Ιδέες για Νότια Πελοπόννησο

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Άρα σίγουρα μέχρι Βάθεια και μετά επιστροφή από τον ίδιο δρόμο.Δεν θα το ρισκάρω. Ευχαριστώ πολύ!
Είναι η πιο ξεκούραστη διαδρομή, αρκετά πεδινή και βλέπεις ωραία χωριά.

coco

Member
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
το Πορτο Καγιο δεν λεει απολυτως τιποτα,εκατσα δυο βραδυα εκει και δεν εβλεπα την ωρα να φυγω.Οι δρομοι εινα τραγικοι,στροφιλικι και γκρεμιλες.Αντιθετα ο μεσα δρομος περναει απο ομορφα χωρια.Η Βαθεια φθινόπωρο ειναι παραμυθενια.Καλα να περασετε.

Elena2508

Member
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Άρα σίγουρα μέχρι Βάθεια και μετά επιστροφή από τον ίδιο δρόμο.Δεν θα το ρισκάρω. Ευχαριστώ πολύ!
Πριν από 20 χρόνια, κάναμε το λάθος να κινηθούμε μετά τη Βάθεια προς Λάγια και μετά να ακολουθήσουμε έναν δρόμο στην ανατολική πλευρά του ποδιού για να δούμε και τα χωριά εκείνα...
20 χρόνια μετά δεν έχω ακόμη συνέλθει από το σοκ εκείνης της διαδρομής!! Δεξιά γκρεμός χωρίς μπάρες και συνεχόμενες στροφές με μεγάλη κλίση!! Τα είδαμε όλα!!
Μην τυχόν τον ακολουθήσετε!! Να πάτε και να γυρίσετε απο τον ίδιο δρόμο που ήδη επιλέξατε. Είναι μια χαρά!

el de abajo

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
δεν έχω...
για μένα πάλι η συγκεκριμένη διαδρομή είναι όλα τα λεφτά...οδηγώντας φυσιολογικά δεν υπάρχει πρόβλημα....

KIKI

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
για μένα πάλι η συγκεκριμένη διαδρομή είναι όλα τα λεφτά...οδηγώντας φυσιολογικά δεν υπάρχει πρόβλημα....
και εγω αυτο πιστευω . Την εκανα ξανά προσφατα ,εχουν φτειαξει πολλά κομματια.
Με λογικη ταχυτητα και ημέρα βγαινει ανετα. Ενας ακομα επαρχιακος δρόμος με στροφες αλλά μεγάλης ομορφιας .Δεν συναντας καθολου αυτοκινητα , ειδικα Οκτωβριο.
Πιο κουραστικο θεωρω το Αερόπολη Καρδαμυλη που εχει και πολλη κινηση.

KIKI

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Σκεφτόμαστε για μια εκδρομή, προς τα μέσα Οκτώβρη, να ξεκινήσουμε από Καλαμάτα και να καταλήξουμε Μονεμβασιά.
Θα ήθελα δύο πραγματακια να μου πείτε οι γνώστες της περιοχής (@KIKI ακούς ε;;))...
1) Ποια χωριά μικρά και μεγαλύτερα θα είναι ωραία να δούμε σε αυτή την διαδρομή (παραδοσιακή αρχιτεκτονική, ωραίες πλατείες κλπ) Η διαδρομή είναι στον χάρτη κάτω)
2) για να πάμε μέχρι Βάθεια από την Αρεόπολη παίρνουμε τον δρόμο που φαίνεται στον χάρτη και γυρνάμε από τον ίδιο; Είναι ασφαλής;
Δεν θα ήθελα κάποιον δρόμο με δυσκολία, χωρίς μπάρες, χωρίς καλή ορατότητα κλπ .
Προτιμώ να μην πάω αν έχει ρίσκο.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Σε ακουω χαχαχα αλλά με προλαβαν άλλοι με σωστες πληροφοριες !

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.127
Μέλη
35.759
Νεότερο μέλος
Teoknicks

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom