Ινδία Νεπάλ ΙΝΔΙΑ - ΝΕΠΑΛ 2011

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Low Budget αεροπορική στην Ινδία (αξίζει να ρίξεις μια ματιά): www.spicejet.com. Δεν την είχα χρησιμοποιήσει, αλλά είχα δει κάτι τιμές πολύ τζάμπα.
Επίσης, για λόγους χρόνου και αριθμού παρέας, είχαμε πάει δέκα, καλή τους ώρα, είχαμε χρησιμοποιήσει ταξιδιωτικό πρακτορείο από Νεπάλ (κανόνισε και το κομμάτι της Ινδίας, αλλά και το κομμάτι του Θιβέτ όπου συνεχίσαμε μετά το Νεπάλ) και είχαμε μείνει πολύ ικανοποιημένοι. Το trekkers society Destination Nepal, Nepal Tours, Tours in Nepal, Nepal Tour, Travelling in Nepal, Trekking in Nepal, Nepal Treks, Travel to Nepal, Tibet Tours, Tibet Tour, Destination Nepal, Tibet Travel, Tibet Tourism in Nepal, Nepal Tibet Tours, Nepal Tibet Tourism μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις μια προσφορά από κει...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Για παραδειγμα με 8 ευρω μεση τιμη ξενοδοχειου (γυρω στα 15 κανει ενα υπερ απλο δωματιο δικλινο, εγω προσωπικα εμεινα σε φτηνοτερα αλλα δε τα συνηστω) επι 15 μερες ειναι ηδη 120, μια εσωτερικη πτηση γυρω στα 40, φαι νερα χυμοι καθε μερα 5-6 ευρω επι 15 ειναι 80 εχουμε φτασει ηδη στα 240, πες οτι 8α παρεισ και 2-3 τρενα αλλα 30-40 ευρω ειμαστε στα 280..... Θα εχεις ομως και αλλα καθημερινα μικροεξοδα οπως τουκ τουκ, ενα 2 ευρο θα φευγει τη μερα εκει, οποτε +30,παμε 310 , αν θες να πιεις μπυρες μπυρες που κοστιζουν ενα ευρω, ανεβαινεις...Και μη ξεχνας απροοβλεπτα εξοδα οπως η εισοδος στο Ταζ μαχαλ που εχει γυρω στα 12 ευρω, 2 αναμνηστικα δε θα παρεις...

Εγω τα 800 τα βρισκω πολλα , αν πας σε φαση πιο Backpacker μπορεισ να τη βγαλεις με ενα 500αρι.... Αλλα θα ειχα στη καρτα μου 800 για παν ενδεχομανο....

Εμεις τη βγαλαμε με 1000 35 μερες, αλλα μετα τις πρωτες δεκα μερες που ειχαμε εξοικιωθει με τιμες και παζαρια χαλαγαμε πολυ λιγοτερα...εσυ δε θα εχεις αυτο το περι8ωριο.

Μα ξεχνας επισης οτι για να πας και Ινδια και Νεπαλ πρεπει να πεταξεις προς Κατμαντου, η οποια δεν ειναι και τοσο φτηνη πτηση, αλλιως αν πας οδικως 8α χασεισ 2 απο τισ 15 μερες στο δρομο....

Γενικα για 15 μερες 8α περιοριζομουν σε μια απο τις 2 χωρες....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.967
Να καταθέσω την ταπεινή μου άποψη...
Τα ξενοδοχεία στην Ινδία κάτω από 50 ευρώ είναι απλώς τραγικά...
Όσον αφορά στο φαγητό τα πράγματα είναι καλύτερα... μπορείς να φας του σκασμού σε καλά και καθαρά εστιατόρια με 10ευρώ το άτομο... για ακόμα φθηνότερα πρέπει να στραφείς σε εστιατόρια αμφιβόλου υγιεινής και ποιότητας...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Να καταθέσω την ταπεινή μου άποψη...
Τα ξενοδοχεία στην Ινδία κάτω από 50 ευρώ είναι απλώς τραγικά....
Συμφωνούμε..
Η καθημερινότητα ενός ταξιδιου στην Ινδία δεν είναι εύκολη υπόθεση!!
ολα τα αντέχεις αλλα το βράδυ τα σεντόνια πρέπει να ειναι καθαρά,το κρεβάτι άνετο και το μπάνιο μυριστό για να μπορεσεις να ξεκινήσεις την επόμενη μερα και να την παλέψεις!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.262
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom