ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ!!!!!

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Από νησί κοντά στην Αθήνα εκτός Αργοσαρωνικού προτείνω Άνδρο και Τζια.


Ομορφο νησί αλλά με χαλάει να βλεπω θάλλασα κ να μη μπορώ να μπώ

Γιατί όχι Σύρο;Είναι κοντά,δεν θα ταλαιπωρηθεις με το παιδί σου,είναι πανέμορφη όλες τις εποχές του χρόνου και όσον αφορά την θάλασσα...παρότι νησί δεν είναι και τόσο καταπληκτική για να την λαχταρήσεις.
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Γιάννενα ειναι η καλυτερη επιλογη νομίζω!είναι πανέμορφα αυτη την εποχή και εχει να κάνεις ωραίες κοντινες εξορμησεις( Ζαγόρι ή Μετσοβο σε εικοσι λεπτα).
Τα νησιά καλύτερα να αποφευγονται αυτη την εποχη και με τοσο μωρό παιδί!Αν αποφασίσεις για Γιάννενα ειμαι εδω για οτι πληροφορία θέλεις!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Αυτή την εποχή επίσης όμορφα είναι στην ορεινή Αρκαδία.
Δημητσάνα ,Στεμνίτσα,Καρύταινα,Βυτίνα κλπ
Και σχετικά κοντινός προορισμός.
Όπου κι αν πας ,ένα είναι σίγουρο,με δύο παλικάρια παρέα θα περάσεις καταπληκτικά:xmas_razz:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.140
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως το παιδί παραείναι μικρό για να το τραβολογάτε σε χειμερινά τετραήμερα? Και μόνη η έκθεση στο κρύο νομίζω ότι είναι πρόβλημα ακόμη...
Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Ρωτήστε καλύτερα τον παιδίατρό σας...

Θα σας πρότεινα να αφήσετε το μωρό σε καλά χέρια, και να πάτε να ξεσκάσετε μόνοι σας ένα τετραήμερο. Ιδανική εκείνη την εποχή είναι η Brugge στο Βέλγιο, αλλά αν σας πέφτει μακρυά, μπορείτε να πάρετε και τα Ελληνικά βουνά...
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
και τωρα θα έχω το αστεράκι μου μαζι!!!!!


Joela, συγνώμη, άσχετο με το θέμα, αλλά η φωτογραφία σας πραγματικά είναι υπέροχη...
Να σου ζήσει..:xmas_razz:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
8.165
Μήπως το παιδί παραείναι μικρό για να το τραβολογάτε σε χειμερινά τετραήμερα? Και μόνη η έκθεση στο κρύο νομίζω ότι είναι πρόβλημα ακόμη...
Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Ρωτήστε καλύτερα τον παιδίατρό σας...

Θα σας πρότεινα να αφήσετε το μωρό σε καλά χέρια, και να πάτε να ξεσκάσετε μόνοι σας ένα τετραήμερο. Ιδανική εκείνη την εποχή είναι η Brugge στο Βέλγιο, αλλά αν σας πέφτει μακρυά, μπορείτε να πάρετε και τα Ελληνικά βουνά...
Συμφωνώ με taver! Δεν είναι τόσο το κρύο, αλλά 4 μηνών σε Ζαγοροχώρια κ.λ.π. είναι πολύ μικρό! Τόσες ώρες στο αυτοκίνητο και με κάποιες διαδρομές εκτός Εθνικών Οδών, δεν θα είναι ταλαιπωρία για το μωρό? Συν του ότι και εσείς δεν θα μπορέσετε να κάνετε κάποια πράγματα που πραγματικά αξίζουν και κυρίως πεζοπορία που ενδείκνυται σε τέτοια μέρη!
Προσωπικά θα διάλεγα μια μεγαλύτερη πόλη, κοντά στην Αθήνα (εάν η αφετηρία σου είναι Αθήνα, βέβαια), που προσφέρεται για ένα χαλαρό 4ήμερο (βολτίτσες και άραγμα)... π.χ. Ναύπλιο!
 

MIRROR

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
εφ,οσον δεν πήγες ιωάννινα προσυπογράφω τις προτάσεις αλλων μελλών ανεπιφύλακτα.{μην ξεχάσεις μουσείο βρέλη-σπύλαιο} και φυσικά ζαγορωχόρια.
αν το μωράκι ειταν μεγαλύτερο θα πρότεινα ναύπλιο {το καλοκαίρι ομως ειναι κοντά}
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα συμφωνήσω με τη ΝΤΙΝΑ, για την ορεινή Αρκαδία...είναι πανέμορφη !
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Joela χρόνια πολλά και καλή Πρωτοχρονιά!Θα συμφωνήσω μαζί σου με τα Γιάννενα και τα Ζαγοροχώρια!Είναι πολύ ωραία μέρη!Μείνετε μία μέρα στην πόλη και τις υπόλοιπες ανεβείτε στο κεντρικό Ζαγόρι να απολαύσετε την όμορφη φύση!Είναι ρομαντικά μέρη!Και γω προσπαθούσα χρόνια να πάω και τα κατάφερα το καλοκαίρι!Έχω να σου προτείνω και ξενώνα στους Κήπους Ζαγορίου, αν θέλεις. Πεντακάθαρο, πολύ ζεστό, ωραία διακοσμημένο, με άνετους χώρους και φοβερή φιλοξενία!Φαντάζομαι οτι τώρα το χειμώνα η περιοχή θα είναι ακόμη πιο ωραία!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.140
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω να σου προτείνω και ξενώνα στους Κήπους Ζαγορίου, αν θέλεις. Πεντακάθαρο, πολύ ζεστό, ωραία διακοσμημένο, με άνετους χώρους και φοβερή φιλοξενία!Φαντάζομαι οτι τώρα το χειμώνα η περιοχή θα είναι ακόμη πιο ωραία!
Άντε, ας αρχίσουμε να σηκώνουμε τα χέρια όσοι έχουμε μείνει στο "Σπίτι του Αρτέμη" (φαντάζομαι κι εσύ αυτό εννοείς....)
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
150
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
και τωρα θα έχω το αστεράκι μου μαζι!!!!!


Joela, συγνώμη, άσχετο με το θέμα, αλλά η φωτογραφία σας πραγματικά είναι υπέροχη...
Να σου ζήσει..:xmas_razz:
Ευχαριστώ!!!!Το παιδάκι μου ήταν μόλις δυο ημερών και με είχε παρει ο ύπνοσ με αυτό το χαζό χαμόγελο το οποίο δε λέει να φύγει απο τότε χιχιχι.
Και ο αντρας μου δεν έχασε ώρα.μας αποθανάτισε.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
150
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Για το μωράκι μην ανησυχητε.Ρωτησα το γιατρό και μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα,αρκει φυσικά να ντύνεται καλα.Ασε που πέρσι σε αυτή την ηλικία η αδερφή μου πήρε το μωρό της και έφτασε η χαρη τους στην Αυστρία.Και καθόλου δεν τους κούρασε!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.910
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom