Ιδιοκτησία αυτοκινήτου για ταξίδι στο εξωτερικό

Koutsotheodoros92

New Member
Καλημέρα παιδιά είμαι λίγο πριν το πρώτο μ ταξίδι στα Βαλκάνια και έχω μια ερώτηση το αυτοκίνητο είναι 50% σε μένα και 50%στον πατέρα μου γνωρίζεις κάνεις αν θα έχω θέμα η τι μπορώ να κάνω;

NIKOSPTOL

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Για τα Βαλκάνια κανένα πρόβλημα, στα δικά μας σύνορα ισως να έχεις καλά είναι να εχεις μια εξουσιοδότηση, εμένα μου έκαναν παρατήρηση με το αυτοκίνητο του γιου μου αλλά με άφησαν να περάσω,Τα φώτα αναμμένα και στο όριο ταχύτητας, καλό ταξίδι να έχεις..

Christos1968

Member
Για road trip στο εξωτερικο απο Ελλαδα θα οδηγήσω αυτοκινητο ,στην αδεια αναγραφεται η επωνυμια της εταιρειας οπου ιδιοκτητης 50% ειναι η συζυγος. Τι γινεται σε περιπτωση ελεγχου? θα υπαρξει προβλημα?

NIKOSPTOL

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Για road trip στο εξωτερικο απο Ελλαδα θα οδηγήσω αυτοκινητο ,στην αδεια αναγραφεται η επωνυμια της εταιρειας οπου ιδιοκτητης 50% ειναι η συζυγος. Τι γινεται σε περιπτωση ελεγχου? θα υπαρξει προβλημα?
Νομίζω πως όχι, στο εξωτερικό πέρα της πράσινης κάρτας δεν τους ενδιαφέρει που ανήκει το αυτοκίνητο..και στα δικά μας σύνορα εφόσον αναγράφεται το όνομα σου δεν θα έχεις θέμα..

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.271
Μέλη
35.883
Νεότερο μέλος
CRF450L

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom