπτό κι αρχίζει να λέει στον Ιωαννίδη τον Ολλανδό: «πες στον Καναδό ότι %&$%#%%!, που εχθές μου έπινε καφέδες και τώρα δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του!».

Def, άστο μια-δυο μέρες και μετά σβήσε τα άσχετα...το παραχέσαμε και ομολογώ πρώτος εγώ...
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom