Ιδιοκτησία αυτοκινήτου για ταξίδι στο εξωτερικό

Koutsotheodoros92

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα παιδιά είμαι λίγο πριν το πρώτο μ ταξίδι στα Βαλκάνια και έχω μια ερώτηση το αυτοκίνητο είναι 50% σε μένα και 50%στον πατέρα μου γνωρίζεις κάνεις αν θα έχω θέμα η τι μπορώ να κάνω;
 

NIKOSPTOL

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Για τα Βαλκάνια κανένα πρόβλημα, στα δικά μας σύνορα ισως να έχεις καλά είναι να εχεις μια εξουσιοδότηση, εμένα μου έκαναν παρατήρηση με το αυτοκίνητο του γιου μου αλλά με άφησαν να περάσω,Τα φώτα αναμμένα και στο όριο ταχύτητας, καλό ταξίδι να έχεις..
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Για road trip στο εξωτερικο απο Ελλαδα θα οδηγήσω αυτοκινητο ,στην αδεια αναγραφεται η επωνυμια της εταιρειας οπου ιδιοκτητης 50% ειναι η συζυγος. Τι γινεται σε περιπτωση ελεγχου? θα υπαρξει προβλημα?
 

NIKOSPTOL

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Για road trip στο εξωτερικο απο Ελλαδα θα οδηγήσω αυτοκινητο ,στην αδεια αναγραφεται η επωνυμια της εταιρειας οπου ιδιοκτητης 50% ειναι η συζυγος. Τι γινεται σε περιπτωση ελεγχου? θα υπαρξει προβλημα?
Νομίζω πως όχι, στο εξωτερικό πέρα της πράσινης κάρτας δεν τους ενδιαφέρει που ανήκει το αυτοκίνητο..και στα δικά μας σύνορα εφόσον αναγράφεται το όνομα σου δεν θα έχεις θέμα..
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Παρακαλώ τα φώτα σας. Σκοπεύω να ταξιδέψω στο εξωτερικό με το αυτοκίνητο το οποίο ανήκει στο γιο μου. Ποια είναι η διαδικασία για να μην έχω προβλήματα;
 
D

Delmem38110

Guest
Παρακαλώ τα φώτα σας. Σκοπεύω να ταξιδέψω στο εξωτερικό με το αυτοκίνητο το οποίο ανήκει στο γιο μου. Ποια είναι η διαδικασία για να μην έχω προβλήματα;
πάρε τηλέφωνο στο σταθμό εξόδου από τη χώρα, προμαχώνα για παράδειγμα... είναι λεπτό θέμα για να βασιστείς σε μια απάντηση από το φόρουμ..
λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα...
 

nadiaaa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Στο κατωτέρω thread δίνονται από τι θυμάμαι κάποιες απαντήσεις, δεν έχω χρόνο να το ψάξω παραπάνω αυτή τη στιγμή.
Τουρκία - οδικως στην κωνσταντινουπολη
για τουρκια οδικως σιγουρα χρειαζεται authorization / εξουσιοδοτηση. μας το ζητησαν στα συνορα μπαινοντας τουρκια διοτι το αυτοκινητο δεν ηταν στο ονομα μου. επισης ηταν στα ελληνικα αλλα αυτο δεν δημιουργησε προβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.676
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom