Ιδέες για Σαββατοκύριακο!

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Nai, τελειως διαφορετικά....
Εχει όμως πολύ πιο εύκολη πρόσβαση.
 

tourfas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
φιλε μου να πας στις ροβιες στην β.ευβοια,και μαλιστα να μεινεις στο agnanti,θα το βρεις στο booking.com,πηγα με την κοπελια μου πριν δυο σκ και ηταν τελεια,περιπου 2,30 ωρες απο αθηνα,σου προτεινω να πας απο χαλκιδα και να γυρισεις απο αρκιτσα,ησυχο και το σερβις τελειο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η Ευβοια πεφτει πολυ μακρια για μεσιμερι Σαββατου μεχρι Κυριακη βραδυ. Το ιδιο θα ελεγα και για Μονεμβασια κλπ. εκτος αν γουσταρετε να περασετε ωρες μεσα στο αυτοκινητο.
Ο αργοσαρωνικος παντως ειναι σχετικα ασφαλης: σπανια βγαζει απαγορευτικο τετοια εποχη!
Ξέρω κάποιους που σε τόσο χρόνο πάνε κι έρχονται στη Ρώμη για φαγητό... Αν το έκλεινες καιρό πριν, ίσως και κάτι τέτοιο να ερχόταν φτηνότερο από ένα Ναύπλιο...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αν θες νησί οπωσδήποτε, να πας Υδρα. Και για μένα δεν είναι η κατάλληλη εποχή για τον αγαπημένο μου Πόρο. Βέβαια πρέπει να δεις αν σε βολεύουν τα δρομολόγια και να συνυπολογίσεις το κόστος για τα ιπτάμενα.

Εγώ πάντως θα σου προτείνω Ναύπακτο που είναι 2 1/2 από Αθήνα μέσω Ρίο.
Εχει θάλασσινό τοπίο, πολλές επιλογές για διαμονή, είναι γραφικά (εκπληκτική θέα από το κάστρο) και με καλό φαι.
Επίσης αν θες να δεις και βουνό στην επιστροφή γυρνάς από Δελφους Αράχωβα.
Επίσης το Γαλαξίδι δεν είναι και πολύ μακριά από Ναύπακτο.
Γενικώς για ένα weekend είναι πολύ καλή επιλογή.
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Καλησπερα, ξεκιναει το νεο εργασιακο ετος και μαζι με αυτο ξεκινανε και οι νεοι προγραμματισμοι για αποδρασεις σαββατοκυριακου! Απο περυσι εχουμε ξεκινησει με τη φιλη μου να εξερευνουμε προορισμους εντος Ελλαδας για σαβκο. Εχουμε ηδη παει στα πολυ τουριστικα Καλαβρυτα, Πυλο και Πηλιο. Ψαχνουμε τωρα προορισμους για ταξιδακια σαβκου (ή Παρασκευοσαββατοκυριακου) που να ειναι λιγο πιο ψαγμενοι (με το ψαγμενοι προορισμοι εντος Ελλαδος εννοω να μην ειναι Θεσσαλονικη, Γιαννενα ή Καλαβρυτα πχ που εχουν παει ολοι) που να εχουν καταλυματα για διαμονη και ει δυνατον ξενοδοχεια με σπα για να περασουμε και χρονο μεσα στο ξενοδοχειο, και που απο την Αθηνα να μην απεχουν πανω απο 5-5.30 ωρες. Θα προτιμουσαμε εναν οδικο προορισμο, μιας και τα νησια (τα οποια τα εχουμε επισκεφτει σχεδον ολα, τουριστικα και μη) απο τελη Σεπτεμβρη θα νεκρωσουν. Πχ το Πηλιο ειναι για τριημερο, γιατι και πολυτελη ξενοδοχεια εχει, και για εκδρομες στα γυρω γυρω χωρια προσφερεται και κοσμο εχει. Κατι αντιστοιχο σε παροχες θα θελαμε, δηλαδη να αφιερωσουμε χρονο και στο ξενοδοχειο αλλα και να κανουμε καποιες εκδρομες κοντα που να αξιζουν. Δεν ειμαστε της πεζοποριας ουτε της ορειβασιας ουτε της ατελειωτης φυλλωσιας και δεντρου. Θελουμε ομως κατι γραφικο με πολυτελη ξενοδοχεια ή εστω και ενα πολυτελες ξενοδοχειο αν ειναι μικρο αρκετα το μερος . Ιδεες?
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπερα, ξεκιναει το νεο εργασιακο ετος και μαζι με αυτο ξεκινανε και οι νεοι προγραμματισμοι για αποδρασεις σαββατοκυριακου! Απο περυσι εχουμε ξεκινησει με τη φιλη μου να εξερευνουμε προορισμους εντος Ελλαδας για σαβκο. Εχουμε ηδη παει στα πολυ τουριστικα Καλαβρυτα, Πυλο και Πηλιο. Ψαχνουμε τωρα προορισμους για ταξιδακια σαβκου (ή Παρασκευοσαββατοκυριακου) που να ειναι λιγο πιο ψαγμενοι (με το ψαγμενοι προορισμοι εντος Ελλαδος εννοω να μην ειναι Θεσσαλονικη, Γιαννενα ή Καλαβρυτα πχ που εχουν παει ολοι) που να εχουν καταλυματα για διαμονη και ει δυνατον ξενοδοχεια με σπα για να περασουμε και χρονο μεσα στο ξενοδοχειο, και που απο την Αθηνα να μην απεχουν πανω απο 5-5.30 ωρες. Θα προτιμουσαμε εναν οδικο προορισμο, μιας και τα νησια (τα οποια τα εχουμε επισκεφτει σχεδον ολα, τουριστικα και μη) απο τελη Σεπτεμβρη θα νεκρωσουν. Πχ το Πηλιο ειναι για τριημερο, γιατι και πολυτελη ξενοδοχεια εχει, και για εκδρομες στα γυρω γυρω χωρια προσφερεται και κοσμο εχει. Κατι αντιστοιχο σε παροχες θα θελαμε, δηλαδη να αφιερωσουμε χρονο και στο ξενοδοχειο αλλα και να κανουμε καποιες εκδρομες κοντα που να αξιζουν. Δεν ειμαστε της πεζοποριας ουτε της ορειβασιας ουτε της ατελειωτης φυλλωσιας και δεντρου. Θελουμε ομως κατι γραφικο με πολυτελη ξενοδοχεια ή εστω και ενα πολυτελες ξενοδοχειο αν ειναι μικρο αρκετα το μερος . Ιδεες?
Καρπενήσι (στις 3,5 ώρες φτάσατε)
Λίμνη Πλαστήρα (ίσως απέχει παραπάνω..)
Βυτίνα
Τρίκαλα-καλαμπάκα-μετέωρα
Πόρτο χέλι (για τα πολυτελή ξενοδοχεια που ανέφερες)
Αράχωβα (φανταζομαι βεβαια ότι θα εχετε πάει)
 
Last edited:

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Τρίκαλα-καλαμπάκα-μετέωρα
Πόρτο χέλι (για τα πολυτελή ξενοδοχεια που ανέφερες)
Αράχωβα (φανταζομαι βεβαια ότι θα εχετε πάει)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.371
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εγώ προσωπικά θα πρωτοτυπησω...Και θα σου προτείνω 3 νησιωτικές πόλεις, οι οποίες είναι πανέμορφες κ ολοζώντανες κ το χειμώνα: Χανια/Ρόδος/Ερμούπολη...Στις 2 πρώτες ειδικά θα βρεις κ το χειμώνα ανοιχτά ξενοδοχεία με spa....Εκμεταλλεύσου κάποιον φθηνό ναύλο της Ryanair και σκέψου τες κ για city break κ το χειμώνα. Θα τις απολαύσεις περισσότερο χωρίς τον πολύ κόσμο του καλοκαιριού
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Καλαματα...τα εχει ολα και συμφερει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.603
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom