Ιδέες για έξτρα εισόδημα

Nick_St

Member
Μηνύματα
136
Likes
2.237
Ταξίδι-Όνειρο
Venezuela
Το σύστημα Fibonacci με τις ισοπαλίες σε 3-Way bets λειτουργεί, αλλά απορρίπτεται γιατί θέλει τεράστια κάβα που οι περισσότεροι δεν διαθέτουν ή δεν είναι διατεθειμένοι να διαθέσουν.

Ο καλύτερος τρόπος για arbitrage είναι τα ειδικά παικτών στο μπάσκετ σε οποιαδήποτε λίγκα. Κάποιος που έχει λογαριασμούς σε πολλές εταιρίες, μπορεί εύκολα να βρει τέτοιες ευκαιρίες με τα όρια. Εάν κάποιος όμως παίζει μεγάλα ποσά, υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σου λιμιτάρουν το λογαριασμό ή να στον κλείσουν.

Αφού πιάσαμε το στοίχημα, μία πολύ διαδεδομένη τακτική είναι τα early bets είτε για arbitrage που ανέφερε ο Γιώργος, είτε για cashout. Στην περίπτωση που κάποιος παίζει με το cashout απαιτείται μία κάποια πληροφόρηση που δεν την έχουν οι εταιρίες και έτσι αργούν να διαμορφώσουν τις αποδόσεις στις κατάλληλες τιμές. Στοιχηματικός παράδεισος στην συγκεκριμένη κατηγορία είναι το πρωτάθλημα της Βολιβίας που σε πολλά ματς λόγω υψομέτρου έχουν σημαντικότατο προβάδισμα οι εκάστοτε γηπεδούχοι και γενικά αυτά τα ματς δεν τα "κυνηγάνε" και τόσο οι φιλοξενούμενοι με αποτέλεσμα να παίζουν πολλοί αναπληρωματικοί και γενικώς να γίνονται ανοικτά παιχνίδια με πολλά γκολ. Πχ εάν παίξει η Always Ready στην έδρα της σε υψόμετρο 4000+μ. με την Guabira που κατοικοεδρεύει στα 400μ., το ματς ξεκινάει με ταρίφα 5 γκολ. Επειδή το λογισμικό των εταιριών δεν υπολογίζει υψόμετρα κλπ στις αποδόσεις αλλά άλλα στοιχεία, το Over ανοίγει στο 1,50-1,60 και πριν τον αγώνα πέφτει στο 1,20-1,30. Γίνεται σε πάρα πολλά ματς αυτό και σου εξασφαλίζει κάποιο κέρδος πριν καν αρχίσει ο αγώνας. Όσο πιο "άγνωστη" η κάθε λίγκα στο ευρύ κοινό, τόσο πιο εύκολο να βρεις τέτοιες ευκαιρίες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και αυτό του ντελιβερά.
Eγω αναφέρθηκα σε επαγγέλματα που τα κάνεις οπότε θες. Προφανώς αν είσαι ντελιβερας, σερβιτόρος ή διαιτητής έχεις μια δέσμευση κάθε εβδομάδα .
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Eγω αναφέρθηκα σε επαγγέλματα που τα κάνεις οπότε θες. Προφανώς αν είσαι ντελιβερας, σερβιτόρος ή διαιτητής έχεις μια δέσμευση κάθε εβδομάδα .
Δεν ξέρω για διαιτητής αλλά τα άλλα δυο επαγγέλματα γίνονται on-off, ιδίως όταν δεν δουλεύεις για αλυσίδες, αλλά για ιδιώτες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν ξέρω για διαιτητής αλλά τα άλλα δυο επαγγέλματα γίνονται on-off, ιδίως όταν δεν δουλεύεις για αλυσίδες, αλλά για ιδιώτες.
Μμμμ, όχι τόσο εύκολα. Ντάριο με τις πλατφόρμες οι ντελιβεραδες το έχουν πιο εύκολο και με μεγαλύτερη ευελιξία.
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μια άλλη δουλειά που έχω κάνει και ήταν πανεύκολη μεν, ανιαρή δε, είναι το data entry.
Data Entry online ως freelancer ή σε κάποια εταιρεία; Αν πρόκειται για online, ειναι ευκολο να προτείνεις προς τα που να κοιτάξουμε;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Data Entry online ως freelancer ή σε κάποια εταιρεία; Αν πρόκειται για online, ειναι ευκολο να προτείνεις προς τα που να κοιτάξουμε;
Για να είμαι ειλικρινής το έκανα ως freelancer σε δουλειές που μου πρότεινε κοντινό μου πρόσωπο που εργάζεται στο χώρο της πληροφορικής. Δεν έτυχε ποτέ να ψαχτώ από μόνη μου και έτσι δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Ο γιος μου πήγαινε σε ένα μπαράκι εκεί στην γειτονιά του. Γνωρίστηκε με τον ιδιοκτήτη και τώρα πηγαίνει μόνο Παρασκευή και Σάββατο,4-5 ώρες πίσω από την μπάρα. Παίρνει 10 ευρώ την ώρα συν τα τιπ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αρχικά ευχαριστώ για τη συμμετοχή και τις ιδέες/εμπειρίες!

Εκεί με τις αναλύσεις του στοιχήματος τα έπαιξα εντελώς :haha:

Έχω φάει κι εγώ κάτι μικρά μπινελίκια ως διαιτητής στο βόλεϋ, τα παλιά τα χρόνια που ασχολούμουν με το άθλημα! Τότε συμμετείχα κυρίως σε τοπικά πρωταθλήματα και μέχρι τη στιγμή που άλλαξε το σύστημα και μας πλήρωνε η γηπεδούχος ομάδα επί τόπου, τα χρωστούμενα ήταν βουνό (ακόμα χρωστούμενα είναι τώρα που το σκέφτομαι). Όταν είχα αγώνα σε Εθνικές κατηγορίες ήταν καλά. Αν κάποιος είναι φαν των σπορ και των γηπέδων, αντέχει λίγη πίεση κ δεν τον πειράζουν οι μετακινήσεις, δεν είναι κακό σενάριο.

Αυτό με το data entry αν και βαρετό, ακούγεται εύκολο για να το κάνεις απ' το σπίτι ο,τι ώρα θες, θα το ψάξω.

@psilos3 γράφτηκα στο πολύτιμες γνώμες, το προφίλ μου είναι 100% κι εκτός από μια πρώτη έρευνα που μου έβαλε στον κουμπαρά 1 ευρώ, δεν έχει εμφανιστεί τίποτε άλλο. Ήρθε email ότι υπάρχει διαθέσιμη έρευνα, μπαίνω στη σελίδα και δεν είχε τίποτα. Καλά θα πάει αυτό:bleh:
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.012
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αυτο που διπλασιαζεις το πονταρισμα στα μονα ζυγα ή στο μαυρο κοκκινο ειναι το συστημα Martingale. Η ακολουθια Φιμπονατσι για να την ακολουθησεις και να βγει κερδος πρεπει αυτο που παιζεις να σου δινει παραπανω απο τρεις φορες τα λεφτα σου τρεις κομμα κατι πες τεσσερεις στρογγυλα. Δηλαδη δεν ενδεικνυται ουτε οταν παιζεις δωδεκαδες, ενδεικνυται μονο αμα παιζεις 6αδες η το κλασικο οτι εφερε ο γκρουπιερης και δυο τρια ή και παραπανω νουμερα δεξια και αριστερα του νουμερου που ηρθε μιας και υποτιθεται οτι αν εχει γλυκο χερι ο γκρουπιερης εχει περισσοτερες πιθανοτητες να ερθει εκει. Αλλα εχει ελαχιστο και μεγιστο καθε ρουλετα οποτε σε βαθος χρονου θα χασεις τα αυγα και τα πασχαλια μιας και δεν ειναι καθολου σπανιο να ερθει και 13 και 14 φορες μαυρο. Εχω πετυχει να εχει ερθει μια φορα και 21 φορες συνεχομενα μαυρο, ασ'τα να πανε δηλαδη. Δηλαδη με μισο ευρω αν ξεκινησεις πρεπει να παιξεις 524.288 ευρω για να παρεις τα λεφτα σου πισω συν μισο ευρω. Και βαλε ποσα εχεις παιξει πιο πριν. Δεν θελει απλα καλο μπατζετ, θελει ασυλληπτο. Το ιδιο ισχυει πανω κατω και με την ακολουθια φιμπονατσι απλα ισως να ειναι λιγο καλυτερη αλλα παλι στο τελος χαμενος θα βγεις. Το ιδιο θα σου γινει και στο στοιχημα αν κανεις να πιασεις πολλους αγωνες το Χ. Δεν θα χρειαζεται μεν να διπλασιαζεις καθε φορα οπως στο μαυρο κοκκινο ή στα μονα ζυγα αλλα εχεις και λιγοτερες πιθανοτητες να το πιασεις, χοντρικα μια στις τρεις αντι για μια στις δυο. Και πιστεψε με δεν αποκλειεται να κανεις και 35- 40 ματς να πιασεις το Χ. Θελει μπατζετ εκατομμυριων για να εισαι καπως ασφαλης. Τα εχω δοκιμασει ολα και μακροχρονια βγαινεις χαμενος αν παιζεις συχνα και οχι μια στη χαση και στη φεξη. Δεν θα προτεινα σε κανεναν αυτο τον τροπο για εξτρα εισοδημα. Οτι συστημα και να ακολουθησεις ή φιμπονατσι ή martingale ή το αλλο που αφαιρεις μια μαρκα σε καθε πονταρισμα αν κερδιζεις και προσθετεις μια σε καθε πονταρισμα αν χανεις, στο τελος χασουρα εχεις ειτε οποιοδηποτε αλλο μιας και εχει καμποσα, αδικος κοπος...
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.481
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom