Ιαπωνία,Κίνα ή ΗΠΑ για καλοκαίρι 2009

phil

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία ή Κίνα ή ΗΠΑ
Γεια σας.Θα ήθελα να ξεκινήσω γράφοντας μια απορία μου για τα ταξίδια.Πού λέτε να πάω,Ιαπωνία, Κίνα ή ΗΠΑ?Πείτε μου τις απόψεις σας.Φυσικά μιλάω για του χρόνου το καλοκαίρι.:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Phil δεν εχω παει σε κανενα απο τα μερη που κοιτας αλλα και να ειχα παει δε θα μπορουσα να απαντησω..Ειναι τελειως διαφορετικες χωρες και μονο το γουστο σου και το τι θελεις να δεις εσυ προσωπικα μπορει να σε οδηγησει σωστα.
Βεβαια το οτι ειναι διαφορετικες και προσφερουν διαφορετικα πραγματα στον ταξιδιωτη μπορει να βοηθησει και στην αποφαση σου ε?
Ξεκινα με κανεναν οδηγο απο την καθε χωρα, διαβασε ιστοριες που εχουμε εδω και μεχρι του χρονου εχεις καιρο να αποφασισεις.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Phil καλωσήρθες.
Συμφωνώ κι εγώ με την προταση της go2beach.
Κεντρική ή Νότια Αμερική να πας :clap:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Στο ίδιο δίλημμα είμαι και εγώ!
Αλλά θα αφήσω την Ιαπωνία απέξω και θα επιλέξω ανάμεσα στην Κίνα και στις ΗΠΑ, με την Κίνα να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα.
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Εγώ πάλι θα ήθελα Ιαπωνία! Χωρίς ιδιαίτερο λόγο... Χαχα! Όπως και να χει όμως η καλύτερη λύση είναι να ξεφυλήσεις έναν ταξιδιωτικό οδηγό από τις χώρες κ να αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο...
 

demi12001

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα, Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!
Οι προλαλήσαντες έχουν δίκιο! Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα! Θα ακούσεις πολλές γνώμες και ίσως στο τέλος να καταλήξεις βγάζοντας στατιστικά! Η δική μου γνώμη είναι πάντως να ΜΗΝ πας στην Κίνα. Είναι η πρώτη χώρα παγκοσμίως που θανατώνει κάθε χρόνο χιλιάδες ανθρώπους λόγω της θανατικής ποινής που δεν έχουν καταργήσει ΑΚΟΜΑ. Ε, και γι΄αυτό τους θεωρώ "λίγο" βάρβαρους. Τώρα, αν αυτό είναι λόγος για να μην πάς σε ένα μέρος, αυτό είναι και πάλι προσωπική γνώμη του καθ' ενός. Πάντως ρίχνω τη ψήφο μου στις ΗΠΑ και κυρίως New York!...Αν αυτό μετράει κάπου! Anyway, όπου και να πας, να γυρίσεις και να μας τα διηγηθείς με το νι και με το σίγμα!!!Α! και να μας πεις στο τέλος γιατί επέλεξες το μέρος που πήγες!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Από την στιγμή που δεν έχεις πάει σε κανένα από τα μέρη που αναφέρεις, όπου και αν αποφασίσεις τελικά να πας, θα περάσεις τέλεια!

Όχι ότι σε ενδιαφέρει, αλλά εγώ θα πήγαινα Η.Π.Α, και συγκεκριμένα Νέα Υόρκη :)

Πλάκα πλάκα, το ψήνω για New York του χρόνου... Είδωμεν! :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.438
Οι προλαλήσαντες έχουν δίκιο! Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα! Θα ακούσεις πολλές γνώμες και ίσως στο τέλος να καταλήξεις βγάζοντας στατιστικά! Η δική μου γνώμη είναι πάντως να ΜΗΝ πας στην Κίνα. Είναι η πρώτη χώρα παγκοσμίως που θανατώνει κάθε χρόνο χιλιάδες ανθρώπους λόγω της θανατικής ποινής που δεν έχουν καταργήσει ΑΚΟΜΑ. Ε, και γι΄αυτό τους θεωρώ "λίγο" βάρβαρους. Τώρα, αν αυτό είναι λόγος για να μην πάς σε ένα μέρος, αυτό είναι και πάλι προσωπική γνώμη του καθ' ενός. Πάντως ρίχνω τη ψήφο μου στις ΗΠΑ και κυρίως New York!...Αν αυτό μετράει κάπου! Anyway, όπου και να πας, να γυρίσεις και να μας τα διηγηθείς με το νι και με το σίγμα!!!Α! και να μας πεις στο τέλος γιατί επέλεξες το μέρος που πήγες!
...τότε μάλλον άστοχα του προτείνεις τις ΗΠΑ, αφού κι εκεί απ'όσο γνωρίζω ισχύει η θανατική ποινή...
 

phil

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία ή Κίνα ή ΗΠΑ
Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.Δεν με ενοχλεί μου υπάρχει η θανατική ποινή.Άλλωστε για διακοπές θα πάω.Συνεχίστε να μου λέτε τις απόψεις σας καθώς και αν έχετε κάποιες πληροφορίες ή site που μπορώ να επισκευθώ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καθε χώρα έχει και τα κοινωνικά στραβά της σε διάφορα μεγέθη .αυτό δεν θα αποτελούσε για μένα μέτρο για την επίσκεψή μου σε μία χώρα . οπότε θα πήγαινα και στα τρία προαναφερθέντα αν μπορούσα ..με πρώτη επιλογη άντε με πείσατε ..NY.
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Οντως ειναι 3 τελειως διαφορετικες χωρες.Παρε την αποφαση σου με βαση τα προσωπικα σου γουστα και αυτα που θες να κανεις στο ταξιδι σου.Εγω παντως απο προσωπικη εμπειρια μπορω να πω οτι στις ΗΠΑ το Λος Ατζελες ειδικα ειναι μια μαγευτικη πολυ!Μου αρεσε παρα πολυ ολος αυτος ο συνδιασμος καλης και κοσμοπολιτικης ζωης,και ιδιως οι παραλιες του.Δεν θα ξεχασω την εκδρομη που καναμε προς το newport Beach και το Malibu εγω και η παρεα μου με το αυτοκινητο που νοικιασαμε,ολη η διαδρομη ηταν τελεια και το καλυτερο απο ολα να καθεσε στην παραλια οταν αρχιζει να νυχτωνει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.878
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom