ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ!!!!!

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Χρόνια πολλά σε όλους!!!!! παιδια χρειάζομαι βοήθεια.Ενω έχω κανει μια ολόκληρη λίστα με τα μέρη που θα ήθελα να επισκεφθώ στην Ελλάδα και τον κόσμο,έχω κολλήσει.:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes: Μου είπε ο αντρας μου να διαλέξω ένα μέρος όπου θέλω(Ελλάδα ή εξωτερικό) να πάμε το Γενάρη απο Πέμπτη εώς Κυριακή και δεν ξέρω τη να του πώ....:xmas_redface:ρίξτε καμιά ιδέα.Θα προτιμούσα Ελλάδα μια και το Φλεβαρη κανονήσαμε για Ρώμη και το Μαϊο στην επέτειο μας Πράγα(πρώτα ο Θεός).
Να σημειωθεί οτι θα έχουμε μαζί μας και το τεσσάρων μηνών κουτσουνάκι μας:xmas_cheesygrin:.Οπότε να μην πάμε σε τίποτα κατσαβραχα.Ευχαριστω εκ των προτέρων....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ενα τετραημερο στο νομό Σερρών θα ειναι ιδανικό!

--- εχει χαμαμ, βλ Αγκιστρο
--- εχει λίμνη, βλ Κερκίνη
---εχει και χιονοδρομικό κέντρο βλ Λαιλιάς
--- εχεθ σπηλαιο εντυπωσιακό βλ Αλιστράτη
--- έχει αρχαιολογικό χώρο βλ. λέων Αμφίπολης και ομωνυμο αρχαιολογικο Μουσείο
--- έχει ιστορικό χώρο, βλ οχυρό Ρούπελ
--- εχει ποτάμι. βλ Στρυμώνας
--- εχει μοναστήρια. βλ Τιμιος Σταυρός εξω απο τις Σέρρες

ολοι οι παραπάνω προορισμοι ειναι 1,5 ωρα απο Θεσσαλονικη με αρκετά καλό οδικό δίκτυο,

μια εικονα μπορείς να πάρεις εδώ:
Δήμος Σερρών - Αξιοθέατα
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
thano Ευχαριστώ αλλά....έπεσες στην περίπτωση......να είμαι απο ΄κει.
πάντως θα ήταν όντως τέλεια!!!!
 

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία
πέλλα: παλαιό αγ. αθανάσιο, λουτρά πόζαρ, έδεσσα
ήπειρος: γιάννενα, ζαγοροχώρια
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
...υπαρχει και η επιλογή για ενα μίξ:
δηλαδη δραμα, καβάλα και ξάνθη
η πελλα, κατερίνη και θεσσαλονίκη!
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
θάνο , έδωσες καταπληκτική ιδέα σε μένα , που δεν έχω παέι ποτέ σε εκείνα τα μέρη!!!

χμμμ ορμητήριο η Θεσ/κη?Νομός Ιωαννίνων (που έχει και πολλές επιλογές , είναι και κοντά με ην Εγνατία ) ή νομός Ευρυτανίας...πανέμορφα μέρη.
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
Εγώ για 4 μέρες θα πήγαινα Κωνσταντινούπολη.Και κοντά και εξωτερικό και ατμοσφαιρικό.
Με το μωρό δεν ξέρω τι θα κάνεις μόνο.... γιατί δεν θα εμπιστευόμουν να το αφήσω έστω μισή ώρα στο δωμάτιο ξενοδοχείου ....ή οπουδήποτε τελοσπάντων ....(αν και καλό είναι να μαθαίνει από νωρίς και να γίνει super travelstoρίτης)
Για Ελλάδα προτείνω Μύκονο.Δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει ότι χειμώνα είναι ωραία.Αν ήταν άλλη εποχή δεν θα στο πρότεινα.Για ρώτα για Μύκονο πλάκα πλάκα.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Για Ελλάδα προτείνω Μύκονο.Δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει ότι χειμώνα είναι ωραία.Αν ήταν άλλη εποχή δεν θα στο πρότεινα.Για ρώτα για Μύκονο πλάκα πλάκα.
Μόνο Αλβανούς έχει το χειμώνα στη Μύκονο που ασχολούνται με το μυστρί και το πηλοφόρι!Επίσης και μερικούς αλκοολικούς ''επώνυμους'' που κρύβονται εκεί για να μην τους ''προβάλουν'' γνωστά τηλεοπτικά κανάλια τα οποία αυτή την περίοδο ασχολούνται με τη ''Μύκονο του χειμώνα''.
Αλήθεια τι το ενδιαφέρον έχει γενικώς η Μύκονος?

Από νησί κοντά στην Αθήνα εκτός Αργοσαρωνικού προτείνω Άνδρο και Τζια.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εξόρμηση στό Πήλιο...που προσφέρεται όλες τις εποχές του χρόνου!και έχει τόσα μέρη να δείς!
Διαλέγεις ένα μέρος για διαμονή πχ Πορταριά που είναι και σχετικά κοντά στο Βόλο και από κει και πέρα τόχεις σαν ορμητήριο και πάς παντού...Βυζίτσα,Τσαγκαράδα κλπ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Βρε παιδιά, Γενάρη μήνα σε νησί? Για την Ελλάδα μιλάμε. Η απόλυτη θλίψη. (από τη θλίψη εξαιρούνται βέβαια κάποια από τα μεγάλα νησιά)

Και ένας ακόμα λόγος, θα καταφέρει να πάει και να γυρίσει? Καιρός, δρομολόγια κλπ? Υπολογίστε ότι η κοπέλα έχει και μωρό.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλημέρα!!!!Ωραίες ιδέες παίδιά όλες και σας ευχάριστώ.Σοφία και Θάνο μάλλον Ιωάννινα θα του πώ.Δεν έχω πάει και είναι και κατάλληλο και για μωρό.Ηδιαδρομή είναι μέγάλη αλλά οι μέρες αρκετές και δε θα το ταλαιπωρήσουμε!!!!!
Lalibela η Κωνσταντινουπολη είναι τέλεια ιδέα αλλα θέλω να αποφύγω μέρη της ανατολής με 4 μηνών μωρό.Μύκονο θα την αφήσω για καλοκαίρι.Ομορφο νησί αλλά με χαλάει να βλεπω θάλλασα κ να μη μπορώ να μπώ
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εξόρμηση στό Πήλιο...που προσφέρεται όλες τις εποχές του χρόνου!και έχει τόσα μέρη να δείς!
Διαλέγεις ένα μέρος για διαμονή πχ Πορταριά που είναι και σχετικά κοντά στο Βόλο και από κει και πέρα τόχεις σαν ορμητήριο και πάς παντού...Βυζίτσα,Τσαγκαράδα κλπ
Χμμμμ και πήλιο....δεν κακό.Εχω πάει αλλά ξαναπήγενα ευχαρίστως!!!!!
Τώρα θα είναι κ διαφορετικά όταν πήγα είμουν ελεύθερη και τωρα θα έχω το αστεράκι μου μαζι!!!!!:xmas_biggrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.749
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom