Ιδέες για Σαββατοκύριακο!

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
να τα εκατοστήσεις!! Πλοίο και νησί ! αλλιώς ανατολική Πελοπόνησσος !
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Ευχές και απο μένα !
Το αγαπημένο μου μέρος ειναι ο Πόρος! :bleh:
Από την μεριά της Ευβοιας, χτύπα μια Ερέτρια , αλλιώς, Πελοπόννησο και για πιο κοντά, Λουτράκι, Λιμνη Ηραιου, Φάρο και έλα και απο τα μέρη μας !:clap:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δεν θα προτιμούσα νησί γιατί οπωσδήποτε πρέπει να είμαι την Δευτέρα πίσω και δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί!
Σπέστες, Υδρα και Πόρο πάς και με αυτοκίνητο. το παρκάρεις απέναντι και περνάς με θαλάσσιο ταξί στα 2 πρώτα (απο Κόστα για Σπέτσες και απο Ερμιόνη για Υδρα) ενώ στον Πόρο περνάς με το αυτοκίνητο απο Γαλατά (έχει φέρυ κάθε 10-20 λεπτά). Κατ' εμέ η καλύτερη επιλογή για να μην εξαρτάσαι απο δρομολόγια πλοίων, εισητήρια κτλ κτλ. Διάρκεια περίπου 3 ώρες για όλα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
o πορος μου αρεσει και εμενα πολυ..απλα επειδη το δυνατο του χαρτι ειναι οι παραλιες του και επειδη δεν ξερω πως θα ναι ο καιρος το σουκου, προτεινω υδρα που ειναι πιο γραφικη και ενδεικνυται για βολτες ανεξαρτητως καιρου..

ερετρια??προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου!!
αν ειναι να πας ευβοια, αξιζει ειτε απο την πλευρα που βλεπει αιγαιο, (εχει φοβερες παραλιες, αμμωδεις και τεραστιες, αλλα αν φυσαει αστα να πανε) ειτε βορεια..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η Ευβοια πεφτει πολυ μακρια για μεσιμερι Σαββατου μεχρι Κυριακη βραδυ. Το ιδιο θα ελεγα και για Μονεμβασια κλπ. εκτος αν γουσταρετε να περασετε ωρες μεσα στο αυτοκινητο.
Ο αργοσαρωνικος παντως ειναι σχετικα ασφαλης: σπανια βγαζει απαγορευτικο τετοια εποχη!
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Συμφωνώ με τους υπόλοιπους για Υδρα - Σπέτσες - Πόρο..ιδανικά μέρη για σ.κ., χωρίς την ταλαιπωρία του αυτ.του..συνδιάζουν τα πάντα..θάλασσα, καλό φαγητό, ηρεμία αλλά και ωραία μπαράκια..και τέτοια εποχή είναι ότι καλύτερο.ούτε πολύς κόσμος αλλά και καλές τιμές σε ξενοδοχεία - δωμάτια.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
o πορος μου αρεσει και εμενα πολυ..απλα επειδη το δυνατο του χαρτι ειναι οι παραλιες του
και σε εμένα αρέσει ο Πόρος αλλά αυτό για τις παραλίες του δε το έχω ξανακούσει. για πές καμία να έχουμε υπόψη
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
και σε εμένα αρέσει ο Πόρος αλλά αυτό για τις παραλίες του δε το έχω ξανακούσει. για πές καμία να έχουμε υπόψη
λιμανακι της αγαπης,

ασκελι,

μοναστηρι,

ρωσικος ναυσταθμος,

βαγιωνια..

δεν ειναι πολλες, αλλα ειναι καλες και ολες σχετικα οργανωμενες..

ο πορος απλα δεν ειναι τοσο γραφικος οσο η υδρα..


για τις σπετσες τωρα, για ενα βραδυ μονο δεν θα το προτεινα το νησι..
ειναι αρκετα ακριβα και τα εισιτηρια του πλοιου αλλωστε!καλυτερα κατι απο τα αλλα 2..
συμφωνω παντως με την ερση για ευβοια..μην φατε τις ωρες σας στο αυτοκινητο..
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
και σε εμένα αρέσει ο Πόρος αλλά αυτό για τις παραλίες του δε το έχω ξανακούσει. για πές καμία να έχουμε υπόψη
Τι να σου πει βρε Νίκο.... Μια σταλιά τόπος ειναι, περπατάς και διαλέγεις !
Εγω πάντως προτιμώ προς το Νεώριο και Ρωσικό Ναυσταθμο (οπως βγαινεις από το φέρυ, αριστερά)! Πευκα δίπλα στο κυμα! :bleh:
Και ο Πόρος ειναι σχετικά φθηνός!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
υποθέτω ότι αναφέρεις τις παραλίες του πόρου ως δυνατό χαρτί του σε σύγκριση με την ύδρα και τις σπέτσες έτσι?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
υποθέτω ότι αναφέρεις τις παραλίες του πόρου ως δυνατό χαρτί του σε σύγκριση με την ύδρα και τις σπέτσες έτσι?
οταν λεμε οτι κατι ειναι το "δυνατο χαρτι" ενος νησιου..σημαινει οτι ειναι το δυνατο του σημειο..με αλλα λογια, δεν ειναι γραφικο νησι, δεν εχει αξιοθεατα, δεν εχει νυχτερινη ζωη, ουτε σπουδαια μαγαζια για φαγητο (αν και τρως καλα και φθηνα), εχει ομως ωραιες παραλιες..

οχι, δεν το συγκρινω με υδρα και σπετσες..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.569
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom