Ιδεες για ταξιδι εκτος Ευρωπης!

AndreasLooper

Member
Μηνύματα
26
Likes
15
Καλημερα σε ολους τους εθισμενους και μη ταξιδιωτες!!!!
Ειναι χαρα μου να βλεπω οτι το μικροβιο του ταξιδιου μάς εχει καταβαλει ολους!!
Τον Απριλη, κλεινω με την κοπελα μου 3 χρονια και νομιζω πως ηρθε ο καιρος για ενα ταξιδι,οχι τοσο familiar με αυτα που εχουμε ηδη κανει ( περισσοτερο πρωτευουσες της Ευρωπης).
Θα ΄θελα να ακουσω ιδεες, για ''ζεστους'' προορισμους, με budget περιπου τα 350€/ατομο για τα αεροπορικα.
Σάς ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!! :)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλημερα σε ολους τους εθισμενους και μη ταξιδιωτες!!!!
Ειναι χαρα μου να βλεπω οτι το μικροβιο του ταξιδιου μάς εχει καταβαλει ολους!!
Τον Απριλη, κλεινω με την κοπελα μου 3 χρονια και νομιζω πως ηρθε ο καιρος για ενα ταξιδι,οχι τοσο familiar με αυτα που εχουμε ηδη κανει ( περισσοτερο πρωτευουσες της Ευρωπης).
Θα ΄θελα να ακουσω ιδεες, για ''ζεστους'' προορισμους, με budget περιπου τα 350€/ατομο για τα αεροπορικα.
Σάς ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!! :)
Καλημέρα
Αν ανέβαζες λίγο το budget των αεροπορικών (τουλ.450-500€/άτομο) θα σου πρότεινα Ταϋλάνδη και Βιετνάμ, οι οποίοι είναι ιδιαίτεροι προορισμοί σε σχέση με την Ευρώπη, σχετικά εύκολοι για πρώτο ταξίδι εκτός αυτής (ειδικά η Ταϋλάνδη) και αρκετά οικονομικοί όσον αφορά τα εκεί έξοδα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Ειναι ασφαλεις χωρες;; Με ανησυχει λιγακι αυτο. Σε τετοιες χωρες θα προτιμουσα να ταξιδεχω με καποιο γκρουπ ισως..
Η ασφάλεια στην σημερινή εποχή πουθενά ίσως δεν είναι εγγυημένη.Τα έχουμε πεί αυτά και σε άλλα θέματα.Ο καθένας αποφασίζει ανάλογα.Με τα 350 Ευρώ/ατομο οι επιλογές εκτός Ευρώπης είναι λίγες δυστυχώς.
 

AndreasLooper

Member
Μηνύματα
26
Likes
15
Η ασφάλεια στην σημερινή εποχή πουθενά ίσως δεν είναι εγγυημένη.Τα έχουμε πεί αυτά και σε άλλα θέματα.Ο καθένας αποφασίζει ανάλογα.Με τα 350 Ευρώ/ατομο οι επιλογές εκτός Ευρώπης είναι λίγες δυστυχώς.
Μεγαλη αληθεια!!! Ωραια, σε ευχαριστω, μου εβαλες στο μυαλο δυο χωρες που τις προσπερνουσα! ;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ιορδανία, Ινδία, Ομάν, Λίβανος (ωραία αρχαία), Ιράν (ασφαλεστατο) και Ουζμπεκιστάν. Διαφορετικοί προορισμοί και μεταξύ τους και από αυτά που έχετε δει μέχρι τώρα.
 

AndreasLooper

Member
Μηνύματα
26
Likes
15
Ιορδανία, Ινδία, Ομάν, Λίβανος (ωραία αρχαία), Ιράν (ασφαλεστατο) και Ουζμπεκιστάν. Διαφορετικοί προορισμοί και μεταξύ τους και από αυτά που έχετε δει μέχρι τώρα.
Ινδια με χιλια!!!!!!
Ευχαριστω παρα πολυ για τις προτασεις!
Λιβανος ερχεται σε 2 εβδομαδες :p
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
ινδια εχει μεχρι 300-350, χονγκ κονγκ 400-450. αν θελεις οραια αξιοθεατα και ψηλα κτηρια τοτε το χονγκ κονγκ, εχε υποψην σου λιγο ακριβα τα ξενοδοχεια, ποσο θα κατσεις αναλογα με το μπατζετ σου
 

AndreasLooper

Member
Μηνύματα
26
Likes
15
ινδια εχει μεχρι 300-350, χονγκ κονγκ 400-450. αν θελεις οραια αξιοθεατα και ψηλα κτηρια τοτε το χονγκ κονγκ, εχε υποψην σου λιγο ακριβα τα ξενοδοχεια, ποσο θα κατσεις αναλογα με το μπατζετ σου
7-10 μερες!! Το Χονγκ Κονγκ το βρισκω κοντα στα 500€ :-/
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
7-10 μερες!! Το Χονγκ Κονγκ το βρισκω κοντα στα 500€ :-/
αρα δεν θα ειναι στο μπατζετ σου, τσιμπημενες τιμες εκει, πιο καλα ΝΥ παρα εκει! το χονγκ κοκνγ θα ειναι μελλοντικα επομενο ταξιδι μου, και ΝΥ.
 

Ella

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,

Ονομάζομαι Έλλα και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Σχεδιάζουμε με το αγόρι μου (αγόρι λέμε τώρα, γύρω στα 30 είμαστε και οι δύο) ένα ταξίδι αρκετά μακρινό για περίπου ένα μήνα, το Μάρτιο του 2018. Ιδανικά θα θέλαμε να συνδυάσουμε ένα προορισμό με κουλτούρα και ιστορία, με κάτι πιο εξωτικό. Παραδείγματος χάρη εγώ θα ήθελα πολύ να πάω στην Ιαπωνία, δεν ξέρω όμως πως θα βόλευε να το συνδυάσω με κάτι για χαλάρωση. Επίσης να πω οτι είμαι και λίγο φοβητσιάρα, για παράδειγμα είχα ταξιδέψει στο Εκουαδόρ και το ταξίδι για μία εβδομάδα σε πάρκο του Αμαζονίου (αν και αρκετα τουριστικό) ήταν οριακά έξω από τα νερά μου.
Να πω τέλος ότι δεν έχουμε πρόβλημα με αποστάσεις και το budget είναι ανοιχτό προς το παρόν, σε λογικά πλαίσια (τα οποία για να πω την αμαρτία μου δε γνωρίζω ποια είναι για κάθε προορισμό).
Θα είχατε την καλοσύνη να μου δώσετε κάποιες ιδέες?

Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom