1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιδιοκτησία αυτοκινήτου για ταξίδι στο εξωτερικό

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδευτές με αυτοκίνητο ΙΧ' που ξεκίνησε από το μέλος Koutsotheodoros92, στις 30 Αυγούστου 2019.

1. Koutsotheodoros92

Koutsotheodoros92 New Member

Καλημέρα παιδιά είμαι λίγο πριν το πρώτο μ ταξίδι στα Βαλκάνια και έχω μια ερώτηση το αυτοκίνητο είναι 50% σε μένα και 50%στον πατέρα μου γνωρίζεις κάνεις αν θα έχω θέμα η τι μπορώ να κάνω;

2. NIKOSPTOL

NIKOSPTOL Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ολλανδία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Υπερσιβηρικός
    Για τα Βαλκάνια κανένα πρόβλημα, στα δικά μας σύνορα ισως να έχεις καλά είναι να εχεις μια εξουσιοδότηση, εμένα μου έκαναν παρατήρηση με το αυτοκίνητο του γιου μου αλλά με άφησαν να περάσω,Τα φώτα αναμμένα και στο όριο ταχύτητας, καλό ταξίδι να έχεις..

Koutsotheodoros92 likes this.
  3. Christos1968

Christos1968 Member

Για road trip στο εξωτερικο απο Ελλαδα θα οδηγήσω αυτοκινητο ,στην αδεια αναγραφεται η επωνυμια της εταιρειας οπου ιδιοκτητης 50% ειναι η συζυγος. Τι γινεται σε περιπτωση ελεγχου? θα υπαρξει προβλημα?

4. NIKOSPTOL

NIKOSPTOL Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ολλανδία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Υπερσιβηρικός
    Νομίζω πως όχι, στο εξωτερικό πέρα της πράσινης κάρτας δεν τους ενδιαφέρει που ανήκει το αυτοκίνητο..και στα δικά μας σύνορα εφόσον αναγράφεται το όνομα σου δεν θα έχεις θέμα..